Zavrieť

Porady

Ako pripojiť nothebook na internet cez wifi?

Ahojte, poraďte mi prosím vás, ako pripojím nothebook na internet cez wifi, mám router, osobný počítač už mám pripojený na internet.
Usporiadat
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

Fero11 Pozri príspevok
Ja mam tiez radsej poriadok v sieti az ku koncovemu zariadeniu, mam jeden centralny router a ostatne su bridge az k zakaznikovy. Ak si aj zakaznik kupi router sam, tak radsej mu ho dam do bridgu, ale ak si to chce sam nastavit a da si tam do NAT, tak nech .... ak by si tam potom napychol viac ludi a bral by moc traffic, potom nastupi drsny FUP
no ved jasne ale vies v dnesnej dobe ked mas WiFi a pouzivas ho je dost nestastne niekomu riadit vlastny router.. FUP jasne treba si sledovat jednotlivych uzivatelov to je na provaidrovi.. ale kolko PC ma uzivatel pripojenych na pripojnom bode mysim ze je to jeho vec..teda ak nema v zmluve zakotvene ze moze pripnut len 1 PC.. ale to nama vela ludi.. aj koli tomu ze ja mozem mat doma rozne zariadenia ktore idu cez WiFi ale nemusia byt ihned pripnute na net
0 0
Matonny81 Matonny81

Matonny81 je offline (nepripojený) Matonny81

mne to stale nejde.spravil som vsetko tak ako si napisal,uz mi aj v booku niekedy najde tu siet cez router no ked sa na nu pripojim dam aj ten kej nic sa nestane,skonci to.uz som stoho zufali ........help........
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

A máš dobrý wifi signál?, nie si daleko od routera?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Nechce sa mi prehliadat prispevky do zadu:
1. funguje ti internet cez kabel ? ak ano, tak WAN mas v poriadku, ak nie, musis nastavit WAN
Tuna mas manual, http://www.sofos.sk/Prilohy/254070005429_0.pdf ak sa nebus vediet pohnut dalej napis
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Aj tu na porade sa niečo podobné riešilo, je tam pár krokový postup nastavenia WiFi i s obrázkami:
http://www.porada.sk/1014869-post4.html

Možno pomôže.
Palo
0 0
Matonny81 Matonny81

Matonny81 je offline (nepripojený) Matonny81

no net cez kabel do kompu mi ide a co sa tyka signalu som v tej istej miestnosti kde je aj router.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Vseobecne pre uvodne nastavenie povol wifi, neskryvaj SSID, sifrovanie nedavaj ziadne a zapni DHCP. V DHCP servery nastav IP adresa 192.168.1.1 (to bude gateway) a rozsah si daj napr od 192.168.1.3 do 192.168.1.5.
Potom zapni notebook (pokial si to nenastavoval cez notebook ) presvedci sa, ze mas v notebooku na wifi sietovke zapnuty DHCP a nemal by byt problem.
Ak sa ti to podari, potom sa pustis do zabezpecenia
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

manual na tvoj router je tu:

http://www.airlive.sk/Files/Products...-2000R_QIG.pdf

nieje tam toho vela ale strana 24

nastavis

wireless ENABLE
SSID: nazov pod akym budes vidiitelny napr moja siet .. HOME
Kanal: 13
Security: najprv daj none.. ak sa ti podari pripojit WiFi ti ide Ok je to nechranene a nesofrovane tak len na skusku potom si nastav aspon WEP a kluc
a ako pisal Fero11 a tusim aj ja skor skontroluj si DHCP ci ti prideluje IP a na yaklade coho .. ci tam mas definovanu MAC adresu alebo mas volny rozsah... ak sa to podari pripojit pomocou ipconfig /all ti na notebooku musi vypisat pridelenu IP + branu + DNS.
0 0
Matonny81 Matonny81

Matonny81 je offline (nepripojený) Matonny81

uz je to ok,uz to ide....
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ako zistím, či má môj notebook wifi pripojenie? Mám windows vistu. Kde si to môžem nájsť?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

michelle84 Pozri príspevok
Ako zistím, či má môj notebook wifi pripojenie? Mám windows vistu. Kde si to môžem nájsť?
Pozri napr. Štart/Nastavenie/Sieťové pripojenia - či tam máš bezdrôtové pripojenie
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

malo by to byt aj napisane na notebooku na nalepkach. Pripadne znacka wifi a fyzicky gombik na zapnutie a vypnutie
0 0
janula:) janula:)

janula:) je offline (nepripojený) janula:)

Máš ho na routry .Wifi key
0 0
janula:) janula:)

janula:) je offline (nepripojený) janula:)

Ako zistím, či má môj pc wifi pripojenie? Mám windows XP. Kde si to môžem nájsť?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Máš NB, alebo stolový PC?
Pokiaľ NB - ten by mal mať tzv. WiFi kartu.
Pokiaľ stolový PC - budeš si musieť doň doložiť nejakú WiFi kartu - napr.

alebo cez USB

Pri NB sa (väčšinou) zapne aj Wifi karta, pri stolovom PC prejsť potom na Sieťové pripojenia

nájsť svoju kartu, zadať údaje pre pripojenie a pripojiť sa.
Malý postup:
http://www.uniba.sk/index.php?id=1848
0 0
Koťo79362 Koťo79362

Koťo79362 je offline (nepripojený) Koťo79362

Ahojte, doma mam router DSL-2641R a mam ho napojeny na pc a tam mi aj internet ide ako ma ale ked sa chcem cez notebook pripojit, tak mi to nejde. Wifi siet mi najde a je aj perfektny signal no pripojit sa mi neda. Asi budem mat nieco zle nastavene v notebooku ale netusim co, kde a ako to opravit. Pomozete mi? Ak ano, tak poprosim uplne laicky ako sa len da. Dakujem
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kliknúť na ikonku WiFi - otvoriť Centrum sieti (Win7) - kliknúť na Pripojenie bezdrôtovej siete, vybrať Vlastnosti-Sieť. V zozname nájsť Internet Protocol Version 4 (označiť). Aktivuje sa pod zoznamom ikonka Vlastnosti - klik. Po otvorení označiť vo Všeobecné všetko na Automaticky..... a potvrdiť.
Malo by načítať IP adresu i DNS od routera (zoberie to, čo router ponúkne).
Ak nereaguje - musíš vyhľadať svoju sieť WiFi (klik ĽTM na ikonku WiFi) - kliknúť a dať Pripojiť, tiež aktivovať Pripojiť automaticky. Ak je sieť zabezpečená, bude pýtať heslo. Potom by sa mal NB automaticky pripojiť k routeru.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať