Zavrieť

Porady

Prechod na platcu DPH.

Od 1.10. sa stavam platcom DPH. Ako je to s tovarom, ktory mam na sklade. Predpokladam, ze ten uz budem musiet predavat s DPH, ale bude potom mozne vratit DPH z jeho nakupnej ceny? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Áno od 1.10.budeš predávať s DPH,DPH z nakúpených zásob tovaru máš možnosť uplatniť na základe vykonanej fyzickej inventúry zásob podľa § 55 zák.o DPH.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Pred pár dňami sa tu rozoberala problematika z neplátcu na plátcu DPH. Môžno Ti pomôžu niektoré odpovede...

    http://www.porada.sk/t89318-z-neplatcu-platca-dph.html
    Naposledy upravil VladoaKatka : 21.09.08 at 05:27 Dôvod: preklep

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ako to bude s tovarom ktory som kupoval zo zahranicia, kedze som nebol platcom DPH tak zo zahranicia som ho bral aj s DPH, vratia mi aj za ten tovar DPH?

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    túto dph ti nemá kto vrátiť, slovenský zákon o dph umožňuje len vrátenie dph z tovaru a majetku nadobudnutého pred registráciou so slovenskou dph.
    zahraničná dph bola odvedená do ŠR iného štátu a voči tebe bola v zahraničí uplatnená dodávateľom oprávnene, lebo si v tom čase nebol platca dph v inom členskom štáte

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    takze sa s tym neda uz nic robit?

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Ahojte, ja viem, že mám najskôr hľadať a potom sa pýtať. Kdesi som tu videla ako zaúčtujem do peňažného denníka odpočet DPH keď prechádza SZČO na platiteľa DPH, urobí si inventúru k určitému dátumu a má nárok na odpočet DPH z majetku,ktorý má vo firme ku dňu registrácie - ALE nemôžem to tu nájsť. Ak máte niekto lepší prehľad, ďakujem.

    evina123 je offline (nepripojený) evina123

    evina123
    iriska Pozri príspevok
    Ahojte, ja viem, že mám najskôr hľadať a potom sa pýtať. Kdesi som tu videla ako zaúčtujem do peňažného denníka odpočet DPH keď prechádza SZČO na platiteľa DPH, urobí si inventúru k určitému dátumu a má nárok na odpočet DPH z majetku,ktorý má vo firme ku dňu registrácie - ALE nemôžem to tu nájsť. Ak máte niekto lepší prehľad, ďakujem.
    Aj ja by som uvítala, ako sa to má zaúčtovať do peňažného denníka - prosím, napíšte odkaz kde sa o tom písalo, ďakujem

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    musíš si o uplatnenú dph znížiť výdavky v druhovom členení materiál,tovar,réžia,pokiaľ sa jedná o odpisovaný majetok uplatňuje sa dph pri registrácii podľa postupu aký je uvedený v § 55, tzn. upravíš si vstupnú cenu pre odpisovanie na karte IM a odpisuješ už zo zníženej ceny o dph
    ja som to urobila v JU v rámci uzávierkových operácií mínusom o tú sumu, akú som si odpočítala z materiálu, tovaru, réžie.

    Prechod na platcu DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.