Zavrieť

Porady

vie mi niekto poradit?

ahojte vsetci, mam zivnostnika zvaraca, ktory ma prijmi mesacne 40 000 ale vydavky iba min.napr.nafta a odpis auta. Uplatnujem na nom pausalne vydavky lenze dan mu vyjde strasne vysoka...vie mi niekto s tym pomoct...ako znizit tu dan???
prijmy za rok 480 000
40%vydavky 192 000
podnika prvy rok takze SP neplati, a ZP mu robi cca.12000 - 13000

dakujem za radu....teda ak sa nejaka najde, ako znizit tu dan...
Usporiadat
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

ďakujem, zle som sa vyjadrila...odpočítavam ich od základu dane.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Lídia Pozri príspevok
Ak chceš pomôcť a je to nejaká blízka osoba, tak je výhodnejšie pre neho, ale Ty s tým budeš mať viacej práce, mu urobiť riadne účtovníctvo,výdavky - napr. používanie motorového vozidla na súkromné účely , cesťáky atď., len tam treba dať pozor na zaplatenie cestnej dane a iné....

.
0 0
Fabryovaja Fabryovaja

Fabryovaja je offline (nepripojený) Fabryovaja

Skús poradiť zváračovi, nech fakturuje zámočnícke práce a nie zváračské (ak to nebude prekážať firme, ktorej svoje práce fakturuje a hlavne on spĺňa podmienky uvedené v živn. zákone). V tom prípade by si uplatňoval paušálne náklady 60%. Ak by sa to dalo a firma súhlasí, nech si opraví všetky faktúry za rok, lebo zámočnícke práce by mal fakturovať po celý rok.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Fabryovaja Pozri príspevok
Skús poradiť zváračovi, nech fakturuje zámočnícke práce a nie zváračské (ak to nebude prekážať firme, ktorej svoje práce fakturuje a hlavne on spĺňa podmienky uvedené v živn. zákone). V tom prípade by si uplatňoval paušálne náklady 60%. Ak by sa to dalo a firma súhlasí, nech si opraví všetky faktúry za rok, lebo zámočnícke práce by mal fakturovať po celý rok.
Len či to má aj v živnostenskom liste.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Že si tu len robíte srandu a nerobíte účtovníctvo naplno a vážne? Veď nahnať náklady vyššie ako 40% bez toho aby mu aj reálne vznikli je skoro nemožné a pri kontrole z DU ak sa nebudú snažiť tak to zistia do 5min, ak sa budú tak do dvoch minút. Môže si kúpiť auto za 1 mil SK, odpis bude mať 250 tis a ešte aj s inými nákladmi to vyženie možno na 350 tis takže mu ostane 130 tis na zdanenie a aj tak sa mu to bude zdať veľa pretože väčšina by chcela dostávať dane od štátu a nie platiť len je otázne či je schopný si kúpiť auto za 1 mil?
0 0