Zavrieť

Porady

auto a DPH Nemecko

43 ročná účtovníčka
Ahojte poradáci potrebovala by som od Vás niečo potvrdiť :
S.r.o. slovenská kúpila auto v Nemecku /nemám kúpno-pred. zmluvu / len faktúru ale je to veľká servisná firma určite bude platcom DPH tak ako s.r.o., čiže platcovia DPH. Otázka na FA nemám žiadný § len v preklade napísané .. Nie je možný výkaz DPH, pretože ide o vnútroúniovú dodávku samozrejme FA je bez DPH čo je správne - rozmýšlam dobre keď budem tvrdiť, že musím FA samozdaniť t.j. dopočítať daň a keďže nie je môžné odpočítať DPH daň odviesť do ŠR. Súhlasíte somnou ??
Usporiadat
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Stále zbieram informácie, čítala som § 69 ods. 6, ale tam je písané, že pri nadobudnutí tovaru je povinná platiť osoba, ktorá tovar nadobudne, ale auto nie je tovaru určený na predaj, ale zaradený do firmy.
Konateľ sa stále ohradzuje, že tie autá sú na Slovensku s možnosťou odpočtu dph? Vôbec neviem, čo mám s tým urobiť, čím viac čítam zákony, tým mám v tom väčší hokej.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
OSVEDČENIE. Potrebujete ho. Tam je kategória. Podľa toho budete vedieť, čo ste nadobudli. M1 alebo N1.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

takže to dám na riadky 7, 8- nadobudnutie tovaru a daň, predtým bolo členenie v starom výkaze r. 4,16? V softe mám členenie podľa starých riadkov ale malo by to hádzať správne na r. 7,8. Alebo na riadky 9,10?
Ešte by som dodala tam sa všade píše o tovare a službe, lenže to auto nie je kúpené na predaj ale ako majetok firmy.
A týka sa to aj ojazdeného auta- 2-ročného? tak neviem
Naposledy upravil Pru : 01.10.08 at 09:52
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať