Zavrieť

Porady

Leasing-tabuľka v exceli

Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
Dodatok 18/04/2007 17:35
Tabuľku si stiahlo 3111 poraďákov, čo ma veľmi teší. Ak len 100-tina z nich ju využíva, malo zmysel ju robiť.
Tabuľka je už trochu zastaralá a preto dochádza k výmene za novšiu. Stávalo sa, že boli reklamácie na niektoré výpočty(len u pár poraďákov, z čoho mi vyplynulo podozrenie na prepísané vzorce) a tak som tabuľku mierne upravila a vzorce zabezpečila. Súčasne ju nájdete aj v sekcii Dokumenty, ale až po odobrení Richardom (administrátorom).
Dodatok 30/07/2007 11:29
V príspevku č.110 je priložená tabuľka s odomknutými vzorcami pre výpočet odpisov a aj návod na úpravu vzorcov podľa vlastnej potreby(mesiac obstarania).
Naposledy upravil Marína : 17.12.07 at 07:54
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ivcac Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím poradiť, ako účtovať leasing osobného auta FO so splátkovým kalendárom na 60 mesiacov!!!!
Neviem si poradiť, čo s tými 60-timi mesiacmi. Je možné počas celej doby účtovať, alebo treba účtovanie upraviť na 36, resp. 48 mesiacov; ak áno, ako?
Prosím o radu.
ivcac
Ahoj,

budes uctovat a uctovne odpisovat 60 mesiacov.
0 0
aslosarova aslosarova

aslosarova je offline (nepripojený) aslosarova

Dobry den, neviem ci je tato tema este stale aktualna, no skusim. Ked som si do tabulky ponahadzovala vsetky potrebne sumy, vsetko mi pekne sadlo. Mozem to pouzit.
Co sa mi ale nezda, alebo tomu nerozumiem, je Odpisovy plan. Sede bunky sa menit nedaju a pri obst.cene s poplatkom v sume 6658 mi urobi pri OA odpis na 4 roky, bolo nadobudnute 10.1.2011, to znamena ze 4 roky rovnako a mne to ukazuje za 1 rok sumu 185, za 2 a 3 rok 2220 a za 4 rok 2035. Preco za ten 1 rok je odpis iba 185?
0 0