Zavrieť

Porady

Leasing-tabuľka v exceli

Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
Dodatok 18/04/2007 17:35
Tabuľku si stiahlo 3111 poraďákov, čo ma veľmi teší. Ak len 100-tina z nich ju využíva, malo zmysel ju robiť.
Tabuľka je už trochu zastaralá a preto dochádza k výmene za novšiu. Stávalo sa, že boli reklamácie na niektoré výpočty(len u pár poraďákov, z čoho mi vyplynulo podozrenie na prepísané vzorce) a tak som tabuľku mierne upravila a vzorce zabezpečila. Súčasne ju nájdete aj v sekcii Dokumenty, ale až po odobrení Richardom (administrátorom).
Dodatok 30/07/2007 11:29
V príspevku č.110 je priložená tabuľka s odomknutými vzorcami pre výpočet odpisov a aj návod na úpravu vzorcov podľa vlastnej potreby(mesiac obstarania).
Naposledy upravil Marína : 17.12.07 at 07:54
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

vanea, tak si pozri to čo som Ti pricapila ja .
0 0
vanea vanea

vanea je offline (nepripojený) vanea

Muška Pozri príspevok
klikni http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=200 a potom dole klikni na "stiahni"
ano...dakujem srdecne, tento subor ma priponu xls a ide krasne otvorit v exceli.....srdecna vdaka
0 0
vanea vanea

vanea je offline (nepripojený) vanea

no nie je to to co potrebujem..........mam lizing na OsA, som platca DPH
nenajdem tu niekde niečo čo pojednava lizing OsA zakupeneho v tomto roku
do sro-čky, ktorá je platcom DPH ?
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

pozri si este tuto tabuľku http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=200
0 0
vanea vanea

vanea je offline (nepripojený) vanea

McMarti Pozri príspevok
tu už mam, ale ved tam sa rieši DPH a ja predsa nemožem uplatniť
odpočet DPH z OsA !!!! No vidim, ze ked sa k tomu dopracujem,
budem to tu musiet prilepit !! Dakujem vsetkym za pomoc.....asi by
som mala odplavat do temy PÚ, tu som fakt omylom.
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

Nik nevie poradit?
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Tá tabulka je super. Veľmi mi pomohla a ušetrila veľa času.
ďakujem
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Marína Pozri príspevok
Má, ale sú schované a bunky uzamknuté.
Marína, tabulka je super, mám ale otázku, keďže bunky sú uzamknuté, nedajú sa mi rozšíriť stĺpce, a potrebujem tam dosadiť sumy v mil., ako by som ich rozšírila? Jedná sa o tabulku na nákladné vozidlo. Ďakujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Mandula, tabuľku som Ti upravila a vzorce pre výpočet "Odpisový plán" odomkla (R-V/1-11), aby si si ich mohla opraviť podľa dátumu obstarania (v T7 až T10).
Uvediem príklad:
Ak obstaranie bolo napr. v 10-tom mesiaci, do vzorca v T7 doplníš *3-ku takto:

=ZAOKR.NAHORU($T$3/36*3;1)
a vzorec v T10 opravíš:
=ZAOKR.NAHORU($T$3/36*119;1)

Ďakujem za ocenenie.
Naposledy upravil Marína : 11.07.07 at 19:06
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Marína, srdečná vďaka!! Moc mi to pomohlo.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Ja neviem, či som už naozaj mimo, ale prosím vás o radu. JU, platca DPH - leasing osobného auta. Dosadila som si hodnoty do tabuľky od Maríny a mám teraz tabuľku "záväzkov" a tabuľku "účtovanie v peňažnom denníku". Len teraz neviem ako pokračovať, či do záväzkov dám jednotlivé splátky rozúčtované na nezdaniteľné a zdaniteľné alebo len celkovú sumu.... ďakujem za návod a pochopenie
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Uľa, zaeviduješ ako iný bežný ZA a sumu rozdelíš na:
- základ 0% (932+388=1320)
- základ(4897)+ 19% DPH(930,40)
Neviem, v akom programe účtuješ. Pri úhrade ZA rozúčtuješ na VOZD a VNZD, napr. 15/07/2007:
finanč.lízing 3664,50 - vnzd
pr.réžia-nájomné 1232,50 - vozd
* pr.réžia-hav.poist 932,00 - vozd
* pr.réžia-zák.poist 388,00 - vozd
* neviem, akú analytiku v PD používaš. Havar. a povinné poist. môžeš účtovať aj spolu ako pr.réžia-poistné - 1320,00 - vozd
pr.réžia-DPH 930,40 - DPH
spolu budeš mať zaúčtované 7147,40
0 0
LubošK LubošK

LubošK je offline (nepripojený) LubošK

Tabulka je "ok" akurát pri osobnom vozidle nie je nárok na odpočet dph čo trochu zmeni hodnoty odpisov.

lk
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

LubošK, práve preto sú v tabuľke 2 listy. Jeden "lízing OA" a druhý "lízing NA". Vstupná cena pre odpisy je v oboch prípadoch rovnaká. Rozdiel medzi OA a NA je v tom, že u NA sa DPH na vstupe uplatní(samozrejme, ak je platiteľ DzPH) a u OA DPH ide do výdavkov(nákladov).
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Tiež som si skopírovala tabuľku, zadala som si OC 307.505,90, dph 58426,10, sprac.poplatok nebol, povinné poistenie tiež nie, havarijné som zadala 30805,50, finanč.výnos tiež nie je. Potrebovala by som s tým pomôcť čo ďalej, neviem čo je kontrola, čo tam treba zadať a lízing sa platí štvrťročne, neviem čo s tým, ja som to prebrala po inej účtovníčke, takže prvý a druhý rok účtovala ona. ďakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Mohol bY mi niekto poradiť ako postupovať pri štvrťročnom lízingu? ď
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tabuľka sa dá využiť aj pri štvrťročných splátkach. Do tabuľky "Splátkový kalendár" si zadaj údaje zo spl. kalendára od leasing. spoločnosti. Do zvyšných riadkov stĺpcov C,D,F,G,H zadaj nuly. Môžeš vydeletovať aj dátumy v stĺpci B.
Kontrola je súčet mesačných splátok z I56 na súčet z G7. Rozdiel vzniká zo zaokrúhlených súm jednotlivých mesačných splátok.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ešte by som poprosila, čo mám zadať do B do toho nultého trojriadku.
Prosím ťa čo mám zadať do riadku 17,18,19? stlpec I mi vyšiel myslím dobre, je tam suma štvrťročnej splátky, len neviem, čo mám zadať do tých troch riadkov, a finančný výnos je úrok? ďakujem
Naposledy upravil Pru : 31.07.07 at 09:31
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pru Pozri príspevok
Ešte by som poprosila, čo mám zadať do *B do toho nultého trojriadku.
Prosím ťa čo mám zadať do riadku 17,18,19? stlpec I mi vyšiel myslím dobre, je tam suma štvrťročnej splátky, len neviem, čo mám zadať do tých troch riadkov, a **finančný výnos je úrok? ďakujem
* Do B zadáš dátum. Asi si myslela C. Ak áno
r. 17 spracovateľský poplatok
r. 18 vopred zaplatená časť obstarávacej ceny(akontácia)
r. 19 prvá splátka
Ak si prvú splátku neplatila ihneď so sprac.poplatkom a vopred zaplatenou časťou obst. ceny, tak ju tam nedáš, ale dáš do r.20 riadku.
** Áno.
Prispôsob presne podľa zmluvy a splátkového kalendára.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Aha, spracovateľský poplatok nemám, ale je tam zostatková hodnota bez dph, tú mám dať kam? A do r. 18 dám zaplatenú sumu aj s dph? dík
Nesedí mi kontrola o 2600,-, kde mám chybu?
Naposledy upravil Pru : 31.07.07 at 13:00
0 0
Načítať ďalšie