Zavrieť

Porady

Darovacia zmluva a vrátenie darovaného majetku

dobrý deň, mám taký "menší" problém s dedením a veľmi prosím o radu.
darujúca-babka
obdarovaný-jej syn

Darujúca darovala svojmu synovi obdarovanému na základe darovacej zmluvy rodinný dom. To bolo v roku 2002. V auguste roku 2005 dal obdarovaný darujúcu do domova dôchodcov a on ostal v dome sám. V januári roku 2006 obdarovaný zomrel. Ale až niekedy v máji roku 2006 sme sa dozvedeli že zomrel, lebo dovtedy bol nezvestný a hľadaný políciou.
Koncom roka 2006 bolo dedicské konanie a rodinný dom zdedil nemanželský 8 ročný syn. Tento nemanželaský syn má kurátora, ktorý sa stará o nehnuteľnosť a financie. Darujúca by mala veľký záujem o vrátenie tejto nehnuteľnosti, lebo nehnuteľnosť veľmi chátra. Ale kurátor nemá záujem to riešiť ( podľa našich informácií má záujem o nehnuteľnosť ) ale myslím si, že mi máme prednostné právo o odkúpenie, nie? ak áno akou formou to máme riešiť, keď s ním sa nedá dohodnúť?

Tak chcem sa spýtať:
- hlavne či je možné aby darujúca získala rodinný dom naspäť
- ak by bol problém s kurátorom, či sa dá požiadať o zmenu kurátora
- má darujúca prednostné právo na odkúpenie od 8 ročného syna a dá sa to vlastne odkúpiť?
ďakujem veľmi pekne za ochotu a za skorú odpoveď...









Pozri prilohu.
See attached file.
Odpovedať Odpovedať všetkým Poslať ďalej Tlač Zdroj správy Vymazať | Vložiť do



Nastaviť POST.SK ako HomePage | Pridať medzi obľúbené | Reklama
Usporiadat
pačmaha pačmaha

pačmaha je offline (nepripojený) pačmaha

jasne že nemôžem nikoho nútiť, ale myslím že v záujme malého je dom predať, lebo on nemá finančné prostriedky na to aby to zrekonštruoval. A než dovŕši 18 tak to spadne. Ale už som pochopila že nemá cenu nič riešiť aj tak nič nevyriešim... Snaha bola...
ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede, veľmi ste mi pomohli
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať