Zavrieť

Porady

Nedelny obed- nejaké dobré mäsko

Nemate nejaky dobry recept na nedelny obed? Myslim mäsko, lebo sa mi zda, že varime furt to isté.Dík
Usporiadat
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Do trojobalu na rezne dávam vyšlahané bielky zmiešané so žĺtkami, ako tu už bolo spomenuté a strúhanku miešam so zomletými tekvicovými semiačkami 1:1 alebo do strúhanky zamiešam strúhaný parmezám
0 0
danielka78 danielka78

danielka78 je offline (nepripojený) danielka78

Cesnaková polievka v bosniaku, vyprážaný pstruh na mandliach a ako dezert ovocný zmrzlinový pohár so šľahačkou? Ďalšie chutné a zdravé recepty som objavila na stránkach: Recepty – polievka, ryby, torty ... Dobrú chuť!
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Trojdňové mäso - výborné

6 rezňov - chudé bravčové mäso, najlepšie karé
pác:
2 ks vajcia
1 malá lyžička cukru
1 malá lyžička soli
1 malá lyžička sladkej mletej papriky
2 strúčiky cesnaku (rozotretý)
trošku čierneho mletého korenia, kari korenie a maggi

Postup:
veštko spolu zmiešame a dáme do chladničky na 3 dni. Potom len osmažíme na panvici a je to.

Doporučené prílohy:
hranolky
obloha:
cibuľa, uhorky sterilizované, horčica a kečup

Želám všetkým dobrú chuť
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Marinovane kotlety

bravcove naklepane kotlety/mozu byt s kostou alebo bez/

marinada:/cca na 4 velke kotlety/

2 polievkove lyzice olivoveho oleja
1/2 kavovej lyzicky sojovej omacky
1 dcl cerveneho vina
1 kavova lyzicka sladkej cervenej papriky
trosku cierneho mlet.korenia

marinadu rozmiesame aby sa vsetko stmelilo do seba.
kotlety posolime z oboch stran a poriadne ponamacame z ooch stran do marinady.nechame ich potom este v tej marinade a prikryte dame do chladnicky na noc.ak sa da,sem tam mäso pootacame aby sa namarinovalo pravidelne/zo vsetkych stran/.marinovat mozeme aj dlhsie,max.3 dni,vtedy mäso lepsie naberie chut marinady.

panvicu rozpalime,mozeme potriem trosokou oleja,vlozime kotlety i so zvysnou marinadou a na miernom ohni pomaly grilujeme do mäkka.nepodlievame vodou,len pravidelne obraciame aby sa mäso prepieklo z oboch stran a aby nam neprihorelo.ugrilujeme do chrumkava.
priloha:ryza a zeleninovy salat;prip.hranolky,pohar dobreho vina
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Toto je úžasný receptík, včera som ho skúšala doma a všetci sa oblizovali. Vrelo odporúčam.
Prísady:750g bravč.stehna(alebo kuracie prsia), 4 vajcia, soľ, strúhanka, olej na vysmážanie Šťava : 200ml vody, 1 pol.lyžica horčice, kečupu, masla, oleja, 1 čaj.lyžička vegety a mletého čierneho korenia ( nie na kopec)
Mäso pokrájame na rezne, naklepeme,osolíme, obalíme v strúhanke a ešte raz naklepeme
Vajcia rozšľaháme, mierne osolíme a obalíme v nich strúhankové rezne
Hneď vysmážame v oleji
A ukladáme šikmo na plech
Vysmažíme a pripravíme si šťavu na podliatie : do misky si dáme všetky suroviny a zalejeme horúcou vodou, aby sa nám roztopilo maslo. Odporúčam urobiť aspoň 1 a pol dávky.
S pripravenou šťavou podlejeme rezne, zakryjeme alobalom a pečieme asi 1/2 hod.na 220°C
Kým rezne pijú v rúre fajnú šťavičku,pripravíme si šalátik,ja som robila mrkvový, uvaríme ryžu alebo zemiačky (odporúčam ryžu)
Naložíme na tanierik, ryžu polejeme šťavou a vyžívame sa v tej báječnej chuti ))
čerpala som z www.mimibazar, kde je kompletný fotopostup: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7332
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

[QUOTE=bv_alexandra;1042139]Toto je úžasný receptík, včera som ho skúšala doma a všetci sa oblizovali. Vrelo odporúčam.

Mám podobný recept, len po uložení na plech sa ešte pridá na vrch rezňov na kolieska pokrájané cibuľa a asi 3 mm hrubé plátky slaniny. Pre zmenu vyskúšajte.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Je to síce veľmi kalorické,ale tá pochúťka stojí za to

Zapekané bravčové mäsko

1 kg brav.mäsa
0,3 kg prerastena slaninka
0,3 kg klobása
6 veľkých cibúľ
1 pochúťkova smotana
1 šlahačka
0,5 l kečupu
troška soli


Mäso a klobásu pokrájame na kocky, slaninku na tenke pásiky, cibuľu na kolieska.Všetko premiešame ,mierne posolíme, dame na plech alebo zapekacej misky, zalejeme smotanou zmiesanou so šlahačkou a kečupom.Pečieme cca 2 hod, ku koncu dáme na chvíľu zapiecť.

0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Bravcove kotlety na vine
recept pochadza z Francuzska

4 pekne velke kotlety/mozu mat aj kost/
trochu oleja
1 stredna cibula
1 mala lyzicka muky
1 pohar bieleho vina
1/4 l mäsoveho vyvaru
cele cierne korenie
grilovacie korenie
sol,voda

kotlety naklepeme,osolime z oboch stran a prudko opecieme z kazdej strany na rozpalenom oleji.
poopekane vyberieme na tanier a do oleja dame orestovat na drobno nasekanu cibulu.ked ma zlatistu farbu,zaprasime mukou a dobre premiesame-muka sa poprilepuje na cibulku.
potom postupne po troskach zalievame vinom a vyvarom,stale premiesavame-nechame rozvarit,vznikne nam taka omacka.
kotlety posypeme troskou grilovacieho korenia a vlozime do omacky,ak treba,podlejeme trochou vody.

ak dusime v hrnci kde sa nedaju rozlozit vsetky kotlety vedla seba,musime dohliadat aby sa dusili rovnomerne-preto mame stale pri sebe tanier,na ktory kotlety obcas povyberame a nasledne poukladame do hrnca opacne ako boli-to znamena ze tie kt.boli na vrchu pojdu na spodok.
ak treba,podlievame vodou,ponadvihujeme ,aby sa nepoprilepovali o dno hrnca.
takto dusime do mäkka.
pred podavanim kotlety vyberieme a omacku precedime cez sitko.
na tanieri potom kotlety prelejeme omackou.
priloha:ryza,hranolky a zeleninovy salat
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Bravčové rezne naopak:

rezne naklepeme osolíme
obalíme v strúhanke,potom v rozšlahanom vajci a opražíme z oboch strán.
Mäso potom šikmo poukladám na pekáč.
Zvlášť v miske si urobíme niečo také ako pác..ide tam..trošku ob.masla, -200 ml. teplej vody,1 PL- kečupu,horčice, 1 čaj.l.vegety trošku mletého korenia..všetko spolu premiešame a polejeme tým mäso.
Prikryjeme alobalom a dáme piecť..stačí taká pol hodinka..
Príloha: hranolky a ryža.na kolieska pokrájaná paradajka,a šalátová uhorka ...mäsko je dobré aj na druhý deň...
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
bianka117 Pozri príspevok
Nemate nejaky dobry recept na nedelny obed? Myslim mäsko, lebo sa mi zda, že varime furt to isté.Dík
vitaj v klube
z toho si nič nerob ja tiež točím stále dookola to isté..a tiež ma to nebaví
rozmýšľať každý deň nad tým čo mám variť...a pritom receptov,jedál je nekonečne veľa a ja riešim čo mám variť...čo už..
0 0
emilly1 emilly1

emilly1 je offline (nepripojený) emilly1

Výborný obed je napríklad Modranská pochúťka : Misu z janského skla alebo pekáč vymastíme, na dno nádoby dáme bravčové karé, alebo krkovičku alebo bravčové plece, ktoré najprv narežeme na plátky, naklepeme, osolíme, okoreníme a oblíme v hladkej múke z oboch strán, posypeme slaninou pokrájanou na kocky, vegetou, červenou paprikou strúčikom cesnaku prelisovaným a lečom, takto urobíme dve vrstvy, pričom poslednou vrstvou je lečo, cesnak, slanina .....Dáme piecť do rúry na 1 hodinu, po upečení mäsko vyberieme, výpekový tuk s omáčkou ponorným mixérom rozmixujeme, konzistencia omáčky ani hustá ani riedka, prevaríme a podávame so zemiakovou kašou.
0 0
emilly1 emilly1

emilly1 je offline (nepripojený) emilly1

K tej modranskej pochúťke som zabudla napísať cibuľu, tak trochu viacej.
0 0
adka_8 adka_8

adka_8 je offline (nepripojený) adka_8

Dva nazory:mne tento recept chutil velmi,vyskusala som to s tou nivou,ale manzelovi vobec-povedal,ze nech to uz nerobim....neviem preco,ale nechutilo mu to vobec
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pecena kacka podla mna
kacku poriadne osolime zvnutra i zvonku a nechame asi hodinu postat.
v stvrt litra piva rozmiesame velku lyzicu dobreho medu-najlepsie tmaveho.
kacku posypeme tymianom a mierne i ciernym korenim zo vsetkych stran.
dnu napcham plnku na zemlove knedle a koniec ,ak je velky zasijem.
dam na pekac,podlejem medovym pivom,pridam stvrtky ocistenych jablk a zopar susenych sliviek.
prikryte peciem najskor na 180 stupnov prsami dolu,po hodine otocim na druhu stranu a znovu peciem prikryte.sledujem a ked uz zacina mäknut,zvysim stupne ,ale max.na 230.castejsie obraciam a prikryte peciem do zmäknutia.
ked je mäsko mäkke,vrchnak dam dolu,stupne pridam na 250 a za casteho polievania stavou,peciem najprv chrbtovu cast ,potom prsami hore.na zaver ,aby bola korka krasne chrumkava,prepnem ruru na gril a necham dopiect.ale stale polievam vypekom.
hotovu podavam s cervenou kapustou ,pecenymi jablckami a slivkami a knedlou,ktora sa krasne udusila vo vnutri kacky.vyborne chuti tiez s ryzou a zeleninovym salatom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať