Zavrieť

Porady

ochrana osobnych udajov

Vie mi niekto napísať, v zmysle zákona 428/02 Z.z. §19 ods. 8 treba vyškoliť zamestnanca a písomne ho poveriť na ochrannou údajov vo firme to sa týka tých čo majú menej ako 6 zamestnancov.

Ako má vyzerať taká zmluva so zamestnancom a kde ho treba dať vyškoliť?
Vie mi niekto odpovedať. Vopred díky.
Usporiadat
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Nájdeš ich v novele 90/2005 doplnili sa odseky 5 až 12
0 0
Januš Januš

Januš je offline (nepripojený) Januš

Tie odseky 8 a 9 § 19 sú na strane 20 daného zákona, stiahla som si ho z internetu, lebo na školení nám povedali, že úplná verzia ešte nevyšla, že je to tzv. pracovná verzia. Možno ho niekto máte.
Na školení nám hovorili, že to bude dosť prísne kontrolované a aj tie pokuty sú značne mastné.
Ja som dnes začala makať na bezpečnostnom projekte a mám zhruba 5 strán, neviem čo všetko tam dávate vy, ale nás poučili, že to má byť dosť podrobné tak tam mám očíslované kancelárie a kde, kto a komu spracováva osob. a mzdové údaje, spomenula som tam ja zmluvy o spracovaní, ako máme chránené PC, evideniciu kľúčov, preberací protokol - preberanie kľúčov, kto má kam prístup, periodicitu archivácie, kto to všetko kontroľuje, kde to máme uschované, že je to všetko uzamknuté a prístup majú len oprávnené osoby, kde je skartovač, heslá do programov máme zapečatené a uložené u predsedu v trezore, dala som tam podpísanú prezenčnú listinu o zaškolení zamestnancov o ochr.os.úd. a o mlčanlivosti a určite tam ešte dačo pribudne. Len nieviem čo napísať do možných rizík, vraj tam má byť čo ak bude povodeň, požiara a podobne viete mi niekto poradiť?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pre MirkaV:

Vyskolenie zodpovednej osoby neznamená, ze sa musí zúcastnit externého skolenia. Firma si ho môze aj sama vo vlastnej rezii vyskolit, alebo si môze zodpovedná osoba nastudovat zákon sama. Dôlezité je, aby pri kontrole z úradu bola zodpovedná osoba schopná preukázat, ze ovláda ustanovenia zákona.


Toto je stanovisko úradu, ktoré nám povedali na skolení priamo lektori z úradu.

Ale o tomto sa uz tu viackrát písalo.
Naposledy upravil Chobot : 16.05.05 at 12:02
0 0
Eva Nigel Eva Nigel

Eva Nigel je offline (nepripojený) Eva Nigel

Ahojte,
Viete mi niekto poslat navrh smernice o ochrane osobnych udojov e-mailom? michael@dracon.biz
Sme malicka firma do 5 zmestnancov a mame softver pripojeny na net, cize musime vypracovat i bezpecnostny projekt, mate niekto nieco take vypracovane?Ako navrh...

Ak mi zaslete info, budem vdacna. Sme malicka firma a nechcela by som zaplatit mastnu pokutu z hluposti.
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Keď má spoločnosť nahlásenú zodpovednú osobu, nemusí registrovať IS.
prosím o Váš názor:
- oblasť miezd, máme vypracovaný "evidenčný list informačného systému" (IS), máme ho v evidencii vo firme,
- uzatvárame zmluvy s fyzickými osobami - občanmi, kde pre identifikáciua preto, že predávame na faktúry v zmluvách uvádzame číslo OP, dátum narodenia. Aj na túto oblasť musíme mať vypracovaný - evidenčný list IS?? Osobné údaje nikde neposielame, zmluvy vypracujeme na počítači, tam sú archivované (okrem tlačenej podpísanej), všetky PC sú napojené na internet. V prípade, ak by nám čiastka fakturovaná podľa zmluvy nebola uhradená, postupujeme pohľadávku na vymáhanie, napr. komerčnému právnikovi.
- príkazy do banky robíme cez Home banking, kde sa používajú tiež rodné čísla, tiež musím vypracovať IS?? Ďakujem za odpoved.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať