Zavrieť

Porady

Rada školy

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Som členkou rady školy. Jeden člen je aj farár - ako zástupca organizácie podielajúcej sa na výchove a vzdelávaní. Nakolko bola novela zákona, vypadlo odtial organizácia podielajúca sa na výchove. Podla nového zákone je zloženie rady školy takéto - 2 zástupcovia pedagog.Zncov, 1 zástupca nepedag.Zncov, 4 zástupcovia rodičov, 4 zástupcovia zriadovateľa/obce/. Teraz nám vyvstáva otázka, či môže farár byť členom rady školy do skončenia funkčného obdobia - ešte dva roky, alebo nesmie byť členom. On je totiž na škole aj ako pedag.zamestnanec. Aké máte skúsenosti? Stretli ste sa s tým? Môžeme ho delegovať ako zástupcu zriadovateľa/ obec s tým súhlasí/? Prosím o Vaše skúsenosti. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Meggie32 je offline (nepripojený) Meggie32

    Meggie32
    Ja s týmto skúsenosti nemám, ale myslím, že keď bol vtedy zvolený na 4 ročné obdobie, tak je to v poriadku a novú radu zvolíte o dva roky už podľa nových pravidiel (dovtedy sa možno ešte tri krát zmenia). Ale ešte by som pozrela v zákone nejaké prechodné ustanovenia, či tam nie je niečo o tom napísané.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.