Zavrieť

Porady

Pripojenie k interentu

Chcem sa "poraďáckej" komunity opýtať, aké je najvhodnejší typ pripojenia k internetu (nie je možnosť ADSL ani Wi-Fi) na domáce použitie. Najlepšie by bolo neobmedzené (dial up rodinný internet) alebo Internet maxi od orange. Chcel by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s týmito produktami.
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Eva11
Vie mi niekto poradiť, kde sa dá toho času výhodne zriadiť internet,chcela by som ho dať deťom ako darček k Vianociam. ďakujem
Eva11, neviem, kde bývaš, takže dosť ťažko radiť, niečo tu už naviac aj odznelo, ale pri neustále sa zvyšujúcom objeme sťahovaných dát a napr. hrania on-line hier má už význam (týka sa najmä väčších miest) iba pripojenie Chello Easy alebo Light ( pri akciových cenách v KE 490 Sk resp. 690 Sk bez dph ), alebo DSL od Slovak Telecomu ( mierne drahšie ).
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

ajobs
... alebo DSL od Slovak Telecomu ( mierne drahšie ).
Ak byvate v panelaku a mate spolahlivych susedov, dajte sa do kopy 2-3-4...rodiny a mozete fungovat na 1 DSL vsetci a naklady aj mesacne poplatky i podelite.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Chobot
Na takto položenú otázku je veľmi ťažké odpovedať, lebo ju ovplyvňuje veľa faktorov. Hlavným faktorom je miesto pobytu ....Dial up by som dnes aj tak už nedoporučoval....Tvoj limit na investovanie do internetu.
Mesačné poplatky Ťa vyjdú pri kompromisnom riešení tak cca 700 sk a viac. Musíš tiež rátať s tým, že niektoré verzie môžu vyžadovať počiatočné náklady (zriaďovateľský poplatok) vo výške niekoľto tisíc korún.
zodpovedaj horeuvedené otázky a nájdeme niečo.
Dal by som na zváženie mikrovlnu. Ceny od 400.-Sk/mes., non-stop pripojenie. Pravda, je tu zriaďovací poplatok. Prakticky od začiatku som mal dial-up, teraz už dlhšiu dobu mikrovlnu a som spokojný. O.i. aj cenovo, aj s rýchlosťou. Mikrovlna je podstatne (!) lacnejšia ako predtým dial-up a som non-stop pripojený. Mikrovlnu považujem za taký rozumný kompromis, ktorý sa napr. fanatickým hráčom on-line hier alebo veľkým sťahovačom dát nehodí. Keby som bol v Blave - tak by som bol asi skôr za Chello.
Naposledy upravil STRELEC : 08.12.05 at 05:56
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Práve sa mi podarilo úspešné pripojenie na net cez Orange ... aj vďaka tejto téme.
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Pridávam link, na stiahnutie merača objemu prenesených dát, ak by sa niekomu hodil
http://www.bysoft.com/internetpal.php
a mám dotaz :
nastavovala som si kontá mailovej pošty do Outlook Expresu a neviem, kde som urobila chybu.Keď chcem prijať alebo odoslať poštu, objavi sa mi okno, kde je predpísané moje uzivateľské meno a heslo a ďalej sa cez to nedostanem.
Keď dám OK, objavujú sa mi stále nové okná a keď zrušiť , napíše mi chybu, že server neprijal moje heslo a celý proces sa zastaví.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ebeš
Pridávam link, na stiahnutie merača objemu prenesených dát, ak by sa niekomu hodil
http://www.bysoft.com/internetpal.php
a mám dotaz :
nastavovala som si kontá mailovej pošty do Outlook Expresu a neviem, kde som urobila chybu.Keď chcem prijať alebo odoslať poštu, objavi sa mi okno, kde je predpísané moje uzivateľské meno a heslo a ďalej sa cez to nedostanem.
Keď dám OK, objavujú sa mi stále nové okná a keď zrušiť , napíše mi chybu, že server neprijal moje heslo a celý proces sa zastaví.
Musíš si nastaviť konto nasledovne:

V Outlook Express choď na Nástroje/Účty/Vlastnosti a otvorí sa ti tabuľka, ktorá má 5 záložiek. V záložke Obecné zaklikni Použiť tento účet pre príjem pošty a synchronizáciu a v záložke Servery zaklikni Server vyžaduje overenie.
Malo by to fungovať (musí byť zadané správne prihlasovacie meno a heslo.)
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Ďakujem, vyskúšam ( doma).
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

AVO
Práve sa mi podarilo úspešné pripojenie na net cez Orange ... aj vďaka tejto téme.
Inak, vraj to, co ma teraz Orange za 400,- sk /internet/ bude od noveho roku za 790,-sk. Aspon tak sa medzi pospolitym ludom povrava....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

janasv
Inak, vraj to, co ma teraz Orange za 400,- sk /internet/ bude od noveho roku za 790,-sk. Aspon tak sa medzi pospolitym ludom povrava....
Toto je jasný príklad podávania informácií "per huba" . Okresané, čiastočné vyjadrenia.Skúsim tieto informácie doplniť, aby nevyzneli tak bulvárne.

Orange ponúka 2 paušály na internet:
1. Orange internet klasik - ktorého štandardná cena je 599 SKK bez DPH. Pre klientov, ktorí aspoň 6 mesiacov používali ktorýkoľvek paušál, ponúkajú tento internet so zľavou, čiže to vyjde na 399 SKK bez DPH. (To je asi tých 400 SKK, ktoré boli v informácii uvedené).

2. Orange internet maxi - za štandardnú cenu 799 SKK bez DPH, zase pre klientov, ktorí majú aspoň 6 mesiacvo paušál, je táto cena zľavnená na 599 SKK bez DPH.

Neviem, dokedy bude Orange tieto zľavy pre svojich klientov ponúkať, ale tí, ktorí si to aktivujú teraz, tak majú túto cenu so zľvou aj na budúci rok. Kto to nestihne a akcia prestane platiť, budú si môcť aktivovať internet za štandardnú cenu - 599 resp. 799 SKK.

Nikde som nenašiel informáciu, kedy prestane táto zľava platiť, je dosť možné, že ten kto to povedal, vedel, že len do konca roka. Ale veď na poskytnutie alebo zrušenie zľavy alebo na zmenu ceny má predajca právo.

Zatiaľ platí tá ponuka, ktorú som popísal, čo bude po Novom roku, nechajme sa prekvapiť a nevyvolávajme paniku ( podobne ako s tou výmenou starých vodičských preukazov za nové - Eurovodičáky, kedy sa rozšírilo, že cena sa zdvihne zo 100 na 1000 SKK, čo bola kačica).
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Myslím, že hovoriť momentálne o zvyšovaní cien vysokorýchlostného internetu na Slovensku ( či už "po kábli" alebo "mobilného" ), keď je tu naozaj rozvinutá konkurencia a ceny neustále klesajú, je minimálne podivné. Všetky akcie sú len marketingové ťahy operátorov, aby v určitom časovom rámci získali čo možno najviac klientov a "utrhli" tak z koláča konkurencie.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
môj muž si dal zaviesť do notebooku ORANGE pripojenie za 599,-/mesačne....ide ho šľak trafiť, pretože je to oproti mojej mikrovlnke strašne pomalé a včera sa mohol pripojiť akurát ráno a večer a cez deň si ani neškrtol ...............za veľa peňazí málo muziky, resp. žiadna
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jess
môj muž si dal zaviesť do notebooku ORANGE pripojenie za 599,-/mesačne....ide ho šľak trafiť, pretože je to oproti mojej mikrovlnke strašne pomalé a včera sa mohol pripojiť akurát ráno a večer a cez deň si ani neškrtol ...............za veľa peňazí málo muziky, resp. žiadna
To sú tie relatívne pojmy. Keď to porovnáš s mikrovlnkou, tak je to strašne pomalé. Keby ste predtým mali doma dial-up pripojenie, tak by ste to nevedeli vynachváliť.

Treba si uvedomiť, na aké účely chceš internet využívať a akú rýchlosť vyžaduješ. Jasné, že v špičke, keď je kopec ľudí pripojených cez Orange modem, tak tá prenosový rýchlosť bude pomalšia, než počas slabej prevádzky.

Aj tých veľa peňazí je relatívny pojem. Koľko platíš za mikrovlnku a akú máš prenosovú rýchlosť? Potom otestuj prenosovú rýchlosť Orange-u niekedy večer a veľmi ľahko zistíš pomer ceny k rýchlosti. (rýchlosť si môžeš otestovať na stránke www.dsl.sk cez speedmeter). Klasická linka od STelekomu vychádza drahšie, než tých 599 sk, takže v porovnaní s tým je to výhodnejšie.

Nikdy som netvrdil, že Orange internet je perfektná služba, ale z cenového hľadiska je momentálne najvýhodnejšia pre nenáročného užívateľa.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

jess
môj muž si dal zaviesť do notebooku ORANGE pripojenie za 599,-/mesačne....ide ho šľak trafiť, pretože je to oproti mojej mikrovlnke strašne pomalé a včera sa mohol pripojiť akurát ráno a večer a cez deň si ani neškrtol ...............za veľa peňazí málo muziky, resp. žiadna
Najprv si mal overiť pokrytie signálom
http://www.orange.sk/business/coverage/gsm/default.dwp
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jess
môj muž si dal zaviesť do notebooku ORANGE pripojenie za 599,-/mesačne....ide ho šľak trafiť, pretože je to oproti mojej mikrovlnke strašne pomalé a včera sa mohol pripojiť akurát ráno a večer a cez deň si ani neškrtol ...............za veľa peňazí málo muziky, resp. žiadna
Naviac, ani jeden operátor negarantuje rýchlosť down/up , okrem špeciálnych aplikácií, keď si prenajmeš pevný okruh alebo FR, ale to stojí obrovské peniaze.
Všetky rýchlosti pri nete uvádzané sú len obvyklé dátové rýchlosti. Samozrejme až na malé vynimky úplne postačujú.
Kto je milovník vysokých rýchlostí, UPC prišlo s programom Chello Extreme so 6Mbit/s downloadom za 2.699 Sk.
Naposledy upravil ajobs : 26.12.05 at 10:01
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Chobot
Toto je jasný príklad podávania informácií "per huba" . Okresané, čiastočné vyjadrenia.Skúsim tieto informácie doplniť, aby nevyzneli tak bulvárne.
Fakt predavam, ako som nakupila - per huba. Povedal mi to jeden moj znamy, ktory kvoli tomu uvazuje, ze prejde so svojim susedom na "spolocne" DSL. Pri cene 799,-SK/ mes. sa im to vraj oplati - tot citat:p. Ak ma zle info on, tak aj ja.
0 0
Oriešok Oriešok

Oriešok je offline (nepripojený) Oriešok

žena
Poradí mi niekto? Čo treba urobiť? Pri každom zadávaní na internete vyskočí upozornenie v tabuĺke s hlavičkou Internet Explorer: Ak posielate informácie na internet, môže sa stať, že druhí uvidia, čo posielate. Chcete pokračovať?
Naposledy upravil Oriešok : 21.12.05 at 10:31
0 0
Oriešok Oriešok

Oriešok je offline (nepripojený) Oriešok

žena
Nikto mi neporadí....??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Oriešok
Poradí mi niekto? Čo treba urobiť? Pri každom zadávaní na internete vyskočí upozornenie v tabuĺke s hlavičkou Internet Explorer: Ak posielate informácie na internet, môže sa stať, že druhí uvidia, čo posielate. Chcete pokračovať?
Táto hláška sa zobrazuje vtedy, ak prechádzaš zo zabezpečeného servera na nezabezpečený, prípaden podobná hláška pri opačnej zmene.

V rámci toho dialógového okna máš aj checkbox - "Toto upozornenie nabudúce nezobrazovať", tak to tam zaškrtni a nemalo by. Ak predsa, tak choď na "Nástroje", volba "Možnosti Internetu" a vyber záložku "Upresniť". Niekde na spodku je opäť checkbox "Upozorňovať pri zmene medzi zabezpečeným a nezabezpečeným serverom" s ten odklikni.

Pomohlo?
0 0
Oriešok Oriešok

Oriešok je offline (nepripojený) Oriešok

žena
Snažila som sa, ale nič sa neudiaľo. Som na tom istom. Zaškrtla som a nič.
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
1. V Nástrojovej lište Internet exploreru klikni na "Nástroje" potom na " Možnosti siete internet."
2. V záložke "Spresnenie" nájdi položku "Zabezpečenie" a odškrtni "Upozorniť pri prechode zo zabezpečeného na nezabezpečený režim"

Toť vsjo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať