Zavrieť

Porady

vyzivne na dieta

Ahoj som rozvedena poberam davku hmotnej nudzi 4660 aj s rodinnymi pridavkami a+vyzivne 1200 sk mam 12r. dceru,po 10 rokoch chcem dat navrh na sud o zvysenie vyzivneho,byvali manzel zaraba 17000 v cistom.Prosim o radu kolko by som si mohla ziadat vyzivne.Je rozvedeny a nema ine deti a byva zo svojou matkou. O dceru nema zaujem a okrem vyzivneho jej nekupil nic.Dakujem
Usporiadat
elena stastna elena stastna

elena stastna je offline (nepripojený) elena stastna

Staci spisat navrh o zvysenie vyzivneho len strucne,napr.adresa sudu

meno matky

otca

maloletej

navrh -dovod

alebo sa tam musi rozpisat vsetko,tie navrhy co som si tu vyhladala su napisane na 2 strany tak sa pytam,ci by to nestacilo,ako som napisala vyssie tych par bodov. A co este dolozit,okrem rodneho listu malej ,potvrdenia ze navstevuje skolu a mojho prijmu.Alebo len podat navrh a na sude im vsetko dat? A este aj jeho prijem mam dolozit?To si sud nezistuje sam? Dakujem za radu.
0 0
tatiana1305 tatiana1305

tatiana1305 je offline (nepripojený) tatiana1305

Ahoj, mas pravdu my zeny vzdy musime vsetko vydrzat ale do kedy ved kolko energie nam to zobere.Ako tazko sa hovori dietatu nemozem ti to teraz kupit musis pockat. Viem o com hovorim keby nie mojej mamy tak asi by som si nemohla nechat dieta zobral mi vsetko ani zakladnu vybavicku som jej nemala za co kupit.Namiesto radosti ze cakame dietatko mi povedal , ze by bolo lepsie keby sa nenarodilo.Ale mala som stastie stretla som cloveka, ktory mi dal vsetko, mame spolu dceru a sme spokojna rodina aj moje prve dieta bere ako svoje, este jej skor niecop kupi jeho slova su" ona to viac potrebuje je starsia a ta druha moze mat aj po nej. "
Meno a vyzivne mu nikdy neodpustim. To by bola najvacsia blbost ktoru by som urobila, stacila jedna ze som si niekedy zobrala akoze manzela haha.
Drzim Ti palce a to zvysenie si podaj na nic necakaj.Urcita Ti to prejde
0 0
tatiana1305 tatiana1305

tatiana1305 je offline (nepripojený) tatiana1305

Ja som isla na urad prace socialnych veci a rodiny. Tam som si nasla nieco ako starostlivost o dieta a tam ma informonali.
Musis vediet jeho adresu a zemestnavatela sud si vsetko zisti aj prijem
Udaj tam vsetko sumu o kolko chces zvysit na ake kruzky chodi ci cestuje.Oni Ta aj tak budu vypocuvat mas pravdu je to ako na policii ale tie peniaze patria dcere tak sa nicoho neboj.Mne sa potvrdilo, ze je lepsie sumu nadhodit oni vzdy daju taky stred.Musis to vediet obhajit.Mne dcera chodila na spolocenske tance a to bolo dost drahe.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Netreba sa báť sudcu treba otvorene a bez obavy povedať svoju situáciu. Viem,že je dokonca možnosť žiadať o výživné pre rozvedenú manželku. Dieťa je oboch rodičov a keď na to jeden z nich zabúda treba mu to pripomenúť žiadosťou o výživné aj každý rok. Tie náklady na dieťa sú neporovnateľne vyššie ako je napr.3.000.- Sk . Treba skúsiť vyššiu sumu. Ludka
0 0
tatiana1305 tatiana1305

tatiana1305 je offline (nepripojený) tatiana1305

ano suma 3000sk je naozaj smiesna na terajsiu dobu a aj ta sa mu vidi strasne vysoka.Som rada, ze si sa ozvala prave zo Zahoria ja som mala ex odtial a myslela som ze vsetci su ako on.Pre nikoho uz neexistujeme co ma dost trapi. Asi som sa zmylila Urcite zmeni nazor.
Ja som tiez dala navrh na 5000sk a s tym nesuhlasil.Hoci druhej dcere plati 200eur kedze ziju v Rakusku.Ale deti na Slovensku su menejcenne.
0 0
elena stastna elena stastna

elena stastna je offline (nepripojený) elena stastna

Ahoj Tatiana,dík za odpoved zajtra si to pojdem podať na súd,tak potom dám vediet ako som dopadla maj sa a dakujem všetkým čo mi napísali..........
0 0
dumap dumap

dumap je offline (nepripojený) dumap

ahojte, ja mám dcéru, ktorá bude mať o dva mesiace 16r. a výživné som podľa rozsudku mala dostávať od narodenia 500Sk slovom päťsto slovenských korún, nepomýlila som sa. teraz som požiadala o zvýšenie, lebo dcéra išla na strednú školu a jednoducho sa to nedá utiahnuť samej, žiadala som 3500 ale sudca zamietol a odklepol 3000 aj tomu som rada, ale náš milovaný tatíček sa odvolal takže mám teraz strach z ďalšieho súdu a čakám zníženie výživného.
a to ešte na zameškanom výživnom je tatíček dlžný 54 000. elenka takže aj tak môžeš dopadnúť, ale chce to odvahu a pevné nervy, nepýtaš peniaze pre seba ale pre dieťa, a to potrebuje oveľa viac ako nám pohodia tatíčkovia. ale hlavne potrebuje našu lásku a pomoc, veď sú tie deti naše zlatíčka.
0 0
tatiana1305 tatiana1305

tatiana1305 je offline (nepripojený) tatiana1305

vies, ked tak rozmyslam, tak na zaciatku kazdeho vztahu je to krasne.Dohodnete sa obidvaja na dietati ved bez toho to nejde! a odrazu ta tvoja laska opusti s tym, ze ty si chcela dieta tak sa staraj /ved oni su potom nesvojpravny nerozhoduju za seba/A zacina sa kolotoc vyzivneho to je ich jedina obrana" My sme deti nechceli tak na co mame platit."Treba s nich vytiahnut co najviac ved aj ked si to nechcu priznat su to otcovia aj ked zlyhali na celej ciare tak im to pripominajme.V tychto pripadoch nech ziadne EGO nehra.Ved mi im aj tak viacej davame.Samozrejme su aj vynimky a cest im.
0 0
elena stastna elena stastna

elena stastna je offline (nepripojený) elena stastna

CHcem sa spýtať,konanie o výživnom bude na Okresnom súde môjho trvalého bydliska?Návrh som podávala ja.A v neprítomnosti exmanžela sa pojednávanie preloží,alebo prebehne aj bez neho?DˇAKUJEM.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dumap Pozri príspevok
ahojte, ja mám dcéru, ktorá bude mať o dva mesiace 16r. a výživné som podľa rozsudku mala dostávať od narodenia 500Sk slovom päťsto slovenských korún, nepomýlila som sa. teraz som požiadala o zvýšenie, lebo dcéra išla na strednú školu a jednoducho sa to nedá utiahnuť samej, žiadala som 3500 ale sudca zamietol a odklepol 3000 aj tomu som rada, ale náš milovaný tatíček sa odvolal takže mám teraz strach z ďalšieho súdu a čakám zníženie výživného.
a to ešte na zameškanom výživnom je tatíček dlžný 54 000. elenka takže aj tak môžeš dopadnúť, ale chce to odvahu a pevné nervy, nepýtaš peniaze pre seba ale pre dieťa, a to potrebuje oveľa viac ako nám pohodia tatíčkovia. ale hlavne potrebuje našu lásku a pomoc, veď sú tie deti naše zlatíčka.
Už dávno si mala podať trestné oznámenie na polícii. Takéto veci sa ťahajú veľmi dlho, radšej to rieš čo najskôr, aby si to doriešila Ty. Lebo sa to môže pretiahnuť do dospelosti Tvojej dcéry a potom budú na jednania pozývať Tvoju dcéru.Predsa len je to pre mladé dievča šok, sedieť na polícii a svedčiť proti vlastnému otcovi.A nezodpovedný oteckovia túto situáciu využívajú...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

elena stastna Pozri príspevok
CHcem sa spýtať,konanie o výživnom bude na Okresnom súde môjho trvalého bydliska?Návrh som podávala ja.A v neprítomnosti exmanžela sa pojednávanie preloží,alebo prebehne aj bez neho?DˇAKUJEM.
Ak sa nedostaví a neospravedlní, môže súd rozhodnúť aj v jeho neprítomnosti.Si v určitej výhode
0 0
rubby rubby

rubby je offline (nepripojený) rubby

dobry vecer, zaznela tam otazka, ci si mas podat navrh v mieste trvaleho bydliska...podla mna ,aj podla pravnicky ano..ale...ja som tiez po 9 rokoch podala navrh na zvysenie pre dve deti, my sme sa s detmi prestahovali na zapad.Slovensko zo stredneho, rozvod aj s urcenim vyzivneho v r.2001 bol urceny na stred.Slovensku, teraz som podala navrh na sude ,kde sme sa prestahovali a mame tu trvaly pobyt,ale sud presunul navrh na stred-Slov,"pretoze prvy spis je tam...nechapem to...teraz budem musiet ist na pojednavanie aj s pravnickou a koliznou opatrovnickou na str.Slov????
0 0
elena stastna elena stastna

elena stastna je offline (nepripojený) elena stastna

Ahojte,chcem sa spýtať či može exmanžel poslať kurátorku na kontrolu ku mne do bytu v akých soc.pomeroch žije dieťa, kedže som si podala návrh na zvýšenie výživného.To kôli tomu,aby mu nezvýšili.Dˇakujem za odpoved.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

sociálni pracovníci chodia niekedy sami, bez toho, aby ich poslala druhá strana.
0 0
rubby rubby

rubby je offline (nepripojený) rubby

dobry vecer,

po podani navrhu na urcenie prip.zvysenie vyzivneho na deti, sud urci koliznu opatrovnicku, ktora na sude zastupuje deti. Nemusite sa obavat, ze bude proti Vam. Pride k Vam domov, zisti v akom prostredi deti ziju, co potrebuju pre svoj zdravy vyvoj.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

rubby Pozri príspevok
dobry vecer,

po podani navrhu na urcenie prip.zvysenie vyzivneho na deti, sud urci koliznu opatrovnicku, ktora na sude zastupuje deti. Nemusite sa obavat, ze bude proti Vam. Pride k Vam domov, zisti v akom prostredi deti ziju, co potrebuju pre svoj zdravy vyvoj.
Bohužial to by len tak malo byť, vo väčšine prípadov je to len prísediacia, ktorá ani nepočúva čo sa deje na pojednávaní, nieto ešte aby sa prišla pozrieť ako a v čom deti žijú a ako je o ne postarané.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Mám skúsenosti s tým, že chodia. Ale z toho netreba mať strach pokiaľ deti nespia na rohožke na zemi a nemajú splesnené veci, tak nehrozí napr., že by ich matke odňali alebo odporúčali zverenie do výchovy otcovi. Hlavne pozrú, či majú deti čisté veci, majú svoj kútik, svoj vlastný priestor, usporiadanie domácnosti...
0 0
jozoz jozoz

jozoz je offline (nepripojený) jozoz

Čaute! Môj otec na mňa platí 70€/mes. Plat má okolo 400€, no má aj zahraničný plat, tzv. "diéty"(cca 1000€). Pri určovaní výšky výživného sa to môže brať do úvahy? ? ? ?
Podotýkam, že žije sám, resp. s priateľkou a okrem výživného mi nedal nič či už na Vianoce, narodeniny, meniny
+ (na pobavenie) "vyhráža" sa mi tým, že si vybaví na súde, že ja budem platiť jemu, nie on mne (mám 18 rokov,študujem)
Za odpoved(-e) Vám vopred ďakujem !! :-)
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

jozoz Pozri príspevok
Čaute! Môj otec na mňa platí 70€/mes. Plat má okolo 400€, no má aj zahraničný plat, tzv. "diéty"(cca 1000€). Pri určovaní výšky výživného sa to môže brať do úvahy? ? ? ?
Podotýkam, že žije sám, resp. s priateľkou a okrem výživného mi nedal nič či už na Vianoce, narodeniny, meniny
+ (na pobavenie) "vyhráža" sa mi tým, že si vybaví na súde, že ja budem platiť jemu, nie on mne (mám 18 rokov,študujem)
Za odpoved(-e) Vám vopred ďakujem !! :-)
Diéty nepodliehajú ani daňovej povinnosti nakoľko sa jedná o zdroje potrebné k stravovaniu (atd...) na mieste prac. pobytu. Pre každú krajinu je iná výška diét (účtovníci majú tabuľky). Čiže nemôžu byť brané ako príjem.
0 0
wolff wolff

wolff je offline (nepripojený) wolff

Dobrý deň.
Chcem poprosiť o radu: mám dieťa ktore navštevuje strednú školu,v januári mal 18 rokov je dospelý,ale na strednej prepadol.Do kedy mám vyživovaciu povinnosť.Povinnost som si plnil pravidelne bez omeškania
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať