Zavrieť

Porady

náhrada PN a čistá mzda

Dnes som robila potvrdenie o príjme a zistila som, že mzdový program mi od 1.1.2005 započítava náhradu pri dočasnej PN do čistej mzdy. Doteraz to nerobil, neviem, či som nepostrehla nejakú novelu alebo sa len šalie. Ako to ráta Vám?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    nebude to náhodou pre nezdaniteľnú čať. Myslim to že keď napr. manžel/ka tvojho zamestnanca si bude pri ročnom zúčtovaní chcieť uplatniť nezdaniteľnu časť na manžela, do prijmov sa rata aj nahrada pri dočasnej PN.tak aby to mal vkope. ale to je len uvaha. ja robim mzdy ručne. keby som take potvrdenie robila tak tie sumy asi rozdelím. inak, na čo sa to potvrdenie robí? dufam, že zas o niečom neviem.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Daskale
    Dnes som robila potvrdenie o príjme a zistila som, že mzdový program mi od 1.1.2005 započítava náhradu pri dočasnej PN do čistej mzdy. Doteraz to nerobil, neviem, či som nepostrehla nejakú novelu alebo sa len šalie. Ako to ráta Vám?
    aký máš soft?

    Daskale je offline (nepripojený) Daskale

    Daskale
    pre Vlaďu
    mám datalock.

    Potvrdení robím hromadu, naši zamestnanci stále žiadaju o nejaké úvery. Tak preto.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Daskale
    Dnes som robila potvrdenie o príjme a zistila som, že mzdový program mi od 1.1.2005 započítava náhradu pri dočasnej PN do čistej mzdy. Doteraz to nerobil, neviem, či som nepostrehla nejakú novelu alebo sa len šalie. Ako to ráta Vám?
    ja mám Olymp, a mne to rátalo do čistej mzdy aj pred 1.1.2005 ... a nikdy som sa nad tým nezamýšľala

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja mám tiež OLYMP, tam to dokonca dáva do hrubej mzdy, ale nepočíta z tejto sumy odvody. Svojim spôsobom je to čistá mzda, ak chápeme čistú mzdu ako sumu, ktorú dostane zamestnanec k výplate v hotovosti alebo mu ju pošleme na účet. Súhlasím s tým, že jeden z dôvodov môže byť posúdenie výšky príjmu pre uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na manžela/manželku na konci roka.

    náhrada PN a čistá mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.