Zavrieť

Porady

izolácia základov

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
[FONT='Arial','sans-serif']Prosím "poraďákov" o pomoc.[/FONT]
[FONT='Arial','sans-serif']Mám otázku. Staviame na dosť vlhkom pozemku. Základy boli vystavené predchádzajúcim majiteľom do cca 50cm výšky. Na to sme dali základovú dosku. Okolie domu plánujeme zaviezť- zvýšiť o cca 50cm, až po dosku. Akým spôsobom príp.do akej (budúcej) hĺbky zaizolovať základy? Projekt nám toto nerieši, hľadáme optimálne riešenie aj na následné odvodnenie pozemku. [/FONT]
[FONT='Arial','sans-serif']Ďakujem za Vašu pomoc[/FONT]
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
220870 Pozri príspevok
Asi som vás dosť postrašil ,berte to z rezervou.To lesklé okolo IPA je penetračný náter ,Penetral.
sucan Pozri príspevok
Toto je stará dobrá klasika - pozri foto dolu.
Betón natrieš týmto bordelom, narežeš si vhodný šírku IPY, zoženieš si plynovú bombu a horákom ( takú tú čo sa s ňou opalujú prasiatka), jeden človek rozbaľuje ipu, druhý ju nahrieva. A netreba zabudnúť na rukavice.

Ale ako tak čítam, vTvojom prípade je to už pasé. Ale vnútorné priestory tak určite nezabudni robiť.
vystrašili, áno. Sledujem tu stavbu a zistujem čo sa dá. Na moje otázky od mojich "majstrov" som vždy dostala logicky znejucu odpoved, ktorou si svoj postup vedeli zdovodniť.
Ale zanedbať hydroizoláciu by som nechcela....
Ako vyzerá a čo je penetrák samozrejme viem, akurat som nevedela, ako sa to dá alebo nedá na fotke vidieť. Teraz už viem a ďakujem. Požiadala som dodávateľa o vysvetlenie.
Aj na fotke "ako to vyzerá" je ten penetrák pod IPOU vo vnutorných priestoroch. To isté musí byť aj pod obvodovými múrmi? Čo sa stane,ked to tam nie je? Určite to tam totiž nedávali, bola som pri tom.
0 0
sucan sucan

sucan je offline (nepripojený) sucan

KEJKA Pozri príspevok
Na moje otázky od mojich "majstrov" som vždy dostala logicky znejucu odpoved, ktorou si svoj postup vedeli zdovodniť.
A ako zdôvodnili nelepenie ipy plameňom?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lepili plameňom, ale nedali penetrák, na to som sa vtedy nepýtala, lebo som o tom nevedela.
Mala som na mysli iné otázky, ktoré som vedela sformulovať, ako napr. že na bungalov netreba betonovu deku, aj ked je to v projekte, stačí trámový strop, lebo je lacnejší..... a iné.
Ale k tomu sa už aj tak nedostanú..... nevládzem stavať s ľudmi, ktorým nedokážem veriť.
otázku ohladne penetráku som poslala meilom len dnes a vyžiadala pracovné stretnutie v pondelok, uvidím.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
KEJKA Pozri príspevok
vystrašili, áno. Sledujem tu stavbu a zistujem čo sa dá. Na moje otázky od mojich "majstrov" som vždy dostala logicky znejucu odpoved, ktorou si svoj postup vedeli zdovodniť.
Ale zanedbať hydroizoláciu by som nechcela....
Ako vyzerá a čo je penetrák samozrejme viem, akurat som nevedela, ako sa to dá alebo nedá na fotke vidieť. Teraz už viem a ďakujem. Požiadala som dodávateľa o vysvetlenie.
Aj na fotke "ako to vyzerá" je ten penetrák pod IPOU vo vnutorných priestoroch. To isté musí byť aj pod obvodovými múrmi? Čo sa stane,ked to tam nie je? Určite to tam totiž nedávali, bola som pri tom.
skúsim vysvetliť prečo sa penetruje betón ,pod IPA.Hlavná vlastnosť penetráku je aby polepil zbytky prachových častíc ktoré sa nachádzajú na betónových povrchoch a urobil akýsi mostík pre spojenie dvoch rôznorodých materiálov ( betón a asfalt).Nie som si celkom istý či tam penetrák musí byť.Podľa mňa to nieje nevyhnutná vec pod múry.Len ma to napadlo keď som vydel tú neštastne urobenú izoláciu na fotografii ,ktorú ste vložili.Na vašom mieste by som všetko konzultoval zo stavebným dozorom.Toto je jeho práca za ktorú berie peniaze .Tak nech sa stará.
0 0
sucan sucan

sucan je offline (nepripojený) sucan

Zasa až tak tragicky by som nevidel. Keď sa na to pozriem z pohľadu laika - stavba bude mať svoju hmotnosť a IPU pravde podobne stlačí tak, že cez ňu nejaká ta kvapka vody asi len tak ľahko neprejde. Zrovna dnes som sa na stavbe u sestry a švagra nad tým zamýšlal a dospel som k tomu, že penetrák je len akési lepidlo medzi betónom a ipou. Vniká hlboko do pórov podkladu a vytvára pevné spojenie s ďaľšími izolačnými vrstvami.
0 0
sucan sucan

sucan je offline (nepripojený) sucan

220870 Pozri príspevok
skúsim.... stará.
Do Prčic! Zas si ma predbehol v odpovedi.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem. Spýtam sa.
0 0
enderle@zoznam.sk enderle@zoznam.sk
chcem sa opytat, ked sa uz sa dava xps ci tu uz sluzi zaroven aj ako hydroizolacia ale treba potom este na to davat napr. nopovu foliu
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

nesluzi
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

sucan Pozri príspevok
Zasa až tak tragicky by som nevidel. Keď sa na to pozriem z pohľadu laika - stavba bude mať svoju hmotnosť a IPU pravde podobne stlačí tak, že cez ňu nejaká ta kvapka vody asi len tak ľahko neprejde. Zrovna dnes som sa na stavbe u sestry a švagra nad tým zamýšlal a dospel som k tomu, že penetrák je len akési lepidlo medzi betónom a ipou. Vniká hlboko do pórov podkladu a vytvára pevné spojenie s ďaľšími izolačnými vrstvami.
zas tak hlboko nevnika ked som natavoval jednu stranu ipy a potom som zroloval ipu z druhej strany, aby som ju natavil, tak sa sem tam trochu odrhol penetrak od betonu. A to som povrch zametal, striekal v wapkou a este raz zamnetal.. nanasane valcekom.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

enderle@zoznam.sk Pozri príspevok
chcem sa opytat, ked sa uz sa dava xps ci tu uz sluzi zaroven aj ako hydroizolacia ale treba potom este na to davat napr. nopovu foliu
XPS slúži ako tepelná izolácia a dáva sa do zeme preto lebo odoláva lepšie vlhkosti ako EPS
0 0
IZOMSK IZOMSK

IZOMSK je offline (nepripojený) IZOMSK

KEJKA
VladoaKatka Pozri príspevok
Kejka, čo si ja pamätám z našej stavby, celú platňu sme neizolovali hneď. Izolovalo sa len pod múrmi, lebo izoláciu tak tepeľnú ako aj hydroizoláciu by poškodili v priebehu stavby. Celoplošná izolácia sa robí až po omietkách, pred inštaláciou kúrenia. Aspoň my sme to tak robili.
Pod múrmi sa robila len hydroizolácia, materiály sú po 10-tich rokoch úplne iné v tom Ti ja neporadím.
220870 Pozri príspevok
V oblasti izolácií sa materiály izolácií takmer nezmenili .Pomenili sa len ich názvy a ceny.
prikladám viac fotiek izolácie s IPA, podla citovaných príspevkov som si myslela, že je to OK. Na Blogu som si našla reakciu, že je to urobené zle.
Vyjadrí sa niekto? Vopre ďakujem. Prilepovali to k základovej doske nahrievaním (horák a bomba).
Zdravím KEJKA,
bohužial musím súhlasiť, že takto by to nemalo vyzerať. Ale hneď na úvod by som Vás chcel čiastočne upokojiť tým, že ešte to ôžete ako tak zachrániť. Samozrejme už to nebude 100% prtože pod murivom môže byť hydroizolácia poškodená, Je vidieť že tie pásy boli zvlnené, čo pravdepodobne bolo spôsobené zlým skladovaním. Plus aspoň z fotky sa mi zdá, že neboli použité kvalitné pásy, ale skôr by som povedal že klasické oxidované, ale možno sa mýlim. Keďže mury už stoja tak by som Vám navrhoval napojiť na vonkajší presah a tú zvislú hydroizláciu potiahnúť ešte viac smerom dole čo najviac. Samozrejme určite napenetrovať a cceloplošne nataviť, ale s niečim kvalitnejším. Nikdy by som takýto pás pri hydoizolácii základov nedoporučoval. Je veľmi náchylný na poškodenie už pri samotnej aplikácii sa zvyknú poškodiť. Dokonca stačí ak ho majstri aplikujú v chladnejších podmienkach a pri samotnom rozgúľavaní sa spravia praskliny. A v tomto prípade bol pravdepodobne použitý pás ktorý niekde ležal. Pásy by sa mali skladovať stojato ak sa snimi nebude nejaký čas pracovať. Snáď som trochu pomohol.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Tak som zvedavy na Kejkinu odpoved, ci stale caka na radu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tiež som na to zvedavý.... odpovedať po desiatich rokoch - asi dlho "študoval" problém.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať