Zavrieť

Porady

vypoved

Prosim vas o radu. Som na rodicovskej dovolenke, ktora trva do 7.04.2010. Nastupila som spet na povodne prac. miesto ako pred materskou dovolenkou 2.9.2008. Ale 29.9.2008 mi zamestnavatel oznamil ze moje miesto rusi a mam dvojmesacnu vypovednu lehotu. Moze mi dat vypoved pocas rodicovskej dovolenky a patri mi nejake odstupne. Som tam zamestnana od 2.09.2004.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    suzi 201 Pozri príspevok
    Prosim vas o radu. Som na rodicovskej dovolenke, ktora trva do 7.04.2010. Nastupila som spet na povodne prac. miesto ako pred materskou dovolenkou 2.9.2008. Ale 29.9.2008 mi zamestnavatel oznamil ze moje miesto rusi a mam dvojmesacnu vypovednu lehotu. Moze mi dat vypoved pocas rodicovskej dovolenky a patri mi nejake odstupne. Som tam zamestnana od 2.09.2004.
    Tak si to ujasni (a aj pre nás, aby sme ti mohli správne odpovedať) - buď si na rodičovskej dovolenke alebo si nastúpila späť do práce. Nemôžeš súčasne obe veci.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Zrejme pracuje a súčasne poberá rodičovský príspevok. Takže si v normálnom pracovnom pomere, ochranná lehota pri poberaní rodičovského príspevku nie je žiadna. Normálne ti môže dať výpoveď s výpovednou lehotou 2 alebo 3 mesiace.

    suzi 201 je offline (nepripojený) suzi 201

    suzi 201
    Dakujem za odpoved. Ja sucasne pracujem aj poberam rodicovsky prispevok. Este sa chcem opytat, ci mi patri odstupne, alebo nie. Dakujem

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    suzi 201 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved. Ja sucasne pracujem aj poberam rodicovsky prispevok. Este sa chcem opytat, ci mi patri odstupne, alebo nie. Dakujem
    Aha, tak potom ale treba dať pozor na pojmy - rodičovská dovolenka a rodičovský príspevok, lebo to nie je to isté! Pozri sem:

    http://www.porada.sk/824073-post2.html

    V takom prípade môžeš pracovať aj poberať RP. Počas poberania RP ti môže dať výpoveď, pretože nie si v ochrannej lehote. A ak ti dá zamestnávateľ výpoveď z organ. dôvodov, tak ti patrí odstupné v zmysle ZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.