Zavrieť

Porady

DPH a oberon

Zdravím, prosím o pomoc tých, ktorí pracujú s programom OBERON. Týka sa to dodávateľských faktúr z členských krajín, ktoré podliehajú samozdaneniu, ale akokoľvek sa snažím nájsť jednoduchší spôsob, podarilo sa mi to len cez interný doklad praimo v evidencii DPH, ale už sa mi to nedostalo do účovného denníka. Vie mi niekto poradiť?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Prvýkrát účtujem dph, používam oberon. Nám problém s DPH na vstupe. Poraďte mi prosím. Mám zaúčtované tieto typ DPH
    1. Odpočet - §49 - tovar EÚ = 4012
    2. Odpočet - §51 - tovar tuzemsko =65128 (19%) a 68 (10%)
    3. Oprava podľa § 53 - zníženie = - 3981 (19%) a -88 (10%)

    Do daňového priznania mi to zníženie napočítalo plusom lebo pgm to pochopil ako mínus a mínus = plus.
    Namiesto odpočtu 65159 (19%) a +20 (10%) urobilo odpočet 73121 (19%) a 156 (10%).

    Možno som urobila chybu, že som DPH účtovala mínusom ale ako ju mám účtovať pri dobropisoch a vratných obaloch?

    Ďakujem.

    Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

    Jana1303
    Keď eviduješ dodavat. faktúru v CM, zapíšeš náležitosti. Na spodu evidovania v časti "Celkom" v cudzej mene = základ dane zapíšeš sumu a program Ti DPH vypočíta a zaeviduje v evidencii DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.