Zavrieť

Porady

sankcia na DPH

Ahoj,
počítam cez tú daňovú kalkulačku na drsr.sk, ale akosi mi to nevychádza.
Akú pokutu dostane subjekt v prípade chyba v DP k DPH I.Q.2007 cca 50 tis sk. Teraz bude dodatočné a úhrada bude 50 tis sk dňa 27.10.2008.

A aká bude pokuta v prípade, že túto nezrovnalosť nájde daňová kontrola?
Ďakujem
Usporiadat
julinka911 julinka911

julinka911 je offline (nepripojený) julinka911

Nedá mi to nespýtať sa, prečo sa za DDP nevyrubuje pokuta? Lebo v zákone o správe daní a poplatkov som našla toto:
§ 35
Správne delikty

(1) Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a
a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,
(3) Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

julinka911 Pozri príspevok
Nedá mi to nespýtať sa, prečo sa za DDP nevyrubuje pokuta? Lebo v zákone o správe daní a poplatkov som našla toto:
§ 35
Správne delikty

(1) Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a
a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,
(3) Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške.
a v odseku jedna je čo? sankčný úrok, nie?
ten si si vypočítala prostredníctvom kalkulačky na drsr.sk. Pokutu za DDP už inú nedostaneš.
0 0
julinka911 julinka911

julinka911 je offline (nepripojený) julinka911

Ďakujem, musím si to lepšie naštudovať...
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

AKo mám zaúčtovať pokutu z DU za neskoré platby platenia preddavkov na daň z príjmov? Je to zmluvná pokuta - nákladová?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Máš na to s DÚ zmluvu ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
AKo mám zaúčtovať pokutu z DU za neskoré platby platenia preddavkov na daň z príjmov? Je to zmluvná pokuta - nákladová?
Nie je to zmluvná pokuta, je to nedaňový náklad, pripočít. položka k ZD, účet 545AE.
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

Ďakujem za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať