Zavrieť

Porady

šéf mi dlhuje peniaze

Dobrý deň.

Súrne by som potreboval poradiť.

Šeef síce nie je moja rodina ,ale blízky známy /nemám s ním zmluvu/, pracujem pre ňeho už vyše pol roka. Pri nástupe sme sa dohodli na určitej mzde, dokážem si zarobiť za mesiac okolo 50 000,-/pracujem od 8-21hodiny/.
No nikdy mi nevyplatil k výplate celú sumu, stále sa vyhovára že nemá ešte urahdené FA a doplatí mi to ako náhle mu uhradia FA. K dnešnému dňu mi už dlhuje cirka 80 000,-.
Chcem s ním zájsť k notárovi a dať to neako na papier, aby som svoje peniaze dostal, viete mi poratiť ako má take vymáhanie vyzerať a čo všetko tam napísať, prípadne máte neaké tlačivo podľa ktorého by som sa riadil,alebo akým spôsobom to mám urobiť.

Veľmi pekne vopred Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    no neviem ako ale bez zmluvy to zaváňa čiernou prácou a postihovateľné sú obe strany.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Vymahánie peňazí na základe iba ústne uzavretej zmluvy je problematické, resp. nemožné.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    lele28 Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Súrne by som potreboval poradiť.

    Šeef síce nie je moja rodina ,ale blízky známy /nemám s ním zmluvu/, pracujem pre ňeho už vyše pol roka. Pri nástupe sme sa dohodli na určitej mzde, dokážem si zarobiť za mesiac okolo 50 000,-/pracujem od 8-21hodiny/.
    No nikdy mi nevyplatil k výplate celú sumu, stále sa vyhovára že nemá ešte urahdené FA a doplatí mi to ako náhle mu uhradia FA. K dnešnému dňu mi už dlhuje cirka 80 000,-.
    Chcem s ním zájsť k notárovi a dať to neako na papier, aby som svoje peniaze dostal, viete mi poratiť ako má take vymáhanie vyzerať a čo všetko tam napísať, prípadne máte neaké tlačivo podľa ktorého by som sa riadil,alebo akým spôsobom to mám urobiť.

    Veľmi pekne vopred Ďakujem
    Nasilu nevymôžeš nič. Nemáš písomný dôkaz, na základe čoho by si vymáhal.

    Ak je ochotný dlh priznať, nech ti vystaví zmenku s udanou splatnosťou (o mesiac, polroka, rok,...). Tú môžeš ľahko vymáhať.

    lele28 je offline (nepripojený) lele28

    lele28
    A môžem si tu zmenku vystaviť sam a on mi ju potvrdi a ako by mala vyzerat ..pripadne ju treba overiť notárom ???

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Čo musí obsahovať cudzia zmenka

    ▪ Označenie, že ide o zmenku, napísané v texte listiny v jazyku, v ktorom je spísaná
    ▪ Bezpodmienečný príkaz zaplatiť určitú peňažnú sumu
    ▪ Meno toho, kto má platiť (zmenečníka)
    ▪ Údaj o splatnosti
    ▪ Určenie miesta, kde sa má zmenka platiť
    ▪ Meno toho, komu alebo na rad koho sa má platiť
    ▪ Dátum a miesto vystavenia zmenky
    ▪ Podpis vystaviteľa


    Overenie u notára sa nevyžaduje, odporúčam však pri podpise jedného až dvoch svedkov.

    šéf mi dlhuje peniaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.