Zavrieť

Porady

Dotácia učtovanie

Ahojte poradaci?
Neviem si dať rady ako zaúčtovať nasledujúci prípad. S.r.o. bola pridelená dotácia a to takou formou, že zamestnávateľ ked uhradí odvody do socialnej poisťovne,ktoré za seba aj tie čo zrazil zamestnancovi z výplaty tieto odvody sa mu vrátia späť v prospech zamestnanca aj zamestnávala. Ďakujem za poradenie.
Usporiadat
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Dobrý večer, podľa všetkého je teda dotácia zdaniteľným príjmom? aj ak ide o dotáciu na podpory kultury a teles. výchovy .?Teda dotácia na uskutočnenie kultur. telev. podujatia: nárok:346/648 a príjem 221/346 ? Dakujem za odpovede?
0 0
abm abm

abm je offline (nepripojený) abm

Dotácia je zdaniteľný príjem, na druhej strane sú nejaké výdavky, ktoré pokrýva a tie idú do nákladov, takže konečný daňový efekt, by mal byť nulový( napríklad odvody za zamestnancov...)
0 0
lubbica2 lubbica2

lubbica2 je offline (nepripojený) lubbica2

M3G Pozri príspevok
Nárok na dotáciu - odvody zamestnávateľa 110,90 € 346/648
Nárok na dotáciu - odvody zamestnanca 42,14 € 346/333

Pridanie dotácie zamestnancovi do výplaty 42,14 € 333/331

Príjem dotácie na BÚ 153,04 € 221/346

Ja som to tiez takto uctovala, ale uz si nie som ista, dotacia sa poskytuje zamestanvatelovi v plnej vyske, takze podla mna by mala ist do vynosov suma za zamestnanca a zamestnavatela, ale potom by to vratenie odvodov zamestnancovi ist na nejaky nakladovy ucet, ale aky...
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Dobrý deň,
poprosila by som niekoho pozrieť, prípadne odobriť alebo doplniť účtovanie par.50a, čo je podpora zamestnancov s nízkymi mzdami v zamestnaní. ďakujem.
1./ podpísanie zmluvy s UPSVaR-om 346/384
2./ mesačné účtovanie odvodov, ktoré budem žiadať 521/336AE
331/336AE
3./ podáme žiadosť s určitou sumou , túto nám UPSVaR uhradí na BÚ bez toho, aby prišlo akékoľvek avízo alebo oznámenie , zaúčtujem uznanie na ID 384/648 Z-Ľ
384/333 Z-C
a príjem na bankový účet 221/346
4./ keď má peniaze firma, vracia zamestnancom , účtovanie pri mesačnej sumarizácii 333/331
5./ zamestnancom vrámci výplaty 333/211
ďakujem veľmi za akúkoľvek pomoc
Janka
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

môžem zaúčtovať dotáciu na základe dohody z úradu práce? je tam vyčíslena suma celkovej dotácie a potom rozdelená na zamestnanec a zamestnávateľ. a ako som sa vyššie dočítala by to malo byť zaúčtované ZĽ 346/648 a ZM 346/333 asi treba zaúčtovať cez ID alebo pohľadávky? a ešte by ma zaujímalo keď je to na 2 roky, či by sa účet 648 nemal časovo rozlíšiť? dík
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať