Zavrieť

Porady

Hľadám účtovníčku :)

Áno, viem.
Existuje sekcia uctovnici.porada.sk, ktorá je určená presne pre moju tému. Taktiež tu máme inzerciu. No máme tu aj tento chlievik, ktorý je mi najbližší .

Rád by som našiel účtovníčku, ktorá účtuje kopec firiem a rada by si osvojila aj malého szčo v rámci relaxu . Pár prípadov za mesiac - viacmenej stále tých istých. PÚ. KE. Taktiež takú, ktorá mi bude vedieť poradiť a usmerniť s DzP, RZZP, Soc.poist., DPH a tak. Ale nie poradenská činnosť za 600,-/h . Som chápavý, viac-menej stačí vysvetliť problematiku len raz pri každom zmene zákona .

Skrátka hľadám dobrú dušu .
Platba v €, zlate alebo naturáliách .

Ďakujem.
Naposledy upravil rickman : 05.11.08 at 15:41
Usporiadat
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Joj, chvíľu tu nie som a už ma hľadáte .

Dav Pozri príspevok
Ešte treba Internú smernicu o vedení účtovníctva a Registratúrny plán a poriadok...
Och, to čo?

jaja99 Pozri príspevok
Ešte si neprezradil, čo vlastne robíš????
Momentálne sa trápim .

m.hladka Pozri príspevok
V čom podnikáš?

Rickman, ty neodpovedáš na otázky!
Bodaj by som, keď tu nie som. V čom? Bola by to reklama. Ale inač v problematickej kúpe a ešte problematickejšom predaji.

-----------------------------------------------

Ešte mám záludnú otázku:
Ako sa rieši vzťah PÚ a szčo, ktorý používa na firmičkovanie osobný účet, na ktorom sa všekto mieša dokopy? Môže byť na 221 iný stav ako je v skutončosti? Hmmmm .
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

A nepíšem len vtedy, ak niečo potrebujem . Veď sme tu spolu na kávičke a zatiaľ platím ja .
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ako sa rieši vzťah PÚ a szčo, ktorý používa na firmičkovanie osobný účet, na ktorom sa všekto mieša dokopy? Môže byť na 221 iný stav ako je v skutončosti? Hmmmm .
Hlbokým povzdychom a účtovaním výdaje z BÚ pre súkromný účel MD491/D221, súkromné príjmy MD 221/D 491.
Čiže súkromný účet = podnikateľký účet, oznámiť ho na Daňový úrad (Oznamujem Vám, že pre účely podnikania budem používať účet č.XXXXXXX/XXXX. S pozdravom.....)
Všetko, čo bude odo dňa D= Deň použitia súkromného účtu na podnikanie, musí byť zaúčtované, a stav účtu musí súhlasiť so skutočnosťou.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Vyhľadaj si Interná smernica a Registratúrny plán tu na Porade.
A ešte - lístok z električky, keď pôjdeš niekam služobne, patrí na účet 512, spolu s vyplneným tlačivom Cestovný príkaz.( V Exceli, na Porade). Máš nárok na stravné lístky.A aj to nájdeš na Porade.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ale veď Vám všetkým vravím, že nehľadá účtovníčku, len si kráti čas, aby mal s kým pokecať. Začiatok bol dobrý.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Dav Pozri príspevok
Ako sa rieši vzťah PÚ a szčo, ktorý používa na firmičkovanie osobný účet, na ktorom sa všekto mieša dokopy? Môže byť na 221 iný stav ako je v skutončosti? Hmmmm .
Hlbokým povzdychom a účtovaním výdaje z BÚ pre súkromný účel MD491/D221, súkromné príjmy MD 221/D 491.
Čiže súkromný účet = podnikateľký účet, oznámiť ho na Daňový úrad (Oznamujem Vám, že pre účely podnikania budem používať účet č.XXXXXXX/XXXX. S pozdravom.....)
Všetko, čo bude odo dňa D= Deň použitia súkromného účtu na podnikanie, musí byť zaúčtované, a stav účtu musí súhlasiť so skutočnosťou.
Ok. Ďakujem. Číslo tohto účtu som vypĺňal už na obvodnom úrade pri vybavovaní ŽL. Takže predpokladám, že spomínany krok už nemusím. Či musím?

Dav Pozri príspevok
Vyhľadaj si Interná smernica a Registratúrny plán tu na Porade.
A ešte - lístok z električky, keď pôjdeš niekam služobne, patrí na účet 512, spolu s vyplneným tlačivom Cestovný príkaz.( V Exceli, na Porade). Máš nárok na stravné lístky.A aj to nájdeš na Porade.
Ok. Ďakujem. Stravné lístky mám poriešené inač , električky tiež .

m.hladka Pozri príspevok
Ale veď Vám všetkým vravím, že nehľadá účtovníčku, len si kráti čas, aby mal s kým pokecať. Začiatok bol dobrý.
Ale no. Keď vy ste také aké ste. Keď som zakladal túto tému, bol som presvedčený, že potrebujem jednu z vás . Teraz si to myslím tiež, ale skúsim si oprášiť vedomosti účtovania a zručnosti s WinDUO-m. Ak to nepôjde ani potom, založím tému "Hľadám účtovníčku 2".
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

My sme úúúúžasné,, ale to si už iste tušil,keď si zadával tému. Nie, účet už nahlasovať nemusíš. Naopak, do 31.1. musíš nahlásiť DÚ, ak si niekomu v priebehu roku 2008 vyplatil sumu nad 100.000,- Sk.

Kúp si knihu Súvzťažnosti od Cenigovej, ostaň verný Porade, a nám všetkým, a a a a pýtaj sa aj naďalej.Veď naozaj sme si pekne pospomínali, čo netreba zabudnúť pri začatí podnikania.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Nahlásiť sumu? Veď majú môj účet takto pod prstom a sledujú aj ten najmenší vánok :


Ono neboj sa, zajtra sa zase nájde niekto, kto založí novú tému, v ktorej sa bude pýtať na to isté . Ale určite to takto pekne nezabalí, však ženy?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Rikman platby nad 100.000,- Sk môžu byť aj v pokladni, nie len cez účet, ale tak či tak je povinnosť to nahlasovať.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Ok. No ani tam ešte nie som .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rickman Pozri príspevok
Ok. No ani tam ešte nie som .
Hľadáš iba rady, alebo aj účtovníčku? Pri takom samoštúdiu rád už ju určite nebudeš potrebovať, alebo?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
rickman Pozri príspevok
A nepíšem len vtedy, ak niečo potrebujem . Veď sme tu spolu na kávičke a zatiaľ platím ja .
Ja ak dovolíš bez kávičky mám jednu otázku. Priložila som v tejto téme link. Nie preto, aby som pripomenula, kto koľko firiem stíha. Ale preto, že neviem od začiatku celú túto tému pochopiť. V príspevku č. 27 píšeš, že si robil účtovníctvo ručne, aj programovo. A nepíšeš vôbec ako začiatočník. Nie je potom toto trošku mrníkovanie? Osobne mám pocit, že všetky Tvoje otázky sú už na Porade niekoľkokrát zodpovedané. A neviem si predstaviť, ak by prišiel každý nick po radu takto kávičkovať. Ale to len pre poriadok. Podľa názvu by si mal byť v inzercii. Podľa otázok minimálne v troch sekciách. Prepáč mi môj názor prosím, ale tak nepríjemne ma celé poobedie svrbil jazyk. Už je to v pohode.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Hoj, pravdu píšeš . Mrníkovanie, 3 rôzne témy, aj rady, aj účtovníčku. A ešte k tomu aj konkurz .

No hádam sa na mňa teraz nezačnete hnevať. Čo takto súťaž? Výherkyňa dostane darček. Ale teraz úplne vážne a seriózne. Akurát mi nenapadá, v čom by ste mohli súťažiť
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Rickman, však my tu vieme okrem iného aj účtovať, variť ryžu i piecť chleba. Však Ty už pre nás nejakú disciplínu vymyslíš, o tom som presvedčená.......
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
rickman Pozri príspevok
Hoj, pravdu píšeš . Mrníkovanie, 3 rôzne témy, aj rady, aj účtovníčku. A ešte k tomu aj konkurz .

No hádam sa na mňa teraz nezačnete hnevať. Čo takto súťaž? Výherkyňa dostane darček. Ale teraz úplne vážne a seriózne. Akurát mi nenapadá, v čom by ste mohli súťažiť
Neviem či pravdu, skôr môj názor. Začínam mať pocit, že účtovník akoby si nevážil svoj výrobný program. Akoby nám know how spadlo z čerešne.

P.S. Ty si veľmi skúpy na informácie o Tvojej profesii. Dobre, veľmi dobre robíš. Škoda, že od Teba nevieme niečo odpozerať.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

rickman Pozri príspevok
Hoj, pravdu píšeš . Mrníkovanie, 3 rôzne témy, aj rady, aj účtovníčku. A ešte k tomu aj konkurz .

No hádam sa na mňa teraz nezačnete hnevať. Čo takto súťaž? Výherkyňa dostane darček. Ale teraz úplne vážne a seriózne. Akurát mi nenapadá, v čom by ste mohli súťažiť
Ktorú časť svojho príspevku považuješ za vážnu a serióznu?
Tuším sa neviem orientovať v čase a priestore.
Mňa zaujíma, o čo budeme súťažiť?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Danila Pozri príspevok
Neviem či pravdu, skôr môj názor. Začínam mať pocit, že účtovník akoby si nevážil svoj výrobný program. Akoby nám know how spadlo z čerešne.

P.S. Ty si veľmi skúpy na informácie o Tvojej profesii. Dobre, veľmi dobre robíš. Škoda, že od Teba nevieme niečo odpozerať.
Povolanie účtovníčky ako také si veľmi vážim. Výborných účtovníkov dokonca obdivujem. Taktiež mám veľký rešpekt voči zodpovednosti, ktorú na svoje plecia beriete.

Nie som skúpy na informácie. Akurát by to bola reklama .

jaja99 Pozri príspevok
Ktorú časť svojho príspevku považuješ za vážnu a serióznu?
Tuším sa neviem orientovať v čase a priestore.
Mňa zaujíma, o čo budeme súťažiť?
Ale no. Možno mi neuveríš, ale pôvodne som túto tému zakladal s plnou vážnosťou a serióznosťou - aj keď som ju osmajlíkoval. Po prvých komentároch sa to však trochu pootočilo.


Súťažiť budete o jednu malú praktickú peknú a ekologickú vec, ktorú využijete každý deň. Ešte sa musím odhodlať zverejniť ceny od 1 po 3 miesto, samotnú cenu. A k tomu dôjde až keď vymyslím, v čom budete súťažiť .
Nejaké nápady? Niečo nenáročné, rýchle a zábavné .
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
rickman Pozri príspevok
Povolanie účtovníčky ako také si veľmi vážim. Výborných účtovníkov dokonca obdivujem. Taktiež mám veľký rešpekt voči zodpovednosti, ktorú na svoje plecia beriete.

Nie som skúpy na informácie. Akurát by to bola reklama .



Ale no. Možno mi neuveríš, ale pôvodne som túto tému zakladal s plnou vážnosťou a serióznosťou - aj keď som ju osmajlíkoval. Po prvých komentároch sa to však trochu pootočilo.


Súťažiť budete o jednu malú praktickú peknú a ekologickú vec, ktorú využijete každý deň. Ešte sa musím odhodlať zverejniť ceny od 1 po 3 miesto, samotnú cenu. A k tomu dôjde až keď vymyslím, v čom budete súťažiť .
Nejaké nápady? Niečo nenáročné, rýchle a zábavné .
Ty dávaš ceny, Ty musíš vymyslieť o čo sa bude súťažiť.
Na čo sa tá téma nakoniec zvrtla.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Lenka1979 Pozri príspevok
Ty dávaš ceny, Ty musíš vymyslieť o čo sa bude súťažiť.
Na čo sa tá téma nakoniec zvrtla.
Veru, sám som také zvrtnutie nečakal .

Neviem, no skúsme tak zo stranu nápadov a potom sa to môže začať .

Prvá cena bude mať hodnotu 319,-; druhá 249,-.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rickman Pozri príspevok
Veru, sám som také zvrtnutie nečakal .

Neviem, no skúsme tak zo stranu nápadov a potom sa to môže začať .

Prvá cena bude mať hodnotu 319,-; druhá 249,-.
Myslela som, že skôr budeš udeľovať rady, napr. rad účtovníčky zlaté
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať