Zavrieť

Porady

Lekáreň - prihláška pohľadávky v konkurznom konaní voči EZP

Poprosím o radu ako vyplniť prihlášku pohľadávky v konkurznom konaní voči Európskej zdrav. poisťovni, a.s. v likvidácii.
Nemá niekto nejaký vzor na vyplnenie? Tlačivo mám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    eltrafficanto
    tinaM Pozri príspevok
    Poprosím o radu ako vyplniť prihlášku pohľadávky v konkurznom konaní voči Európskej zdrav. poisťovni, a.s. v likvidácii.
    Nemá niekto nejaký vzor na vyplnenie? Tlačivo mám.
    Tiez som dumal nad vyplnenim:
    zaskrtávam kolónku 25c
    kolónka 26 nieco ako:
    Na základe zmluvy o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s EZP (priloha č. 2) sme na faktúre č. ...... (príloha č.1) fakturovali poskytovanie zdrav. starostlivosti za obdobie ........ v celkovej sume ...... Faktúra nebola do dátumu splatnosti ..... uhradená.


    Istina, príslušenstvo, penále z omeškania atd. opísať podobne tak ako vyplýva zo zmluvy. kolonky 27-33
    potom vyplnit az of kolonky 46-50

    budem vďačný za prípadné pripomienky

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    eltrafficanto Pozri príspevok
    Tiez som dumal nad vyplnenim:
    zaskrtávam kolónku 25c
    kolónka 26 nieco ako:
    Na základe zmluvy o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s EZP (priloha č. 2) sme na faktúre č. ...... (príloha č.1) fakturovali poskytovanie zdrav. starostlivosti za obdobie ........ v celkovej sume ...... Faktúra nebola do dátumu splatnosti ..... uhradená.

    Istina, príslušenstvo, penále z omeškania atd. opísať podobne tak ako vyplýva zo zmluvy. kolonky 27-33
    potom vyplnit az of kolonky 46-50

    budem vďačný za prípadné pripomienky
    Ani sa nečudujem, že mi nikto neodpovedal. Je to vec pre právnikov.
    Navrhla som svojmu klientovi, aby dali požiadavku na Slov.lek.komoru /kde platia nie malé členské/, aby im právnik vypracoval nejaký vzor ako vyplniť túto prihlášku. Predsa jedná sa o rovnaký prípad pre mzožstvo lekární, ktoré sa dostali do tej situácie nie svojim pričinením. Tak teraz aby zaplatili právnikovi a možno svoje peniaze nikdy neuvidia. Hlavne, že pacientom neodmietli vydať liek /lebo to nemôžu/. No tak to už chodí.
    Ja som tú prihlášku aj poslala. Vyplnila som ju za pomoci právnika. No aj tak neviem, či to bude akceptované. Listom som požiadala správcu konk.podstaty o skontrolovanie a oznámenie prípadných nedostatkov. Dočítala som sa, že je na požiadanie povinný takto urobiť.

    Zaškrtla som 25a.
    26 - voľačo podobné som tam napísala aj ja.
    27 - vyplnila som len kolonku 27-istinu. Penále som nepočítala /búdú radi, ak dostanú to.
    46-50 - áno potom už len toto.
    Vyhlásenie, že evidujeme pohľadávku vo svojom účtovníctve som napísala aj zvlášť a dala som to ako prílohu spolu s kópiou faktúry.

    NEVEDKO je offline (nepripojený) NEVEDKO

    Žena NEVEDKO
    § 113
    Začatie reštrukturalizačného konania
    (1) Ak súd zistí, že návrh na povolenie reštrukturalizácie
    spĺňa zákonom predpísané náležitosti, najneskôr
    do 15 dní od doručenia návrhu rozhodne o začatí reštrukturalizačného
    konania. Inak návrh na povolenie
    reštrukturalizácie v rovnakej lehote uznesením odmietne;

    uznesenie súd doručí navrhovateľovi.

    §120
    (4) Ak súd počas reštrukturalizácie vyhlási na majetok
    dlžníka konkurz, prednostné pohľadávky, ak
    vznikli v súvislosti s prevádzkovaním podniku dlžníka
    počas reštrukturalizačného konania, sa v konkurze
    v nezabezpečenom rozsahu uspokojujú zo všeobecnej
    podstaty pred inými nezabezpečenými pohľadávkami.

    z uvedeného dôvodu si myslím, že zaškrtnutie (25a) je CHYBNÉ a správne má byť "Iná Pohľadávka" (25e).

    Vydané Lieky poistencom boli "dávno" pred začiatkom Reštrukturalizačného konania

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Pekný deň,
    Pohľadávky lekárne : prosím, čo myslia na Prihláške pohľadávky pod kolonkou 25c? Nie sem treba pohľ.lekárne? A existuje aj spisová značka? Kde ju nájdem? Prosím, ak by bol nejaký vzor pomohol by, nemyslím, že šéf bude hľadať právnika na vyplnenie...a keď to spravím zle, bude zle....Ďakujem

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    NEVEDKO Pozri príspevok
    § 113

    Začatie reštrukturalizačného konania
    (1) Ak súd zistí, že návrh na povolenie reštrukturalizácie
    spĺňa zákonom predpísané náležitosti, najneskôr
    do 15 dní od doručenia návrhu rozhodne o začatí reštrukturalizačného
    konania. Inak návrh na povolenie
    reštrukturalizácie v rovnakej lehote uznesením odmietne;

    uznesenie súd doručí navrhovateľovi.

    §120
    (4) Ak súd počas reštrukturalizácie vyhlási na majetok
    dlžníka konkurz, prednostné pohľadávky, ak
    vznikli v súvislosti s prevádzkovaním podniku dlžníka
    počas reštrukturalizačného konania, sa v konkurze
    v nezabezpečenom rozsahu uspokojujú zo všeobecnej
    podstaty pred inými nezabezpečenými pohľadávkami.

    z uvedeného dôvodu si myslím, že zaškrtnutie (25a) je CHYBNÉ a správne má byť "Iná Pohľadávka" (25e).

    Vydané Lieky poistencom boli "dávno" pred začiatkom Reštrukturalizačného konania
    Tiež som zvažovala či zaškrtnúť 25e,ale už som to poslala .

    NEVEDKO je offline (nepripojený) NEVEDKO

    Žena NEVEDKO
    25c sa týka "KOMERČNÝCH POISŤOVNÍ .... Allianz, Kooperatíva, atď NIE ZDRAVOTNÝCH POISŤOVNO !!!

    NEVEDKO je offline (nepripojený) NEVEDKO

    Žena NEVEDKO
    POŠLITE MI e-mail .... TAM VÁM ZAŠLEM MNOU VYPRACOVANÉ PRIHLÁŠKY .... po úprave na Vaše podmienky spolu so sprievodným listom by ste ich mohli použiť.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    NEVEDKO Pozri príspevok
    POŠLITE MI e-mail .... TAM VÁM ZAŠLEM MNOU VYPRACOVANÉ PRIHLÁŠKY .... po úprave na Vaše podmienky spolu so sprievodným listom by ste ich mohli použiť.
    ešte raz ďakujem, poslala som ....
    eltrafficanto
    NEVEDKO Pozri príspevok
    25c sa týka "KOMERČNÝCH POISŤOVNÍ .... Allianz, Kooperatíva, atď NIE ZDRAVOTNÝCH POISŤOVNO !!!
    Hm, ja som o tiez uz poslal s 25c tak teraz neviem ci mam poslat znova a zakruzkovat 25e . I ked mi nie je jasne preco sa neda pouzit § 195 kde nie je spominane ze by sa tykal vylucne komercnych poistovni. Ale je pravda ze nie som pravnik..
    Presne pre tento typ situacie si lekarnici platia SLEK komoru, jej pravnikov a vydavanie stavovskeho casopisu...co by sa im stalo keby nacas uverejnili vzor prihlasky?



    btw spisova znacka je 6K/34/2008

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    eltrafficanto Pozri príspevok
    Hm, ja som o tiez uz poslal s 25c tak teraz neviem ci mam poslat znova a zakruzkovat 25e . I ked mi nie je jasne preco sa neda pouzit § 195 kde nie je spominane ze by sa tykal vylucne komercnych poistovni. Ale je pravda ze nie som pravnik..
    Presne pre tento typ situacie si lekarnici platia SLEK komoru, jej pravnikov a vydavanie stavovskeho casopisu...co by sa im stalo keby nacas uverejnili vzor prihlasky?



    btw spisova znacka je 6K/34/2008
    Vďaka za spisovú značku...ak sa môžem spýtať čo sa píše do kol.43-exekučný titul?
    Práve rozmýšľam, či v prílohe poslať s kópiami faktúr aj podací lístok z pošty...
    eltrafficanto
    kolonky 34 až 45 sa bezného prípadu lekarne netykaju!
    Aj tá spisová značka ide do kolonky č. 1 a nikde inde!



    listok z posty do prilohy nedavaj.
    Si to neviem ani logisticky velmi predstavit ako by sa do tej obalky po podani na poste dostal...

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    eltrafficanto Pozri príspevok
    kolonky 34 až 45 sa bezného prípadu lekarne netykaju!
    Aj tá spisová značka ide do kolonky č. 1 a nikde inde!



    listok z posty do prilohy nedavaj.
    Si to neviem ani logisticky velmi predstavit ako by sa do tej obalky po podani na poste dostal...
    díky, v pondelok v kancli dorobím tie prihlášky,
    aj som sa zasmiala, myslela som podacie lístky pôvodných, aprílových faktúr, keď ich lekáreň posielala aj s receptami...ale zle som sa vyjadrila
    ešte raz vďaka

    badyno je offline (nepripojený) badyno

    pracujúci človek badyno
    Vie mi niekto poradiť, či mám do prihlášky v konkurznom konaní uvádzať EUr alebo SK, keďže sa jedná o faktúry z minulého roku? Ja som to poslala už v EUR. Dúfam, že je to dobre. Ďakujem.
    eltrafficanto
    Vie sa nieco nove co sa deje s tym konkurzom?

    pohladavky v €? nebol tam nejaky termin dokedy to treba poslat este v r. 2008?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.