Zavrieť

Porady

Konateľ a jeho odmena

Poraďte mi prosím. Som konateľom v s.r.o. Môžem túto funkciu vykonávať bez zamestnaneckého pomeru? Ak áno, aké minimálne dávky musím odvádzať? Z akej sumy sa mi bude vypočítavať priemer do dôchodku? Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
qwery551 qwery551

qwery551 je offline (nepripojený) qwery551

Dobry den

Ako zauctovat odmenu konatela na zaklade zmluvy o vykone funkcie, ak si plati len ZP ? dakujem

odmena 1 SKK 522/365
Zdravotné poisť. 1 SKK ZĽ - 524/336
Zdravotné poisť 1 SKK ZC - 365/336
úhrada odmeny by mala byt 365/221 ale na 365 uz je 0 tak nic.
úhrada ZP 2 SKK 336/221

je to OK ? alebo nie ? Odmena je 1 SKK mesacne
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

qwery551 Pozri príspevok
Dobry den

Ako zauctovat odmenu konatela na zaklade zmluvy o vykone funkcie, ak si plati len ZP ? dakujem

odmena 1 SKK 522/365 366
Zdravotné poisť. 1 SKK ZĽ - 524/336
Zdravotné poisť 1 SKK ZC - 366 365/336
úhrada odmeny by mala byt 365 366/221 ale na účte 365366 uz je 0 tak nic.
úhrada ZP 2 SKK 336/221

je to OK ? alebo nie ? Odmena je 1 SKK mesacne
.
0 0
qwery551 qwery551

qwery551 je offline (nepripojený) qwery551

dakujem

a ta vyplata 0 je ok ? sa to ma vobec zapisat ci nie ?? take nelogicke sa mi to zda.

ci sa to ma brat ako vzor a ak by bola odmena vyssia tak by sa to uplatnilo ?
Naposledy upravil qwery551 : 07.03.09 at 17:51
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

qwery551 Pozri príspevok
dakujem

a ta vyplata 0 je ok ? sa to ma vobec zapisat ci nie ?? take nelogicke sa mi to zda.

ci sa to ma brat ako vzor a ak by bola odmena vyssia tak by sa to uplatnilo ?
Ak sa pýtaš na výšku odmeny, o nej rozhoduje VZ, pri jednoosobovej s.r.o. sám spoločník svojim rozhodnutím.
Ak ide o to , aby zostalo aj niečo z odmeny na výplatu, tak pri sume 2 Sk to vyjde.
Môj osobný názor: určite by celkový dojem z tejto odmeny bol iný, keby odmena bola napr. 500 sk/mes.
0 0
qwery551 qwery551

qwery551 je offline (nepripojený) qwery551

dik islo mi ciste o to ci je to formalne spravne. ked tym hore a ich partii nevadi aky dojem mam ja z nich tak potom ...
ale kazdopadne este raz diki za radu :-)
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

liba2 Pozri príspevok
málo informácií . je ten konateľ aj spoločník, teda majiteľ s.r.o.?
Ide o odmenu za výkon konateľa ? alebo za inú činnosť ?
Je to konateľ aj spoločník. Išlo by o odmenu za výkon konateľa. Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jojko19 Pozri príspevok
Ahoj. Chcem sa opýtať na možnosť vyplatenia odmeny konateľovi zo zisku. Vyčítal som, že tento príjem sa už nezdaňuje a ani sa neplatí poistné do ZP. Ako to mám zaúčtovať? Ďakujem.
jojko19 Pozri príspevok
Je to konateľ aj spoločník. Išlo by o odmenu za výkon konateľa. Ďakujem.
Odmena za výkon funkcie konateľa je príjem zo závislej činnosti, odvádza sa z nej 4% ZP konateľ + 10% ZP s.r.o.; tiež sa z nej odvádza 19% daň z príjmu (iba SP sa neodvádza); nie je to však odmena zo zisku. Zaúčtuješ:
523 / 366 predpis brutto sumy odmeny
366 / 336 ZP 4 %
524 / 336 ZP 10 %
366 / 342 daň 19%
336 / 221 úhrada ZP
342 / 221 odvod dane.

Ak spoločnosť dosiahne zisk a valné zhromaždenie schváli účtovnú závierku, zo zisku sa
1. uhradí strata predchádzajúcich období (ak bola)
2. doplní rezervný fond - podľa toho čo je uvedené v spoločenskej zmluve
3. zvyšok sa rozdelí medzi spoločníkov , t.j vyplatí sa im podiel na hospodárskom výsledku, ktorý sa už nezdaňuje a nerobia sa z neho žiadne odvody poistenia.
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

liba2, ďakujem veľmi pekne
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Majiteľ a zároveň konateľ jednoosobovej s.r.o. je študentom. Je povinný platiť zdravotné poistenie, keď nemá žiadnu odmenu za výkon funkcie konateľa?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Nie.
0 0
Murínová Eva Murínová Eva

Murínová Eva je offline (nepripojený) Murínová Eva

Dobrý deň mám jednu otázku. Zamestnanec v jednej firme je zároveň spoločníkom v s.r.o. musí byť v s.r.o. evidovaný na pracovný pomer? Ďakujem a prajem pekný deň!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Murínová Eva Pozri príspevok
Dobrý deň mám jednu otázku. Zamestnanec v jednej firme je zároveň spoločníkom v s.r.o. musí byť v s.r.o. evidovaný na pracovný pomer? Ďakujem a prajem pekný deň!!!
Nie.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Nie nemusí.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Murínová Eva Pozri príspevok
Dobrý deň mám jednu otázku. Zamestnanec v jednej firme je zároveň spoločníkom v s.r.o. musí byť v s.r.o. evidovaný na pracovný pomer? Ďakujem a prajem pekný deň!!!
Máme to chápať tak, že spoločník s.r.o. vo svojej s.r.o. vykonáva prácu odlišnú od povinností spoločníka ? ak áno, nemusí mať na túto prácu uzatvorenú pracovnú zmluvu ak nepoberá za ňu žiadny príjem. To ale znamená, že nie je zamestnancom. Odmenou za prácu mu bude podiel na hospodárskom výsledku po skončení roka.
Ako zamestnanca ho možno chápať iba z pohľadu zákona o cestovných náhradách - na tie má nárok aj keď nie je v pracovnom pomere so svojou s.r.o.
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

konateľ s.r.o. si chce vyplatit odmenu za vykonavanie funkcie , zároven je živnostník. Je nutné odviesť odvod do ZP alebo stačí pri RZZP doplatiť?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
V suvislosti s vyplatenim odmeny konatela sa z odmeny konatela odvadza ZP (plus ZP zamestnavatela) a zraza dan. Odmenovany konatel musi byt prihlaseny v ZP ako zamestnanec.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Chvojkova Pozri príspevok
konateľ s.r.o. si chce vyplatit odmenu za vykonavanie funkcie , zároven je živnostník. Je nutné odviesť odvod do ZP alebo stačí pri RZZP doplatiť?
Odpovedala Lianka. Ja len doplním: to že je konateľ zároveň živnostník nemá nič spoločné s jeho príjmami, zdaňovaním, odvodmi a postavením v s.r.o.
Príjem konateľa za výkon funkcie je príjmom zo závislej činnosti a konateľ je považovaný za zamestnanca.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

liba2 Pozri príspevok
Ak konateľ za výkon funkcie v s.r.o. nemal žiadny príjem, tak nie je z čoho odviesť ZP.
Ak konateľ v tejto s.r.o. vykonáva a je platený ešte za inú prácu na základe pracovnej zmluvy, tak sa mu z tohto príjmu ZP odvádza.
Ak konateľ je zamestnaný ešte inde- v inej s.r.o. , má tam príjem z ktorého sa ZP odvádza.
Ak konateľ nemá vôbec žiadny príjem, je povinný platiť ZP sám ako samoplatiteľ.
Ak doteraz za r. 2008 nič nezaplatil do ZP, tak by mal navštíviť svoju ZP a registrovať sa ako samoplatiteľ a ZP doplatiť.
Dobry den,

mam otazocku k tejto teme:
konatel za rok 2008 mal prijmy z podnikania, nie je vsak dodnes nahlaseny do ZP, nakolko ma este jeden pracovny pomer v inej firme, ktora za neho plati vsetky odvody aj do ZP aj do SP.
Staci, ak iba ta druha firma, ku ktorej ma pracovno-pravny vztah za neho plati odvody do ZP a SP, alebo musi platit odvody aj za prijmy z podnikania vo svojej sro? (mam na mysli ZP)

ako to vlastne je?

dakujem pekne za odpovede
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Reročka Pozri príspevok
Dobry den,

mam otazocku k tejto teme:
konatel za rok 2008 mal prijmy z podnikania, nie je vsak dodnes nahlaseny do ZP, nakolko ma este jeden pracovny pomer v inej firme, ktora za neho plati vsetky odvody aj do ZP aj do SP.
Staci, ak iba ta druha firma, ku ktorej ma pracovno-pravny vztah za neho plati odvody do ZP a SP, alebo musi platit odvody aj za prijmy z podnikania vo svojej sro? (mam na mysli ZP)

ako to vlastne je?

dakujem pekne za odpovede
prosím vysvetli to zvýraznené, aké príjmy z podnikani v s.r.o. máš na mysli ?
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

liba2 Pozri príspevok
prosím vysvetli to zvýraznené, aké príjmy z podnikani v s.r.o. máš na mysli ?
ja mam na mysli jeho trzby, teda to co jeho firma zarobila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať