Zavrieť

Porady

Konateľ a jeho odmena

Poraďte mi prosím. Som konateľom v s.r.o. Môžem túto funkciu vykonávať bez zamestnaneckého pomeru? Ak áno, aké minimálne dávky musím odvádzať? Z akej sumy sa mi bude vypočítavať priemer do dôchodku? Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Ano, máte pravdu.

Povinnosť platiť poistné zo zisku v obchodných spoločnostiach (dividend) sa bude prvýkrát vzťahovať na zisk (dividendy) dosiahnutý v účtovnom období, ktoré sa začalo po 1.1.2011.
Teda z podielov na zisku sa bude poistné prvý krát platiť v ročnom zúčtovaní za rok 2012 podávanom do 31.03.2013.

Uviedla to vo svojom príspevku aj juheele.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prosim vas o stanovisko: konatel, majitel s.r.o. registrovanej na Slovensku, obcan Ceskej republiky, ktory plati vsetky odvody v Cechach, ak by si chcel vyplatit odmenu z nakladov zo slovenskej s.r.o., bol by povinny na Slovensku platit nejake odvody?
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím , ak je zamestnanec aj konateľom v s.r.o., nemal však vyplatenú žiadnu odmenu, nemá živnostenský list, podáva si však sám daňové priznanie ( lebo tak chce ), tak si podáva typ A?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana32 Pozri príspevok
Prosím , ak je zamestnanec aj konateľom v s.r.o., nemal však vyplatenú žiadnu odmenu, nemá živnostenský list, podáva si však sám daňové priznanie ( lebo tak chce ), tak si podáva typ A?
Ak má len príjmy zo ZČ, jeho DP je typu A.
0 0
abm abm

abm je offline (nepripojený) abm

Pekný deň, chcela by som sa opýtať, ak konateľ má vyplatenú jednorázovú odmenu, ktorá neprevyšuje nezdaniteľnú časť, je potrebné nahlásiť s.r.o. a konateľa na DÚ na platenie preddavkov ak mu žiadne nevychádzajú a potom podávať hlásenie s 0? S.r.o. nemá žiadného zamestnanca jediný spoločník je aj konateľom. Ďakujem.
0 0
abm abm

abm je offline (nepripojený) abm

Prosím pomoc
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
durisovad Pozri príspevok
Prosim vas o stanovisko: konatel, majitel s.r.o. registrovanej na Slovensku, obcan Ceskej republiky, ktory plati vsetky odvody v Cechach, ak by si chcel vyplatit odmenu z nakladov zo slovenskej s.r.o., bol by povinny na Slovensku platit nejake odvody?
prosim vas, znalych, nevie mi niekto poradit?
0 0
Jana2002 Jana2002

Jana2002 je offline (nepripojený) Jana2002

Chcela by som sa opýtať. V prípade ak je konatel sro A zamestnaný v inej spoločnosti B ako zamestnanec, kde odvádza všetky odvody a chcel by si zriadiť odmenu za výkon funkcie konateľa v sro.A. Aké povinnosti má ako konateľ a aké povinnosti má sročka?

Ďakujem za pomoc.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lidus Pozri príspevok
OK,
ale ak zmluva doteraz nebola podpísaná, konateľ do zdravotnej poistovne v r.2008 nič neodviedol, je možné podpísať zmluvu dodatočne? a čo odvody do zdravotnej?
Ja by som zmluvu nepodpisovala so spätnou platnosťou, nevieš kde to môže byť otočené proti Tebe.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jana2002 Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať. V prípade ak je konatel sro A zamestnaný v inej spoločnosti B ako zamestnanec, kde odvádza všetky odvody a chcel by si zriadiť odmenu za výkon funkcie konateľa v sro.A. Aké povinnosti má ako konateľ a aké povinnosti má sročka?

Ďakujem za pomoc.
Sročka musí byť prihlásená ako zamestnávateľ a následne Teba ako konateľa s príjmom prihlásiť.... a následne platiť...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať