Zavrieť

Porady

Oplati sa mi pracovat v OVB Allfinanz?

Dobrý deň, mala by som ísť pracovať pre spoločnosť OVB Allfinanz, ale nie som si istá, čo mi z tej spolupráce s nimi vyplýva. Tam by sa asi mala zakladať živnosť. Čítala som teda tie príspevky tu okolo nej, ale neviete, aké tie odvody sa platia a asi v akej výške alebo podľa čoho sa počítajú? Naozaj sa v OVB oplatí robiť? Vynáša to vôbec dáke peniaze, keď som doteraz na tom skôr prerobila, aj keď uznávam, že tam ešte nie som regnutá.
Môj vedúci mi stále opakuje, že ak napr. z 20 prehovorím 3 za hodku, tak mam asi 750 euro, ale to sa mi nejako nezdá, šak to tuším musia aj uzavrieť zmluvu so mnou, či nie? Vraví mi tiež, že kde inde chcem toľko zarobiť, keď nie tu!? Že je to úžasná práca a že najprv musím skúsiť a potom uvidím, či mi sadne, či je pre mňa. ...ale ja neviem, bojím sa že sa tým k dačomu uviažem, čo budem potom sakra veľmi ľutovať.

Toho pána poznám od mája, ale nie vždy mal čas, bo má veľa aktivít a tak už čokoľvek sa ho spýtam, tak je zo mňa na nervy, že nad čím pochybujem a prečo nejdem do toho, ale inak mu to celkom dobre ide, to prehováranie. Zaškoľuje ma jeden pán pod ním, ale na ňom vidno, že ho to baví...

Mala som skúsenosti aj s inými skupinami, dokonca som to v jednej z nich dotiahla aj na to štvrťročne školenie v hoteli, ale tam to nejako vždy padlo...ale tuto to vyzerá tak, že už som do toho riadne namočená a ja neviem, čo mam robiť, on už chce aby som budúci týždeň doniesla všetko na registráciu pod NBS...

Niečo o mne:
Zatiaľ študujem na výške, neviem si predstaviť túto prácu ako doživotnú, chýbalo by mi to objavovanie nových firiem, metód, postupov a spôsobov, ktoré pri svojej práci vykonávajú jednotlivé firmy. Bojím sa pri tejto práci o svoj čas, ktorého nemám až tak, že by som mohla nim mrhať a to isté, či tam aj vôbec dačo zarobím, keď to mam už robiť tam.... V budúcnosti neplánujem ostať tu v BA, ale buď úplne preč zo SR, alebo dakde inde, možno aj na východ SR. Aj toho sa bojím, že ma OVB zaviaže na Blavu a že tu budem musieť preto zostať, alebo budem mať neskôr s tým problémy. Mam pocit, že pre mňa je ten kariérny plán, kvôli tomu ako KP s odrezaným vrchom, keďže viem, že to dlhodobo robiť nebudem, aspoň nie doživotne, alebo aspoň nie tak že by som tomu zasvätila celý svoj život...
Keď by som to náhodou skúsila tam pracovať a nebude mi to vyhovovať je problém s výpoveďou, čo potom bude treba pri ukončení spolupráce s nimi? .....či na to radšej teraz nemám myslieť? Ani starať sa o to?

Budem len rada, ak sa dakomu bude chcieť mi poradiť s týmto problémom... Vopred všetkým ďakujem, aj za to že si nasli čas prečítať aj tento môj príspevok, poprípade naň reagovať. Veľmi mi to pomôže. Ešte raz Ď A K U J E M !!!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Laco-monter Pozri príspevok
V takýchto spoločnostiach ide o to odkiaľ naberiem ďalších klientov ?
Ako si budem doplňať menný zoznam ?
Samozrejme ja si možem dať na svoj menny zoznam aj Doc.Judr. R.F. CsC., ale aká je realna šanca že sa z nim niekedy stretnem ? A že on sa stane mojim klientom ?
Teda ide o to nejako vypočítať uspešnosť mojej činnnosti .
napr. Ak oslovím 100 ľudí, z koĺkými si budem mocť sadnuť aby som im urobil prezentáciu ?
Z tých ľudí z ktorými som mal prezentáciu asi 1/3 sa bude so mnnou chcieť stretnuť aj na druhý x , z tých čo sa stretnu so mnou druhý x asi 1/3 bude mojimi zákazníkmi, z týchto zákaznikov asi 1/3 prejaví zaujem o spolouprácu.
TO JE TEORIA.
V praxi to vychádzalo tak,že ja som za mesiac oslovil viac ako 200 ľudí z tých všetkých asi 6-ti prejavili ochotu si so mnou sadnuť aby som im mohol prezentovať niečo, z nich sa druhý x nebol ochotný stretnuť nikto , 1 človek podpisal nejakú zmluvu aj s tým boli neskor problémy, lebo nedodržal platobnu disciplínu.
Tak si uváž,že aku som mal pravdepodobnosť uspešnosti ,niekoľko promile !, či lepšie povedané niekoľko stotín promile !
Teda naozaj pri takomto sposobe práce,keď výsledky nie su predvidateĺné,lebo ľudia nie su uprimni a umyselne klamu a zavadzajú sa takýto biznis jednoducho robiť NEDÁ,
aj keby niekto neviem ako CHCEL byť uspešný.
Chyba bude v Tebe. Je to práca ako každá iná. Vyžaduje sústavné vzdelávanie sa a usilovnosť. Ak za každým klentom vidíš len potencionálne €, tak je Tvoja práca pod psa a klient to vycíti. Musí Ti isť o prácu ako takú. Platí to všade rovnako. Zožnem len to čo zasejem.
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

cathyc Pozri príspevok
Chyba bude v Tebe. Je to práca ako každá iná. Vyžaduje sústavné vzdelávanie sa a usilovnosť. Ak za každým klentom vidíš len potencionálne €, tak je Tvoja práca pod psa a klient to vycíti. Musí Ti isť o prácu ako takú. Platí to všade rovnako. Zožnem len to čo zasejem.
Ja netvrdím, že som chcel z mojho snaženia za každú cenu niečo vytrieskať.

Jednoducho som to skusil, a keď som videl,že niet na čom a z čoho "stavať", tak som prestal mrhať svojim nasadením, podľa toho ako sa hovorí v Biblii:

"Nehádžte svoje perly sviniam, aby sa tieto svine neobratili proti Vám."

Viac k tomu nemám čo dodať.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Laco-monter Pozri príspevok
Ja netvrdím, že som chcel z mojho snaženia za každú cenu niečo vytrieskať.

Jednoducho som to skusil, a keď som videl,že niet na čom a z čoho "stavať", tak som prestal mrhať svojim nasadením, podľa toho ako sa hovorí v Biblii:

"Nehádžte svoje perly sviniam, aby sa tieto svine neobratili proti Vám."

Viac k tomu nemám čo dodať.
Ja som zas chcela povedať, že na Tvojom mieste by možno niekto iný úspel. Nie pre každého je táto práca. Ani ja by som asi nedokázala odolávať odmietaniu a o tom to je. Niekto iný sa otrasie a ide ďalej, neunaví ho to, že ho z 200 ľudí pošle kade ľahšie 198. Chápeš čo chcem povedať?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja robím niečo podobné 15 rokov a celkom je to OK, zo začiatku to bolo síce ťažké a viacmenej som to ani nebral moc vážne, ale postupom času, kedže som nechcel byť už nikde zamestnaný( proste už nikdy nechcem byt zamestnancom u niekoho) ma to začalo baviť a keďže aj finančne to išlo tak som sa dal do toho na plno...A klienti už volajú sami, ja už nikoho extra neoslovujem, iba príležitostne...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cathyc Pozri príspevok
Ja som zas chcela povedať, že na Tvojom mieste by možno niekto iný úspel. Nie pre každého je táto práca. Ani ja by som asi nedokázala odolávať odmietaniu a o tom to je. Niekto iný sa otrasie a ide ďalej, neunaví ho to, že ho z 200 ľudí pošle kade ľahšie 198. Chápeš čo chcem povedať?
čo sa týka odmietnutia-to je fakt blbá situácia ale boli aj prípady, ked človek so mnou ani rozprávať nechcel a nakoniec to dopadlo tak že sa mi klaňal a ďakoval ako dobre som mu poradil...
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Stanislav 1975 Pozri príspevok
čo sa týka odmietnutia-to je fakt blbá situácia ale boli aj prípady, ked človek so mnou ani rozprávať nechcel a nakoniec to dopadlo tak že sa mi klaňal a ďakoval ako dobre som mu poradil...
ˇMňa teraz jeden môj klient láme, že aby som išla na tie školenia, že za to nič nedám a bla bla bla. Je pravda, že ako s účtovníčkou sa so mnou každý radí ako keby som vedela všetko a ja som už v poslednom čase začala pociťovať nedostatok info v tejto oblasti. Konkrétne znalosti jednotlivých produktov a tak. Takže zvažujem, preto som si aj všimla túto tému. Poznám sa však, že nie som schopná odolávať odmietaniu, len či ma budú tolerovať ak nebudem robiť veľa, len príležitostne. Ty pre koho pracuješ Stanko? Tebe dôverujem rada si nechám poradiť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cathyc Pozri príspevok
ˇMňa teraz jeden môj klient láme, že aby som išla na tie školenia, že za to nič nedám a bla bla bla. Je pravda, že ako s účtovníčkou sa so mnou každý radí ako keby som vedela všetko a ja som už v poslednom čase začala pociťovať nedostatok info v tejto oblasti. Konkrétne znalosti jednotlivých produktov a tak. Takže zvažujem, preto som si aj všimla túto tému. Poznám sa však, že nie som schopná odolávať odmietaniu, len či ma budú tolerovať ak nebudem robiť veľa, len príležitostne. Ty pre koho pracuješ Stanko? Tebe dôverujem rada si nechám poradiť.
Katka, ja neviem ale to nieje práca ktorá sa robí "popri niečom"-možno len tak na občasné privyrobenie, ale ja napr. neuznávam, ked niekto robí pre viac poisťovní- ja nič iné nerobím , iba toto a ledva to stíham-je to ako v účte,že stále sa niečo mení,stále sú nejaké novinky a to sa nedá dobre vedieť ked robíš pre viac poistovní a navyše- ja to robím tak, že robím aj likvidáciu a pod.,takže najlepšie je poznať osobne čo najviac likvidátorov a tých je kvantum...Ale zasa za 15 rokov sa mi nestalo, že by niekto nemal niečo vyplatené- a to som mal kopu úmrtí aj pri nehodách, jeden klient mi napr. aj zhorel v byte a to nehovorím o škodách na autách ale vždy sa všetko vyplatilo ako sa malo...,samozrejme ked nepočítam podvody,ale tých pozatvárali...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cathyc Pozri príspevok
ˇMňa teraz jeden môj klient láme, že aby som išla na tie školenia, že za to nič nedám a bla bla bla. Je pravda, že ako s účtovníčkou sa so mnou každý radí ako keby som vedela všetko a ja som už v poslednom čase začala pociťovať nedostatok info v tejto oblasti. Konkrétne znalosti jednotlivých produktov a tak. Takže zvažujem, preto som si aj všimla túto tému. Poznám sa však, že nie som schopná odolávať odmietaniu, len či ma budú tolerovať ak nebudem robiť veľa, len príležitostne. Ty pre koho pracuješ Stanko? Tebe dôverujem rada si nechám poradiť.
či budú tolerovať ak budeš robiť len občas? Ja síce tento problém nemám lebo už teraz už mám plán splnený do septembra,ale čo viem tak naších menej výkonnejších naháňajú stále...
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Katka, ja neviem ale to nieje práca ktorá sa robí "popri niečom"-možno len tak na občasné privyrobenie, ale ja napr. neuznávam, ked niekto robí pre viac poisťovní- ja nič iné nerobím , iba toto a ledva to stíham-je to ako v účte,že stále sa niečo mení,stále sú nejaké novinky a to sa nedá dobre vedieť ked robíš pre viac poistovní a navyše- ja to robím tak, že robím aj likvidáciu a pod.,takže najlepšie je poznať osobne čo najviac likvidátorov a tých je kvantum...Ale zasa za 15 rokov sa mi nestalo, že by niekto nemal niečo vyplatené- a to som mal kopu úmrtí aj pri nehodách, jeden klient mi napr. aj zhorel v byte a to nehovorím o škodách na autách ale vždy sa všetko vyplatilo ako sa malo...,samozrejme ked nepočítam podvody,ale tých pozatvárali...
Takže robíš pre poisťovňu. Evidentne mám o tom skreslené predstavy. Určite by som sa tomu nedokázala venovať na plno. Vieš ja som videla len na spektre prácu finančných poradcov a z toho som si vytvorila nereálnu predstavu. Keď sú dane, nemám ani kedy navariť obed a umyť riad, takže moje predstavy pekne zakopem. Dík za radu.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cathyc Pozri príspevok
Takže robíš pre poisťovňu. Evidentne mám o tom skreslené predstavy. Určite by som sa tomu nedokázala venovať na plno. Vieš ja som videla len na spektre prácu finančných poradcov a z toho som si vytvorila nereálnu predstavu. Keď sú dane, nemám ani kedy navariť obed a umyť riad, takže moje predstavy pekne zakopem. Dík za radu.
Pozor Katka- podľa mňa je poriadných finančných poradcov len zopár na celom slovensku, to že si nejaký *****ko dá oblek a zobere notebook, tak to ešte nemusí byť finančný poradca, to sú takí finan.poradcovia ako asi ja kozmonaut-poradia ti čo je pre nich najvýhodnejšie a týmto zhaslo...- ja tiež mám od finančného poradcu ďaleko-ja som poisťovací poradca...
2 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

cathyc Pozri príspevok
ˇMňa teraz jeden môj klient láme, že aby som išla na tie školenia, že za to nič nedám a bla bla bla. Je pravda, že ako s účtovníčkou sa so mnou každý radí ako keby som vedela všetko a ja som už v poslednom čase začala pociťovať nedostatok info v tejto oblasti. Konkrétne znalosti jednotlivých produktov a tak. Takže zvažujem, preto som si aj všimla túto tému. Poznám sa však, že nie som schopná odolávať odmietaniu, len či ma budú tolerovať ak nebudem robiť veľa, len príležitostne. Ty pre koho pracuješ Stanko? Tebe dôverujem rada si nechám poradiť.
Môžeš robiť aj príležitostne.
Ale systém je postavený ako na pyramíde (jedno z prvých som stretol Am way ) = vždy ten NOVÝ ti prinesie NAJVIAC (viď odkupná hodnota).
Ty máš aspoň aké také ekonomické znalosti.
Ale je úsmevné, keď
nejaký (preškolený-nabifľovaný) montér / upratovačka mi chce robiť "ekonomického poradcu" - nemá zvládnuté svoje financie = MUSÍ nájsť ešte menej "ekonomicky gramotných".
PS
Ale pokiaľ od teba nepýtajú za školenie (a vyvolané nutnosti) peniaze a máš čas - prečo nie.Aspoň sa niečo naučíš.
Naposledy upravil plackoo : 25.04.10 at 07:52
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Máte obaja pravdu. Beriem to.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

cathyc Pozri príspevok
Ja som zas chcela povedať, že na Tvojom mieste by možno niekto iný úspel. Nie pre každého je táto práca. Ani ja by som asi nedokázala odolávať odmietaniu a o tom to je. Niekto iný sa otrasie a ide ďalej, neunaví ho to, že ho z 200 ľudí pošle kade ľahšie 198. Chápeš čo chcem povedať?
Chápem, čo chceš povedať.
Lenže pochop aj Ty, že ak je systém odmeny založený len na províziach,tak aj predajca, alebo fin.poradca potrebuje z niečoho žiť a platiť inkaso, benzín do auta...
Jednoducho ja som nemohol čakať na niekoho,čo sa "chytí", mohlo sa to stať aj tak , že zase by som oslovil ďalších 200 ĺudí a vysledok by bol ten istý.
A dokiaľ by sa niekto "chytil", povedzme 2001-vý v poradí oslovených klientov, ja by som už "chcípol hlady".
Takže nie , fin.poradcu nedoporučujem robiť, lebo výsledok tej činnosti sa neda vopred odhadnúť aký bude.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Laco-monter Pozri príspevok
Chápem, čo chceš povedať.
Lenže pochop aj Ty, že ak je systém odmeny založený len na províziach,tak aj predajca, alebo fin.poradca potrebuje z niečoho žiť a platiť inkaso, benzín do auta...
Jednoducho ja som nemohol čakať na niekoho,čo sa "chytí", mohlo sa to stať aj tak , že zase by som oslovil ďalších 200 ĺudí a vysledok by bol ten istý.
A dokiaľ by sa niekto "chytil", povedzme 2001-vý v poradí oslovených klientov, ja by som už "chcípol hlady".
Takže nie , fin.poradcu nedoporučujem robiť, lebo výsledok tej činnosti sa neda vopred odhadnúť aký bude.
Ak by to človek mohol robiť popri niečom, tak fajn žiješ zatiaľ z iného príjmu. Chalani ma však presvedčili, že sa tomu človek musí venovať naplno, ale žiť tiež treba a keď nemáš akú takú finančnú rezervu, ktorá Ťa podrží trebars pol roka pokiaľ sa rozbehneš, tak to asi naozaj nie je reálne.
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

plackoo Pozri príspevok
Môžeš robiť aj príležitostne.
Ale systém je postavený ako na pyramíde (jedno z prvých som stretol Am way ) = vždy ten NOVÝ ti prinesie NAJVIAC (viď odkupná hodnota).
Ty máš aspoň aké také ekonomické znalosti.
Ale je úsmevné, keď
nejaký (preškolený-nabifľovaný) montér / upratovačka mi chce robiť "ekonomického poradcu" - nemá zvládnuté svoje financie = MUSÍ nájsť ešte menej "ekonomicky gramotných".
PS
Ale pokiaľ od teba nepýtajú za školenie (a vyvolané nutnosti) peniaze a máš čas - prečo nie.Aspoň sa niečo naučíš.
VYPROSUJEM si posmešné poznamky vzhľadom k mojmu nicku,pod akým sa v tejto diskusii prezentujem !

Hodnotiť človeka podľa nicku, je veĺmi povrchné a úbohe.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Laco-monter Pozri príspevok
VYPROSUJEM si posmešné poznamky vzhľadom k mojmu nicku,pod akým sa v tejto diskusii prezentujem !

Hodnotiť človeka podľa nicku, je veĺmi povrchné a úbohe.
Verím tomu, že to nebolo mierené na Tvoj nick. Nick nemá príliš veľkú výpovednú hodnotu. Súhlasím však s tým, že ak túto prácu robí niekto bez adekvátneho vzdelania je to nezodpovedné. Niečo ako samozvaný lekár, ktorý si doma v pivničke vyrobil diplom.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Inak veľká výhoda tejto práce je,že ked máš už po nejakých pár rokoch nejaký kmeň,tak sú tam následné provízie-takže aj keď sa ti nejaký mesiac-dva nedarí,tak to vykryješ z toho čo dostaneš z minulosti...
Inak dá sa zarobiť- samozrejme nie na nejakej jednej poistke za pár eur, ale keď si zoženieš nejakú firmu s flotilou 15 aut, alebo nejakého správcu a poistíš celý panelák,tak je tam provízka na celý mesiac- niečo síce vyplatíš ako "výpalné" dohadzovačovi,ale aj tak ti dosť zostane-ale to je všetko o kontaktoch...
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

K tomu musím ešte doplniť, že si nesmierne vážim remeselníkov, ľudí zručných vo svojej profesii. Zažila som aj tam takých fušerov, ktorí si dali nálepku murár, tesár a pod, pritom výsledok ich práce hrôza. Proste každý človek má robiť to čo ovláda a robiť to čo najlepšie. Potom si jeho prácu možno vážiť. Takže nepodceňujem žiadneho človek. Nezaraďujem podľa dosiahnutého vzdelania. Dúfam, že nepríde k nedorozumeniu vzhľadom k môjmu predchádzajúcemu príspevku.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cathyc Pozri príspevok
Verím tomu, že to nebolo mierené na Tvoj nick. Nick nemá príliš veľkú výpovednú hodnotu. Súhlasím však s tým, že ak túto prácu robí niekto bez adekvátneho vzdelania je to nezodpovedné. Niečo ako samozvaný lekár, ktorý si doma v pivničke vyrobil diplom.
Katka nesúhlasím, vzdelanie tu nehraje rolu- tu ide o prax, kontakty, chuť sa učiť a možno nejaké tie predpoklady na túto prácu- dokazom toho, že momentálne náš najlepší človek v Europe( mimochodom je to Slovák) je originál elektrikár...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

cathyc Pozri príspevok
Verím tomu, že to nebolo mierené na Tvoj nick. Nick nemá príliš veľkú výpovednú hodnotu. Súhlasím však s tým, že ak túto prácu robí niekto bez adekvátneho vzdelania je to nezodpovedné. Niečo ako samozvaný lekár, ktorý si doma v pivničke vyrobil diplom.
Jednoducho su trendy,ktoré prechádzaju do povedomia národa,len veĺmi pomaly, a tí ktorí tieto trendy idu zavadzať si možu "vylomiť zuby".

Až ´dalšia generácia, čo príde po nich to bude mať ľahšie.

Bolo by to na veľkú diskusiu,no nemyslim si o sebe,žeby som sa ja púšťal do niečoho, čo by som nebol schopný pochopiť a zvládnuť.

Chyba bola v nepriechodnej komunikaáciii medzi mnou a ľuďmi.

Tak by som zhodnotil sám seba, jednoducho v našej generácii ešte nie je vžité vyjadriť ku niekomu opozičný , alebo nesúhlasny názor bez toho aby sa obidvaja diskutujúci neurazili.

A vzhľadom k tomuto zlyhaniu komunikacie a vzájomnej nedovovere,veľa potencialne užitočnej a vzájomne prospešnej komunikácie preto neprebehne, nezrealizuje sa, ľudia si veci jednoducho nevedia vydiskutovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať