Zavrieť

Porady

Diktát vo 4.ročníku

Prosím vás o radu ohľadom chyby v diktáte, ktorú urobil žiak 4.roč. Ide o takto napísané slovo: rybi. Diktát bol písaný po precvičení učiva o vybraných slovách,žiak ešte nemá vedomosti o skloňovaní. Je potrebné brať chybu do úvahy pri známkovaní? Ja si myslím, že nie, ale chcem vedieť aj názor iných. Ďakujem.
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tetrisss Pozri príspevok
Asi je dobre, ze som sa nakoniec nestala ucitelkou, hoci som o tom od malicka snivala, lebo nemozem si pomoct, ale nepacia sa mi velmi moderne snahy o neznamkovanie, lebo neviem si predstavit, ako inak mozem motivovat ziacika, aby sa snazil ucit a nepaci sa mi ani u technicky zdatnych jedincov,ze neovladaju pravopis. Kedysi aj ti horsi trebars trojkari vedeli ako tak pravopis a dnes je to niekedy hroza aj u vybornych ziakov.
Sebakritika je pekná vlastnosť. Aj ja som tá, ktorá by detičky učiť síce mohla, ale bez známkovania. Nechápem, prečo potrebuješ známku pre hodnotenie. Známkujeme my svojich podriadených známkou? Ja keď prídem do školy pre môjho vnuka, stretnem sa s príjemným prostredím. Oranžový koberec, farebné steny, žiaden rad za sebou nasledujúcich drevenokovových strašiakov zvaných lavice. Učiteľ končí hodinu pozdravom. A pri hodnotení žiaka využíva podnetné slovné spojenia. " Dnes sa mi tvoja práca páčila". Alebo: Dnes si bol menej pozorný, preto aj málo úspešný. Verím, že zajtra to bude lepšie. Hodnotenie koncoročné tu ani nebudem komentovať. Pôsobila by som ako Alenka v ríši divov. Preto len moje skromné zrovnanie. Kým naša klasická trieda pôsobí na mňa ako väzenie bez mreží, tak tá iná, nová, ktorú navštevujem, ako raj pre deti na zemi.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz zalezi,ci je taketo prevratne ucenie vhodne pre vsetky deti, predpokladam je to skola pre nadane deti, a este by bolo treba mat nejake zrovnania vysledkov tychto dvoch pristupov k uceniu. Je to vsetko asi na dlhu debatu a experimenty v tejto oblasti su behy na dlhe trate.
0 0
katica.vargova katica.vargova

katica.vargova je offline (nepripojený) katica.vargova

V_mary, súhlasím s Tebou, niektoré učivá nepatria na I.st.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tetrisss Pozri príspevok
Nuz zalezi,ci je taketo prevratne ucenie vhodne pre vsetky deti, predpokladam je to skola pre nadane deti, a este by bolo treba mat nejake zrovnania vysledkov tychto dvoch pristupov k uceniu. Je to vsetko asi na dlhu debatu a experimenty v tejto oblasti su behy na dlhe trate.
Neviem, na koho si reagovala. Ak na môj príspevok, tak si jednoducho nepostrehla, že ja nehovorím o prevratnom učení, ale odlišnom hodnotení žiaka. Menej stresu znamená viac tvorivosti. Ale aby som bola presná, v škole, ktorú popisujem, je aj iný prístup k spôsobu výuky. Bude to asi tým, že každý posudzuje rebríček hodnôt odlišne.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Danila, ale ja som nepouzila slovo prevratny v nejakom zlom vyzname, viem, ze v skolach pre talentovane deti maju iny pristup a nemam proti nemu nic, pretoze tieto nadpriemerne deti su uplne odlisni studenti, ale neviem, ci sa to da pouzit aj pre ostatnych ziakov, takze ak si sa urazila, tak nemas preco, nebolo to myslene ironicky.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

tetrisss Pozri príspevok
Danila, ale ja som nepouzila slovo prevratny v nejakom zlom vyzname, viem, ze v skolach pre talentovane deti maju iny pristup a nemam proti nemu nic, pretoze tieto nadpriemerne deti su uplne odlisni studenti, ale neviem, ci sa to da pouzit aj pre ostatnych ziakov, takze ak si sa urazila, tak nemas preco, nebolo to myslene ironicky.
Tetrisss, Danila asi nemá namysli školu pre nadané deti. Môj syn kedysi navštevoval tiež základnú školu - alternatívnu, kde prváčikovia mohli prísť do školy aj s vankúšikom a celé vyučovanie im svietili vonné sviečky. Ani tam sa nehodnotilo známkami, ale slovne a vždy to hodnotenie bolo povzbudivé. Deti si mohli počas vyučovania odbehnúť z triedy na toaletu bez toho, aby to museli komukoľvek vysvetľovať, triedy hýrili farbami a prácami z rôznych projektov boli rozvešané po stenách. Vyučovacie hodiny tam trvali 90 minút a napodiv to deťom neprišlo ako vyčerpávajúce. Vo vyšších ročníkoch im tak vyšlo počas vyučovania 1-2 ťažsšie predmety, zbytok na odľahčenie, nejaké výchovy. Naše školstvo má veľké medzere a je málo rodičov s deľmi, ktorí by sa mohli pochváliť skutočnossťou, že škola bola pre ne hrou a nie stresom.
A potom je tu samozrejme aj ľudský faktor vyučujúcich. Niektorí v škole len učia a niektorí berú učenie ako svoje poslanie a na tých si deti spomenú aj po rokoch...
0 0
mtoller mtoller

mtoller je offline (nepripojený) mtoller

danushka Pozri príspevok

Môj syn kedysi navštevoval tiež základnú školu - alternatívnu, kde prváčikovia mohli prísť do školy aj s vankúšikom a celé vyučovanie im svietili vonné sviečky.

A potom je tu samozrejme aj ľudský faktor vyučujúcich.
U nás to začínalo tým,že som si nenosil na ZRPŠ papuče - ako to niektorý školníci zvykli vyžadovať.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz, co na to povedat, klobuk dolu pred ucitelmi, co sa pustia po tejto ceste, pre mna skola nebola nejaky zvlastny stres, ani ta klasicka, mozno zato mam iny nazor na to, ale myslim, ze nejake zrovnania ucinnosti novych a starych pristupov nie su k dispozicii. Jedno sa mi ale nepaci, ze lutujeme deti ake to maju tazke a ucia sa, co netreba a tak, no neviem, deti dnes su mimoriadne sikovne a dokazu sa ucit, skola musi poskytnut siroky zaber vedomosti a samozrejme vela veci v zivote clovek nepotrebuje, no ale co uz, volaco ich ucit musia, do toho by som sa, ako nepadagog, nepustala.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
A este k tym pedagogom, pocas studia na gymnaziu Novohradska v Bratislave sme tam mali jednu Pani ucitelku /to velke P je odo mna ako poklona/, ktora ucila rustinu a ludia, ktori tam chodili v 70-tich rokoch minuleho storocia urcite vedia o koho ide, bola na nas prisna az k placu a prve dva roky som sa rustinu ucila este aj na WC, potom uz na nas nebola ako pes, ale my sme sa uz neopovazili nenaucit ale naucila nas tento jazyk upne famozne, ked som prisla na vysoku skolu, tak som po dvoch rokoch, co som sa uz samozrejme ani neucila, dostala skusku bez skusky, pretoze som rustinu vedela zo vsetkych najlepsie, pritom som skor technicky typ a jazyky sa ucim tazko. Bola prisna a spravodliva a nepouzivala ziadne nove postupy, ale mala autoritu, s ktorou sme sa neopovazili polemizovat a podla mna toto teraz zo skol vymizlo a tam je najvacsia chyba.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tetrisss Pozri príspevok
Danila, ale ja som nepouzila slovo prevratny v nejakom zlom vyzname, viem, ze v skolach pre talentovane deti maju iny pristup a nemam proti nemu nic, pretoze tieto nadpriemerne deti su uplne odlisni studenti, ale neviem, ci sa to da pouzit aj pre ostatnych ziakov, takze ak si sa urazila, tak nemas preco, nebolo to myslene ironicky.
Komunikácia je základom dobrých vzťahov. A ja som nemala najmenší dôvod urážať sa nad žiadnym príspevkom. Ja iný názor rešpektujem, svoj sa snažím argumentovať. Skôr som naznačila, že sme sa nepochopili v pojmoch - výuka - hodnotenie.
0 0
renduša renduša

renduša je offline (nepripojený) renduša

Ďakujem všetkým za príspevky k mojej téme. Mnohí sa s mojim názorom zhodli,iní zasa nie.Každý z nás má na vec iný pohľad. Keďže som oboje, učiteľ aj rodič, je zbytočné riešiť z akej pozície som otázku položila.Daný problém s diktátom riešim tak, ako som uviedla. Rovnako ho už riešia aj kolegovia na našej škole. Zámerom je zisťovať to čo žiaci už vedia a nie to čo nevedia a nemajú utvrdené. Súhlasné príspevky môj názor iba umocnili, nad tými druhými som premýšľala, ale nepresvedčili ma.
0 0
katica.vargova katica.vargova

katica.vargova je offline (nepripojený) katica.vargova

mtoller Pozri príspevok
U nás to začínalo tým,že som si nenosil na ZRPŠ papuče - ako to niektorý školníci zvykli vyžadovať.
mtoller, dávaj pozor na gramatiku, niektorí poraďáci silne kritizujú.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Daj napísať diktát jeho rodičom , uvidíš , ako to dopadne !
Veď v dnešnej dobe je to in , keď rodič robí skoro všetko namiesto zasranca !!!
A vôbec , buď rada , že si sa nedostala do konfliktu s takým príjemným rodičom !!!
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

buchač Pozri príspevok
Daj napísať diktát jeho rodičom , uvidíš , ako to dopadne !
Veď v dnešnej dobe je to in , keď rodič robí skoro všetko namiesto zasranca !!!
A vôbec , buď rada , že si sa nedostala do konfliktu s takým príjemným rodičom !!!
Včera večer som si prečítala hádam 3x tento príspevok a dnes ráno ešte a raz a stále čumím asi takto.
Pozerám buchačovi na profil a tam vidím, že je dôchodca. Tak od dôchodcu by som očakávala, že bude titulovať takého chrústa prvostupňového trošičku ináč, ako ,,zasranec".
Je škoda, že k deťom nepristupujeme ako k osobnostiam od malička, nepočúvame ich a nevnímame ich ako rovnocenné bytosti. Nemyslím si, že väčšina rodičov robí za deti ich povinnosti. Väčšina z nás vyzrela natoľko, že investíciu do vzdelania a akejkoľvek činnosti, ktorá rozšíri obzory jeho dieťatu - považuje tieto za najlepšiu investíciu do budúcna.
A ak treba riešiť občas aj s pedagógmi nejaké drobnosti zo života, tak je to vždy len KOMUNIKÁCIA.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Danushka !

Ak by si si môj príspevok prečítala aj x-krát , svoj názor nezmením !
Možno som občas vo vyjadrovaní trochu extrémny , možno zle som volil slová , ospravedlňujem sa
Že som , ale iný , dôchodca , to je o niečom inom ! Mal som možnosť pracovať vo vysokom školstve 20 rokov !!!! A je to čím ďalej , tým horšie , myslím mládež . Uvádzaš bydlisko Košice , aj ja mám taktiež tam sídlo
Keďže som dôchodca , ale iný , mám čas si všímať pomery na našom sídlisku / Jazero / , niekedy je mi na zaplakanie , ako

citujem

"" Je škoda, že k deťom nepristupujeme ako k osobnostiam od malička, nepočúvame ich a nevnímame ich ako rovnocenné bytosti. Nemyslím si, že väčšina rodičov robí za deti ich povinnosti. Väčšina z nás vyzrela natoľko, že investíciu do vzdelania a akejkoľvek činnosti, ktorá rozšíri obzory jeho dieťatu - považuje tieto za najlepšiu investíciu do budúcna.
A ak treba riešiť občas aj s pedagógmi nejaké drobnosti zo života, tak je to vždy len KOMUNIKÁCIA. ""

táto komunikácia občas dopadne

A to sa schválil nový zákon , to budeme a chvíľu ako v USA
Lebo , ako vravíš , je potrebné pristupovať rovnocenne . Áno , ale len do určitej miery ! Veď v poslednej dobe majú deti len práva , ale povinnosti už nie ! Celkom tak , ako naši spoluobčania určitého genonómu

Čo sa týka tej komunikácie , tak ja zasa zastávam názor o argumentácii

Len tak na záver poznámočka :

Neviem síce , ako súvisí daná téma s mojim profilom , že som dôchodca , ale prosím ! Pre upresnenie - nemám 50-ku a na dôchodku som už 5 rokov !!!
Ako ja zvyknem hovoriť : " Dobre som sa lepšie učil a svojou dlhoročnou , statočnou , poctivou prácou sa dostal tam , kde som teraz " !
Naposledy upravil buchač : 26.12.08 at 18:20
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
miricho Pozri príspevok
To hovoríš ty - tak ti treba.
ty - sa píše Ty , alebo píš bez diaktriky

Nemám dôvod klamať .

Zároveň tiež nevyťahujem slová z kontextu a nezdôrazňujem slová farebne tak , ako to mne vyhovuje

To znamená , že nie sú rybi ako ryby !!!!!!!

A preto choď naspäť do štvrtého ročníka ZŠ !!!!!!!!!!

Poznámka : oprava citátu , ten mal znieť pôvodne takto

Ako ja zvyknem hovoriť : " Keby si sa lepšie učil , tak si mohol byť tiež ??????? / povolanie nešpecifikujem schválne / a po svojej dlhoročnej , statočnej , poctivej práci byť na zaslúženom ......... dôchodku " !
Naposledy upravil buchač : 26.12.08 at 19:12
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Prečítala som príspevky k téme diktát. Majú veľa dobrých nápadov, ale mnohé sú naozaj na "zamyslenie". Vybrané slová sme sa učili v 3. roč. Najprv to boli základné a postupne vo vyšších pribúdali odvodené. Moje deti sa ich učili všetky v 3. roč. Záleží však od spôsobu výuky. Synova pani učiteľka mi oznámila pre mňa šokujúcu správu, dnes deti nemusia vedieť naspamäť vybrané slová, stačí ak ich vedia používať. (Som slovenčinárka a priznám sa bol to pre mňa "prevratný objav".) Dodnes som to nepochopila ako to vlastne majú vedieť. Mám známu, ktorá učí na prvom stupni ZŠ a hovorí, že deti majú pracovné listy a automaticky, bez veľkého rozmýšľania dopĺňajú i - y, pretože dostanú list napr. vybrané slová po p a všade to napíšu správne. Keď vidím diktáty svojich stredoškolákov, mám pocit, že ZŠ preskočili. Všetkým tým, ktorí vyžadujú vysvetľovanie prečo, poprosím o radu. Čo ešte treba vysvetľovať takmer dospelému človeku, ktorý je schopný napísať "žyvot", "šie" ( správne má byť šije),"vydí" a pod. Je mi ľúto, ale niektoré gramatické javy sa musia nabifliť, inej pomoci niet. Každý jazyk má svoje špecifiká a keď sa učíme cudzí jazyk,tiež sa nedá vždy všetko zdôvodniť ani logicky vysvetliť. Raz je to tak a my to musíme rešpektovať, občas aj bez použitia logiky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
janka331 Pozri príspevok
Prečítala som príspevky k téme diktát. Majú veľa dobrých nápadov, ale mnohé sú naozaj na "zamyslenie". Vybrané slová sme sa učili v 3. roč. Najprv to boli základné a postupne vo vyšších pribúdali odvodené. Moje deti sa ich učili všetky v 3. roč. Záleží však od spôsobu výuky. Synova pani učiteľka mi oznámila pre mňa šokujúcu správu, dnes deti nemusia vedieť naspamäť vybrané slová, stačí ak ich vedia používať. (Som slovenčinárka a priznám sa bol to pre mňa "prevratný objav".) Dodnes som to nepochopila ako to vlastne majú vedieť. Mám známu, ktorá učí na prvom stupni ZŠ a hovorí, že deti majú pracovné listy a automaticky, bez veľkého rozmýšľania dopĺňajú i - y, pretože dostanú list napr. vybrané slová po p a všade to napíšu správne. Keď vidím diktáty svojich stredoškolákov, mám pocit, že ZŠ preskočili. Všetkým tým, ktorí vyžadujú vysvetľovanie prečo, poprosím o radu. Čo ešte treba vysvetľovať takmer dospelému človeku, ktorý je schopný napísať "žyvot", "šie" ( správne má byť šije),"vydí" a pod. Je mi ľúto, ale niektoré gramatické javy sa musia nabifliť, inej pomoci niet. Každý jazyk má svoje špecifiká a keď sa učíme cudzí jazyk,tiež sa nedá vždy všetko zdôvodniť ani logicky vysvetliť. Raz je to tak a my to musíme rešpektovať, občas aj bez použitia logiky.
danushka , miricho

janka331 ma chápala presne tak , ako som myslel príspevok o tých zas....coch , ten výraz síce beriem späť ale opakujem , názor nie !!!

Predsa toto nie je fórum o vyjadrovaní sa , ale o názoroch a poradách k danej téme , otázke , prípadne poznatkoch , alebo hádam nie ? Tak potom nech dá administrátor k určitým výrazom blok , poprípade hviezdičku . Alebo naopak ! Zasa tiež netvrdím , aby sa tu používali nejaké nadávky a podobné invektívy , toho sa ja osobne vyvarujem . Pred odoslaním si vždy radšej urobím kontrolu príspevku , aby som nebodaj niekoho neurazil
Viem byť aj trochu prudší , ak je potrebné , alebo to považujem za nutné / viď odpoveď miricho / , no to len občas

Čo sa týka poznámky o konflikte s takým príjemným rodičom , o tom by vedeli rozprávať učitelia celé romány

Poznámka č. 3 : for danushka

Mal som možnosť pracovať vo vysokom školstve 20 rokov - VYSOKÁ VOJENSKÁ ŠKOLA

For miricho : " To hovoríš ty - tak ti treba."
Z tohoto vytiahnutého kontextu vyplýva / aspoň podľa Teba / , že robím spoločníka Frunimu . Tak na toho som svojho času vybral kus určitého železa , ale to je o niečom inom

Upresnenie
Keby si sa lepšie učil , mohol si sa stať aj Ty vojakom z povolania a teraz si užívať bezstarostný dôchodok .
Nie je dôležité , aký vysoký dôchodok berieš . Oveľa dôležitejšie je , ako dlho ho poberáš !!!!

Chápeš môj !?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Melnick Pozri príspevok
Zeby buchacku ???? / schválne bez diakritiky /
No comment
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

buchač Pozri príspevok
Danushka !

Ak by si si môj príspevok prečítala aj x-krát , svoj názor nezmením !
Možno som občas vo vyjadrovaní trochu extrémny , možno zle som volil slová , ospravedlňujem sa
Že som , ale iný , dôchodca , to je o niečom inom ! Mal som možnosť pracovať vo vysokom školstve 20 rokov !!!! A je to čím ďalej , tým horšie , myslím mládež . Uvádzaš bydlisko Košice , aj ja mám taktiež tam sídlo
Keďže som dôchodca , ale iný , mám čas si všímať pomery na našom sídlisku / Jazero / , niekedy je mi na zaplakanie , ako

citujem

"" Je škoda, že k deťom nepristupujeme ako k osobnostiam od malička, nepočúvame ich a nevnímame ich ako rovnocenné bytosti. Nemyslím si, že väčšina rodičov robí za deti ich povinnosti. Väčšina z nás vyzrela natoľko, že investíciu do vzdelania a akejkoľvek činnosti, ktorá rozšíri obzory jeho dieťatu - považuje tieto za najlepšiu investíciu do budúcna.
A ak treba riešiť občas aj s pedagógmi nejaké drobnosti zo života, tak je to vždy len KOMUNIKÁCIA. ""

táto komunikácia občas dopadne

A to sa schválil nový zákon , to budeme a chvíľu ako v USA
Lebo , ako vravíš , je potrebné pristupovať rovnocenne . Áno , ale len do určitej miery ! Veď v poslednej dobe majú deti len práva , ale povinnosti už nie ! Celkom tak , ako naši spoluobčania určitého genonómu

Čo sa týka tej komunikácie , tak ja zasa zastávam názor o argumentácii

Len tak na záver poznámočka :

Neviem síce , ako súvisí daná téma s mojim profilom , že som dôchodca , ale prosím ! Pre upresnenie - nemám 50-ku a na dôchodku som už 5 rokov !!!
Ako ja zvyknem hovoriť : " Dobre som sa lepšie učil a svojou dlhoročnou , statočnou , poctivou prácou sa dostal tam , kde som teraz " !
Evidentne sme sa nepochopili...
Tak len pre zaujímavosť, ku Košiciam ako takým mám svoje výhrady, ale to len preto, lebo pochádzam z Tatier a dlho mi trvalo, kým som si zvykla na naturel ľudí tu žijúcich, Košičankou som cca 3 a pol roka. Zvykala som si na naturel obyčajných ľudí, dokonca som si zvykala aj na naturel niektorých učiteľov tu v KE. Mohla by som si poťažkať na profesorku môjho syna, ktorá nám vyrobila ,,zaujímavo a husto", pretože sa syn ohadzoval s krabičkou šňupacieho tabaku na hodine nemčiny s ostatnými kamarátmi, pretože sa tam nudil. Nudil sa preto, lebo ako druhák na strednej škole preberal učivo nemčiny, ktoré preberal ako šiestak na základnej...Nakoniec z puberťáckej ,,voloviny" dopadol podľa pani profesorky ako šíriteľ drôg, doniesol údajne semtex do školy a minimálne tri razy bol pred celou triedou pani profesorkou častovaný za retarda. Zatiaľ čo minulého roka skončil s jednotkou na konci roka, teraz na 1/4 rok u nej prepadol... Takže, aby sme učinili zadosť poriadku a morálke, vzali sme syna na toxikologické testy, aby sme pani profesorke dokázali, že syn drogy neberie a že radi ho dáme preskúšať komisionálne a blá blá blá... Nakoniec mi pani profesorka povedala, že môjmu synovi chýba láska...
Môjmu synovi som povedala, že je debil, nech sa v škole neohadzuje s ,,drogami", lebo ma z neho trafí šľak a že krabičku šňupacieho tabaku som držala aj ja v rukách na základnej škole za hlbokej totality a náramne sme sa na tom bavili, ako sa z toho kýchalo...
No a aby som nebola milý Buchač, týmto len chcem povedať, že vždy je všetko o KOMUNIKÁCII a trvám na tom, že k deťom treba pristupovať od mala rovnocenne a počúvať ako ich, tak aj ich učiteľov a neskôr profesorov a urobiť si zdravý názor na veci svojim sedliackym rozumom.
Neviem odkiaľ máš porovnávanie nášho školstva so školstvom v USA.
Ja som sa nedávno vrátila z Kanady a tam som mala možnosť vidieť čo berú deti na ZŠ tam. Doslova sa tam hrajkajú na rozdiel od našich detí, ale...a sme pri tom ALE. Prídu na strednú školu a majú čo robiť, aby sa spamätali. Nabehnú na tempo, ktoré stihnú len tí šikovní a zdatní a na vysoké školy idú tí, čo na to majú /inteligenčne/. Tí čo na to majú inteligenčne buď na to majú aj finančne, alebo si musia zobrať pôžičky...Zatiaľ čo u nás je boj o žiaka a študenta a mám pocit, že dnes na VŠ študuje skoro všetko. Čo sa týka morálky škôl a detí na americkom kontinente, je pravdou, že je tam vysoká kriminalita, ale je pravdou aj to, že je tam oveľa viac vecí odsledovaných a sociálni pracovníci s políciou majú viac domáceho násilia pod kontrolou ako u nás. Mohli by sme tu rozoberať na dlhé riadky veci okolo školstva, učiteľov, detí a metodiky.
Buchač, ty máš možno šťastie, že nemáš ešte 50tku a si už na vyslúženom dôchodku, ale do školstva Ty už radšej nechoď, lebo s pánom Bohom s tými našimi ,,zasrancami" - ako ich Ty voláš...
Naposledy upravil danushka : 26.12.08 at 21:29
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať