Zavrieť

Porady

Usporiadat
Duša Duša

Duša je offline (nepripojený) Duša

mama štyroch detí
Aj ja sa teším len potichu, lebo bohvie ako to ešte dopadne. Zatiaľ počkám s vypracovaním plánu a uvidím. Do 30.6. ešte trochu času zostáva. Snáď nám to povedia včas, čo zasa vymysleli.
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Je to hrozné robia si srandu z ľúdí..už nevedia čo by od dobroty robili
0 0
Zuzka11 Zuzka11

Zuzka11 je offline (nepripojený) Zuzka11

niekde až 1-2 mesiace, napr. v archíve v LM
S21
ja som už pred týždňom pre istotu poslala registratúrny a plán na schválenie, som FO živnostník, som zvedavá, ako dlho im to bude trvať
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Johanka
Na jednej strane som rada, na druhej strane sa "teším" na verbálne útoky od mojich klientov. Bude to presne tak ako pri liehových výkazoch. Ja ich v dobrom upozorním na ich povinnosti a teraz to zoberú tak, že som ich na niečo nahovorila, oni vyvalili kopu peňazí a bude im to na nič. A Malchárek a jemu podobní by mal byť radšej ticho a nie sa teraz čudovať, čo to zase poschvaľovali.
Presne tak... Takže ani neviem, či sa mám tešiť. A okrem toho, ja už mám všetko hotové...
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Ja som mala pocit, že to trošku vnesie poriadok do tých ich bordelov,pretože v tom majú skutočne marasmus, ale jediný možný význam to má pre DÚ. Už boli na školeniach ako kontrolovať registratúrne denníky a ako dávať pokuty. Ide o to, že v decembri predsa nemôžete mať doklady, ktoré súvisia s marcom zapísané v denníku ako ,že sa nič nestalo,napr. Ide o časový sled dokladov, pretože aj pokl. doklady tam patria. To sleduje registratúra.Pochybujem, že to zrušia, štát potrebuje peniaze a toto bola cesta ako zastaviť určité kroky, ktoré podnikatelia robia na konci roka. Navyše aj zmluvy, vyšetky vydané doklady na firme takto majú byť zaregistrované a ak súvisia s agendou druhej firmy má tam byť ich reg. číslo. Ak to podvojne nenájdu - vzniká problém. Nie archivárom to bolo treba, ale daňovému úradu. To je celá podstat reg.poriadku a denníku. Navyše predstavte si, že ste pracovali vo firme, ktorá už neexistuje, neurobili Vám ELDZ a Vy si konáte dôchdok. Ani najvyšší netuší kde sú doklady dokazujúce, že ste tam tie roky odrobili. To je najväčšie zlo, ktoré je páchané na neporiadkumilnosti niektorých podnikateľov a nik nevie, kde tie doklady sú. A ak sa tratili Vaše roky sú v ... Určite to veľmi prehnali s tým ako to viesť, a externý účtovník to môže zahodiť, ak má robiť niečo podobné súkr. podnikateľovi, je to momentálne pre nás skôr možnosť ako upozorniť, že je to dôležité a nech si t robia sami. Nie je to naša povinnosť, je to ich povinnosť. Použite to vo svoj prospech, pretože v tomto štáte ešte neprišla generácia, ktorá si váži ekonómov.Zdravím
0 0
Jano11 Jano11

Jano11 je offline (nepripojený) Jano11

Pred chvíľou to dávali v Markíze. Účinnosť registratúrneho poriadku sa
posúva o 2 roky. Od 30.6.2007 ma plátiť.Dúfam, že to dovtedy zákonom
zruší a zvíťazí zdravý rozum.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Práve som utekala k počítačju, aby som túto informáciu oznámila všetkým poraďákom. Dávali to na markíze, len dúfam, že je to pravda, lebo čo sa povie v televízii, nie vždy je pravda. Ale je to super. Aspoň nám odpadla jedna povinnosť. A hurááááááááááááááá na ochranu osobných údajov.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ale diskusia na tých článkoch Sme bola dobrá, dávam do pozornosti, kto nemal čas čítať a kopírujem sem jednu z tých reakcií:

"a ja zas,
ze ich caka pri brane doberman. vsetky dokumenty su ulozene v jeho oplechovanej, klimatizovanej a zamrezovanej bude. kedykolvek k dispozicii zodpovednym osobam. v navrhu zakona som nikde nevidel, ze ich musim predlozit osobne, mam na to stanoveneho zodpovedneho zastupcu s menom rexo a bez nahubku. bez maturity sice, ale on ich len skladuje, takze ju staci vyucny list na kata."

a super ďalšie pikošky

a teraz sa nám už smeje, keď sme si vydýchli
0 0
jkr52 jkr52

jkr52 je offline (nepripojený) jkr52

http://www.minv.sk/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať