Zavrieť

Porady

Prax stredoškoláka a stravné

Prosím Vás o radu - máme na dva týždne stredoškoláka na bezplatnej odbornej praxi. Chceme mu dávať stravné lístky 80,- Sk ako ostatným zamestnancom. Je to OK? Môžeme si 55% z ceny lístka dať do nákladov? A čo so 45% - musí si ich zaplatiť, keďže nie je možnosť strhnúť mu to zo mzdy? Poraďte, ako to čo najvýhodnejšie vyriešiť...
Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Mala by si túto alternatívu mať uvedenú buď v Kolektívnej zmluve alebo smernici. Počítať budeš tak, ako zamestnancom, iba to čo má zaplatiť praktikant nepôjde zo mzdy, ale ti zaplatí v hotovosti do pokladne.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    silvia
    Prosím Vás o radu - máme na dva týždne stredoškoláka na bezplatnej odbornej praxi.
    Ja by som sa chcela spytat, akou formou mate osetrenu tuto bezplatnu odbornu prax stredoskolaka, ci mate uzatvorenu nejaku dohodu s jeho strednou skolou alebo priamo s tym studentom? Sef sa nechal jednym takym studentom "prehovorit" , ale ja s tym nemam ziadne skusenosti a potrebovala by som poradit. Nemozete nahodou poskytnut aj vzor takej dohody?
    Dakujem

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    U môjho syna takúto „dohodu o praxi” dávala škola - firma to len potvrdila. Vzor však nemám.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Iveta
    U môjho syna takúto „dohodu o praxi” dávala škola - firma to len potvrdila. Vzor však nemám.
    Dakujem, to je celkom mudre riesenie....

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja by som sa este vratila k tej povodnej otazke. Mne sa to celkom nezda (z hladiska danovych nakladov) prispievat cloveku, ktory je na bezplatnej praxi este aj na stravu. Ja by som to v tomto pripade asi nepovazovala za vydavok na udrzanie resp. vytvorenie zisku, ci ako sa to definuje.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Dohodu o praxi dávala škola, my sme ju len potvrdili.

    A tie stravné lístky sme mu nakoniec nedavali.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Na stravne listky ma narok predsa len zamestnanec. A student na bezplatnej praxi nesplna podmienku zamestnanca. Ja by som stravne listky nedala. A by niekto rozhodol, ze mu ich mam dat, tak by som to uctovala ako pripocitatelnu polozku.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja si myslim, že dať alebo nedať stravné lístky je na zamestnávateľovi, pretože zákon umožňuje dať aj nezamestnancom ale jasné že účtuje ako pripočitateľnú položku. Ak pracuje viac ako 4 hodiny a myslím že ak si zamestnávateľ váži že pracuje bezplatne a urobí mu nejakú prácu a chce mu dať ten lístok akoby odmenu za vykonanú prácu, tak to je v poriadku. Veď niekde dávajú aj dôchodcom... Je to tiež ako poďakovanie že dlho pracovali pre firmu... Možno sa Vám to vidí scestné, ale malo by to byť samozrejmosťou a nie výnimkou...

    Prax stredoškoláka a stravné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.