Zavrieť

Porady

zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň. Som učiteľka ZŠ kvalifikovaná na prvý st. ZŠ. Tento školský rok ma preradili na druhý stupeň a zaradili do 9. platovej triedy. Nemala by som byť podmienečne zaradená do 10, na základe dokončenia kvalifikácie? To znamená nastúpiť do dvoch rokov na kvalifikačné štúdium a ukončiť do štyroch?
Usporiadat
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

To znamená, že Ťa preradili aj z 10 tr. do 9? Ak máš VŠ mala by si byť zaradená do 10 tr.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rohff11 rohff11

rohff11 je offline (nepripojený) rohff11

chcem sa opýtať aký je plat učiteľa na Zš 1 stupeň? brutto?
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Učiteľ 1 st. je zaradený do plat. triedy 10 t.j. 15 160 + zvýšenie plat. tarify, ktoré závisí od odpracov. rokov v rozp. od 160 až do 3640,- Sk
0 0
Miroslava Kušanová Miroslava Kušanová
Aj mne je to divné. Minulý rok som pracovala na prvom stupni, zastupovala som za materskú. Tento rok som na druhom stupni bez kvalifikácie a kvalifikačnej skúšky.Ale aj tak si myslím, že by som aspoň podmienečne mala byť zaradená do 10.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

No ak nemáš kvalifikáciu na predmety II.stupňa, potom je v poriadku, že ťa dali do 9.PT, pretože si nekvalifikovaná na vyučovanie predmetov na II.stupni. Pre II. stupeň sa rátajú kvalifikovane len výchovy, ale to by si ich musela učiť aspoň 50%celkového úväzku.
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Miroslava Kušanová Pozri príspevok
Aj mne je to divné. Minulý rok som pracovala na prvom stupni, zastupovala som za materskú. Tento rok som na druhom stupni bez kvalifikácie a kvalifikačnej skúšky.Ale aj tak si myslím, že by som aspoň podmienečne mala byť zaradená do 10.
Zaraďovanie učiteľov ZŠ
Podľa katalógu pracovných činností časť 17.Školstvo sa učitelia ZŠ zaraďujú do 9. 10. a 11. platovej triedy.
Do 9. platovej triedy sa zaraďujú učitelia, ktorí nespĺňajú podmienky pre zaradenie do 10. platovej triedy - nemajú požadovaný stupeň vzdelania alebo nevyučujú predmety svojej aprobácie.
Do triedy sa zaraďujú podľa činnosti uvedenej v katalógu pod číslom 17.09 činnosti vyžadujúce VŠ vzdelanie II. stupňa, činnosť číslo 02 definovaná ako činnosť...ktorú vykonáva učiteľ ZŠ do splnenia podmienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom čo je vyhláška MŠ SR č. 41/1996 Z. z.

Do 10. platovej triedy sa zaraďujú kvalifikovaný učitelia:
VŠ vzdelanie II. stupňa pre príslušný druh a stupeň školy, vyučujú svoje aprobačné predmety alebo predmety študijného odboru v rozsahu najmenej jednej polovice týždennej vyučovacej činnosti.
Do 10. platovej triedy sa zaraďujú podľa činnosti č. 17.10. - činnosť vyžadujúca VŠ vzdelanie II. stupňa, činnosť číslo 03 definovaná ako činnosť...ktorú vykonáva učiteľ ZŠ po splnení podmienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom čo je vyhláška MŠ SR č. 41/1996 Z. z.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

súhlasím s malalulu, na II. stupni si kvalifikovaná len na výchovy, musíš učiť najmenej 50 % svojej vyučovacej povinnosti. Teba musí zaujímať tá vyhláška č. 41/1996 a jej príloha. V prílohe je stanovené požadované vzdelanie na vyučovanie . Tzv. podmienečné zatriedenie je stanovené vo vyhláške č. ods. 41/1996 Z.z. , na teba sa to nevzťahuje /§ 2, ods. 4 a od. 5/. § 4 ods.5 vyhlášky č. 41/1996 Z.z. hovorí o podmienke 50 %. Si zatriedená správne.

Lilu príspevok po reakcii malalulu len dokazuje, že si zatriedená správne.

Do 9. platovej triedy sa zaraďujú učitelia, ktorí nespĺňajú podmienky pre zaradenie do 10. platovej triedy - nemajú požadovaný stupeň vzdelania alebo nevyučujú predmety svojej aprobácie.

Máš požadovaný stupeň vzdelania, ale nevyučuješ svoje aprobačné predmety.
0 0
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

Vie mi prosím Vás niekto dať odpoveď, ako je to učiteľom, ktorý ukončil VŠ štúdium s vyznamenaním, či má automaticky nárok na zaradenie do 11. TT? Vyhlášku 41/96 Z.z. si riaditelia vykladajú každý po svojom. Ja ako mzd. účtovníčka musím rešpektovať ich rozhodnutie, ale ktoré je správne? Ďakujem vopred za odpovede.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

myslim si, ze prospech na VS nema nic spolocne so zaradenim do vyssej platovej triedy, je to vysvetlene vo vyhlaske. Je potrebna kvalifikacna skuska, pripadne jej nahrada.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

Dobrý ,
nevie mi niekto poradiť?

nastupujem na nové miesto - účtovníčka , hospodárka do rozpočtovej organizácie...Riaditeľka mi povedala že budem 8 platová trieda? koľko je to eur? kde si to môžem pozrieť? a podľa čoho si vlastne nájdem kde patrím ja? mám úplné stedoškolské vzdelanie.

dakujem
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

ak budeš odmeňovaná podľa zákona 553/2003, nižšie ti ho prikladám
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Doplním, bude odmeňovaná podľa zákona 553/2003, nakoľko bude zamestnaná v rozpočtovej organizácií.
8. platová trieda je strop pre úplné stredoškolské vzdelanie. Na 9. platovú triedu by si už musela mať bakalárske vzdelanie.
Na to, aby sme ti vedeli presne napísať, aký budeš mať základný plat, tak to by sme museli vedieť, akú máš započítanú prax, koľko rokov. Ďalšou zložkou funkčného platu môže byť aj osobné ohodnotenie, ktoré ti prizná zamestnávateľ-organizácia, v ktorej sa chceš zamestnať.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

tak prax mám len 2 roky...budem vykonávať prácu účtovníčka-hospodárka . vlastne to osobné ohodnotenie to mi navyšuje výplatu? to určuje riaditeľka nášho centra?
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

timejka200 Pozri príspevok
tak prax mám len 2 roky...budem vykonávať prácu účtovníčka-hospodárka . vlastne to osobné ohodnotenie to mi navyšuje výplatu? to určuje riaditeľka nášho centra?
V zmysle toho, čo napísala predo mnou renča a podľa tvojej praxe mi to vychádza, že ak budeš v 8. platovom stupni a v 1. platovej triede, tvoj základný tarifný plat bude 365,00 eur.

Zamestnávateľ ti môže ešte k tarifnému platu pridať v zmysle zákona 553/2003 v z.n.p. § 10 - osobný príplatok. Limit osobného príplatku je 100% platovej triedy najvyššieho platového stupňa platovej triedy, do ktorej je zamestnanec zaradený. To znamená, že v tvojom prípade je to určité percento, ktoré ti prizná zamestnávateľ zo sumy 530,00 eur.
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

po 5 rokoch pedagog.praxe môže isť do 11.triedy, ak absolvovali študium s vyznamenaním vyhlaška 41/1996 o ped. spôsobilosti § 9 odst.1 a)
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

gabriela2579 Pozri príspevok
V zmysle toho, čo napísala predo mnou renča a podľa tvojej praxe mi to vychádza, že ak budeš v 8. platovom stupni a v 1. platovej triede, tvoj základný tarifný plat bude 365,00 eur.

Zamestnávateľ ti môže ešte k tarifnému platu pridať v zmysle zákona 553/2003 v z.n.p. § 10 - osobný príplatok. Limit osobného príplatku je 100% platovej triedy najvyššieho platového stupňa platovej triedy, do ktorej je zamestnanec zaradený. To znamená, že v tvojom prípade je to určité percento, ktoré ti prizná zamestnávateľ zo sumy 530,00 eur.
A ešte doplním svoj príspevok.
Teoreticky by si mohla byť aj v 2.platovej triede, kde je tarifný plat 380,00 eur. Všetko záleží od zamestnávateľa, akú ti určí dĺžku započítanej praxe - viď § 6 zákona 553/2003 v z.n.p.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
gabriela2579 Pozri príspevok
A ešte doplním svoj príspevok.
Teoreticky by si mohla byť aj v 2.platovej triede, kde je tarifný plat 380,00 eur. Všetko záleží od zamestnávateľa, akú ti určí dĺžku započítanej praxe - viď § 6 zákona 553/2003 v z.n.p.
A teoreticky by mohla byť aj v 8PT a 12 stupni, ak riaditeľka nebude brať do úvahy odpracované roky (teraz už má tú možnosť - 474/2008 § 7 ods. 4 a 5 ). Záleží od riaditeľky, že v rámci 8PT, kde ju zaradí, môže brať odpracované roky do úvahy a nemusí.
0 0
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

Podľa mňa prospech nerozhoduje, ale právnik mi povedal, že vraj neviem správne čítať vyhlášku.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ale predpoklôadam, ze VS musi byt ta, ktora je nutna na dany typ skoly.Ci nie?lebo moze byt VS napr. neucitelskeho smeru a potom DPS, alebo rozsirujuce studium, tak ktora?
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Sabadka Pozri príspevok
A teoreticky by mohla byť aj v 8PT a 12 stupni, ak riaditeľka nebude brať do úvahy odpracované roky (teraz už má tú možnosť - 474/2008 § 7 ods. 4 a 5 ). Záleží od riaditeľky, že v rámci 8PT, kde ju zaradí, môže brať odpracované roky do úvahy a nemusí.
Máš pravdu.
Už dávnejšie som aj ja uvažovala nad týmto, ako predhodiť hotovú vec zamestnávateľovi /má na mysli vypracovanie nejakej smernice/ , ale asi sa zrejme pôjdem dohodnúť s predsedkyňou OZ aby vyjednávala v rámci kolektívnej zmluvy.
Bohužiaľ aj my sme tu mladí kolektív, ani jedna z nás nemá od 5 vyšší stupeň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať