Zavrieť

Porady

zápočet v MRP

nira nira

nira je offline (nepripojený) nira

dobrý deň,

chcem sa spýtať ohľadom zápočtov kde ich mám zapísať v MRP a aké účty mám použiť.
1. ked mám dobropis od dodávateľa a dodávateľskú faktúru
2. odberateľskú a dodávateľskú faktúru
3. faktúra bola uhradená omylom 2x a zápočet chcem urobiť s dodavateľskú faktúru
4. garančná zábezpeka a dodávateľská faktúra

ďakujem veľmi pekne
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
nira Pozri príspevok
a chcem sa spýtať či sa dá v MRP spraviť vzájomný zápočet
V každom účtovnom programe sa dá, len je otázkou ako to má konkrétny program riešený. Napr. v MRP sa to robí klasickými úhradami cez ID a použitím účtu 399 (ako bolo popísané vyššie).
0 0
nira nira

nira je offline (nepripojený) nira

a kde nájdem tie interné doklady viem že ked idem cez úhrady a má aj zvlášt kolonku
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
nira Pozri príspevok
a kde nájdem tie interné doklady viem že ked idem cez úhrady a má aj zvlášt kolonku
Interné doklady nikde nehladaj. Interný doklad je rovnocenným dokladom napr. bankovému výpisu, alebo pokladničnému dokladu. Interný doklad musíš vytvoriť sama. Je to doklad o úhrade, ktorý sa zaúčtuje do denníka.
0 0
nira nira

nira je offline (nepripojený) nira

dakujem velmi pekne všetkým čo sa pripojili k debate
prajem príjemný dník
0 0
daniver daniver

daniver je offline (nepripojený) daniver

Chcem sa opýtať, či vo vzáj.zápočte fa v cuczej mene v JU sa dá použiť výstupná zostava vzájomný zápočet faktúr.Mne to pri vytvorení dáva do zostavy všetky faktúry /prijaté a vydané/ rozdiel by mal byť nulový,ale mne tam dáva rozdiel. Vie mi prosím Vás niekto poradiť postup? alebo sa to dá len v PÚ.Ide mi len o zostavu,inak viem že zápočet sa robí cez úhrady a do PD sa zapíše nepen.Ďakujem vopred za radu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať