Zavrieť

Porady

Auto aj na súkromné účely

tkt tkt

tkt je offline (nepripojený) tkt

Zamestnanec začne používať služobné auto aj na súkromné účely. Poradíte mi ako to mám všetko riešiť? Má niekto vzor zmluvy, ktorú by som s ním mala podpísať ohľadom toho? Ako vysporiadať v mzde? No proste neviem o tom skoro nič. Ďakujem Vám všetkým
Usporiadat
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Tweety Pozri príspevok
Nie, môže byť aj dohodár.
Vďaka
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Prosím poraďte v nasledovnej situácii. Konateľ s.r.o. ide prenášať.Komora mu zaplatí za prednášku na súkromný účet a na účet s.r.o. pošle sumu cestovnej náhrady. s.r.o. odvedie DPH na základe prijatej platby.Treba konateľovi dať ku mzde 1% OC vozidla v mesiaci kedy ide ako súkromná osoba prednášať firemným autom. Dúfam,že som to zrozumiteľne napísala.Ide o právnickú firmu.Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pochemi Pozri príspevok
Prosím poraďte v nasledovnej situácii. Konateľ s.r.o. ide prenášať.Komora mu zaplatí za prednášku na súkromný účet a na účet s.r.o. pošle sumu cestovnej náhrady. s.r.o. odvedie DPH na základe prijatej platby.Treba konateľovi dať ku mzde 1% OC vozidla v mesiaci kedy ide ako súkromná osoba prednášať firemným autom. Dúfam,že som to zrozumiteľne napísala.Ide o právnickú firmu.Ďakujem
Uf, podnikateľ ide prenášať? koho, čo? Ak MV používa aj na súkromné účely a má takto stanovenú zmluvu, tak áno.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pochemi Pozri príspevok
Prosím poraďte v nasledovnej situácii. Konateľ s.r.o. ide prednášať.Komora mu zaplatí za prednášku na súkromný účet a na účet s.r.o. pošle sumu cestovnej náhrady. s.r.o. odvedie DPH na základe prijatej platby.Treba konateľovi dať ku mzde 1% OC vozidla v mesiaci kedy ide ako súkromná osoba prednášať firemným autom. Dúfam,že som to zrozumiteľne napísala.Ide o právnickú firmu.Ďakujem
Tá prednáška je súkromná aktivita konateľa? Tak mi to vyplýva zo zadania.
Cestovná náhrada sa berie ako úhrada za službu, preto odvediete DPH? - tiež mi to takto vyplýva.
nakoľko konateľ použil na svoju súkromnú aktivitu firemné auto, tak áno, za sro mu ho zdaníte 1% z OC /OC včítane DPH, občas sa na to zabúda./
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Ďakujem za odpovede.Keby som chcela byť ešte konkrétnejšia, tak právnik urobí pre komoru prednášku,ale ide firemným autom, kde je konateľom. Za prednášku mu pošlú na súkromný účet a cestovné na s.r.o.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň, prosím ak je firemné vozidlo, a spísaná zmluva o poskyt. MV so zamestnancom, parkovať firemné vozidlo môže zamestnanec i pred svojím bydliskom? Prosím v akom § sa to rieši? Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
chceš § o parkovaní firemného vozidla pred bydliskom zam-ca? Taký § nie je.
Ak je umožnené používať firemné auto na súkromné účely, tak v zmluve sú uvedené podmienky.
V rozsahu použitia na súkromné účely sa kráti odpočet DPH, náklady na PHM, odpisy, opravy.......
plus sa zdaňuje 1% OC včítane DPH ako nepeňažný príjem /mesačne/.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
KEJKA Pozri príspevok
chceš § o parkovaní firemného vozidla pred bydliskom zam-ca? Taký § nie je.
Ak je umožnené používať firemné auto na súkromné účely, tak v zmluve sú uvedené podmienky.
V rozsahu použitia na súkromné účely sa kráti odpočet DPH, náklady na PHM, odpisy, opravy.......
plus sa zdaňuje 1% OC včítane DPH ako nepeňažný príjem /mesačne/.
Teraz som sa od konateľa dozvedela, že firemné vozidlá, ktoré chce poskytovať zamestnancom, budú používané len na služobné účely, na súkromné nie, môže v takomto prípade, zamestnanec mať toto vozidlo parkované pred vlastným domom? podľa mňa nie. Čo mi poradíte prosím. Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemôže. Cesta na pracovisko a nazad je už súkromná cesta.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No aj by mohol.
Zákon o cestovných náhradách 283/2002
§2
(3) Pravidelné pracovisko podľa tohto zákona je miesto písomne dohodnuté so zamestnancom. Ak také miesto nie je dohodnuté, je pravidelným pracoviskom miesto výkonu práce dohodnuté v pracovnej zmluve alebo v dohodách o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Ak ide o zamestnancov, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, možno ako pravidelné pracovisko dohodnúť aj miesto pobytu.3) Ak má zamestnanec na základe dohody o vykonaní práce výkon práce v mieste mimo miesta pobytu, môže s ním zamestnávateľ v tejto dohode dohodnúť, že mu poskytne i pri ceste z miesta pobytu do miesta výkonu práce a späť náhrady ako pri pracovnej ceste.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
máš pravdu, ale o tom zadanie nebolo.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
marjankaj Pozri príspevok
No aj by mohol.
Zákon o cestovných náhradách 283/2002
§2
(3) Pravidelné pracovisko podľa tohto zákona je miesto písomne dohodnuté so zamestnancom. Ak také miesto nie je dohodnuté, je pravidelným pracoviskom miesto výkonu práce dohodnuté v pracovnej zmluve alebo v dohodách o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Ak ide o zamestnancov, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, možno ako pravidelné pracovisko dohodnúť aj miesto pobytu.3) Ak má zamestnanec na základe dohody o vykonaní práce výkon práce v mieste mimo miesta pobytu, môže s ním zamestnávateľ v tejto dohode dohodnúť, že mu poskytne i pri ceste z miesta pobytu do miesta výkonu práce a späť náhrady ako pri pracovnej ceste.
... čiže ak som to správne pochopila, ak chce konateľ poskytnúť zamestnancovi MV len na služobné účely, tým pádom zamestnanec nemôže MV parkovať pred svojím vchodom, alebo?
... a keby sme to brali tak ako uviedla marjankaj vo svojom príspevku, mohli by sme to i takto vyriešiť? konateľ nechce aby v zmluve o poskyt.MV mali zamestnanci dané na súkromné účely. Ale zároveň sa pýta, či by mohli MV parkovať pred svojím domom. Som z toho zúfalá :-(((
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
však im dajte do zmluvy to odporúčanie - výkon práce doma=miesto pobytu.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
KEJKA Pozri príspevok
však im dajte do zmluvy to odporúčanie - výkon práce doma=miesto pobytu.
Dakujem krásne, to som potrebovala počuť, teda uistiť sa.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Gong Pozri príspevok
Dakujem krásne, to som potrebovala počuť, teda uistiť sa.
No neviem, či ti to bude stačiť.
A čo robia tí zamestnanci? Sústružníkov pri sústruhu?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať