Zavrieť

Porady

Daň z príjmov a tovar zakúpený bez dokladov

Ahojte Poraďáci!

Chcem sa spýtať, môže si dať SZČO do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane vec, ktorú si objednal cez internet ako fyzická osoba, čiže predávajúceho neinformoval o IČO a DIČe. Tieto veci sú zaplatené formou paypal z firemného účtu a sú určené na podnikanie.
A ešte neviem,či stačí doklad o kúpe ten, ktorý bol priložený pri kúpených veciach. Tento doklad nemá však náležitosti účtovného dokladu, ale iný nedostanem.

Prosím poraďte mi, neviem si s tým rady. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Do nákladov si môžeš uplatniť len tovary a služby, ktoré boli vyfakturované na firmu, čiže musí doklad obsahovať všetky náležitosti, názov firmy, ičo, dič... Inak nemáš ako zdokladovať nákup tovaru.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    luckapastvova Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci!

    Chcem sa spýtať, môže si dať SZČO do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane vec, ktorú si objednal cez internet ako fyzická osoba, čiže predávajúceho neinformoval o IČO a DIČe. Tieto veci sú zaplatené formou paypal z firemného účtu a sú určené na podnikanie.
    A ešte neviem,či stačí doklad o kúpe ten, ktorý bol priložený pri kúpených veciach. Tento doklad nemá však náležitosti účtovného dokladu, ale iný nedostanem.

    Prosím poraďte mi, neviem si s tým rady. Ďakujem
    Sama píšeš, že doklad ktorý o nákupe máš nie je účtovným dokladom .... čo hovorí za všetko. Nemáš účtovný doklad = neúčtuješ.
    Oslov dodávateľa a požiadaj ho o opravu dokladu, aby mal všetky potrebné účtovné náležitosti a aby si si ho potom do účta mohla dať.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ZDENIELA Pozri príspevok
    ... Nemáš účtovný doklad = neúčtuješ.
    ....
    Doklad má, dokonca dva. Najprv jeden, vystavený na FO, potom druhý - pohyb na bankovom účte... Takže o tom účtovať musí.
    Neviem síce aký doklad bol pôvodne vystavený, ale pokiaľ chýba len IČO a ak výdavok bol použitý v súvislosti s podnikaním, kľudne by som účtoval o VOZD; okrem toho účtovný doklad si vystavuješ sama, a tam si kludne uveď aj svoje IČO...

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    ..a ked mám len doklad - príjmový pokladničný doklad- ručne vystavený za advokátske služby, s razítkom a podpisom advokáta( nie je platca DPH ) ...možem ho dať do nákladov aj bez faktúry, alebo ich treba požiadať aby vystavili faktúru.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    SAIVI Pozri príspevok
    ..a ked mám len doklad - príjmový pokladničný doklad- ručne vystavený za advokátske služby, s razítkom a podpisom advokáta( nie je platca DPH ) ...možem ho dať do nákladov aj bez faktúry, alebo ich treba požiadať aby vystavili faktúru.
    môžeš....

    Daň z príjmov a tovar zakúpený bez dokladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.