Zavrieť

Porady

Prekážka v práci zo strany zamestnávateľa

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, zamestnávateľ nie je schopný zabezpečiť prácu pre zamestnancov na 100% fungovanie prevádzky. Je možné písomne dohodnúť so zamestnancami fungovanie prevádzky napr. na 80% a tým aj upraviť základné mzdy na 80% na vopred dohodnuté časové obdobie.
Usporiadat
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

Jozefka Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, zamestnávateľ nie je schopný zabezpečiť prácu pre zamestnancov na 100% fungovanie prevádzky. Je možné písomne dohodnúť so zamestnancami fungovanie prevádzky napr. na 80% a tým aj upraviť základné mzdy na 80% na vopred dohodnuté časové obdobie.
Jednotlivo s každým pracovníkom dodatkom k pracovnej zmluve o skrátení týždenného pracovného času. Zamestnanec svoj súhlas so zmenou pracovnej zmluvy potvrdí svojim podpisom.

Pokiaľ je v zamestnávateľa odborová organizácia, môže sa dohodnúť 60%-ná náhrada mzdy v zmysle ZP.
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

janber Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či môže zamestnávateľ nariadiť dovolenku všetkým zamestnancom z dôvodu údržby dodávateľa el. energie alebo musí zamestnancom vyplatiť náhradu mzdy za prekážku v práci na strane zamestnávateľa. Ešte by ma zaujímalo, či je potrebné takúto prekážku niekde nahlásiť.

Ďakujem za odpoveď.
Podľa mňa môže.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať