Zavrieť

Porady

Euro po 01.01.2009

Dobrý deň, dostala som informáciu, že od 01. 01. 2008 pri platbe v Eurách aj v Sk, pokiaľ zákazník v maloobchode zaplatí v Sk 4násobok hodnoty nákupu nemusím mu vydať v EUR? Je to pravda?
Usporiadat
Galius Galius

Galius je offline (nepripojený) Galius

športujem a mám rád život
Nie som náhodou ?§ Mňa zaujíma, ak viete mi povedať, či budú platiť cestovné lístky na mestskú dopravu v roku 2009, ale zakúpené v r 2008. Ja chodím do rôznych miest nielen po Slovensku, sle aj po Česku a mám aj z BA,z BB ešte dosť lískov. Kde sa s nimi podejem , môžem ich potom zahodiť? Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Galius Pozri príspevok
Nie som náhodou ?§ Mňa zaujíma, ak viete mi povedať, či budú platiť cestovné lístky na mestskú dopravu v roku 2009, ale zakúpené v r 2008. Ja chodím do rôznych miest nielen po Slovensku, sle aj po Česku a mám aj z BA,z BB ešte dosť lískov. Kde sa s nimi podejem , môžem ich potom zahodiť? Ďakujem
To záleží od prílušného DP konkrétneho mesta. Nie je to centrálne usmernené. Napr. v BA môžeš použiť staréí cest. lístky, ktoré ti zostanú až do 31.1.2009.

http://www.dpb.sk/tarifa/tarifa_oznam_od01012009.htm

Nie som si istý, ale niekde som čítal, že po tomto termíne budú staré cest. odkupovať.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prekvapuje ma, že 31.12.2008 bude Pošta zatvorená.

http://www.posta.sk/page/371

Úprava služieb pošty koncom roka 2008

Slovenská pošta upravuje v závere roka 2008 poskytovanie svojich služieb pre zákazníkov. Krátkodobá zmena súvisí s prechodom na euro a s prípravou potrebnou na spustenie plnej prevádzky v novej mene od 2. januára 2009. Od 2. januára 2009 už bude Slovenská pošta poskytovať všetky služby vrátane výplaty dôchodkov a služieb Poštovej banky.

Rozsah obmedzenia služieb v závere roka:
Do 29. decembra 2008 (pondelok)
Bez obmedzenia budú poskytované všetky služby pre zákazníkov.

30. december 2008 (utorok)
Na vybraných poštách bude čiastočné obmedzenie služieb (v poobedňajších otváracích hodinách).
Na vybraných poštách nebudú poskytované od stanovenej hodiny (rozhodujúceho času, ktorý bude zverejnený na poštách) tieto služby:

výdaj listových a balíkových zásielok, na ktoré sa viažu poplatky (dobierka, clo),
príjem a výplata poštových peňažných poukazov,
úhrada SIPO (sústredené inkaso platieb obyvateľstva),
výplata dôchodkov,
služby Poštovej banky.

31. december 2008 (streda)
Všetky pošty budú zatvorené. Bude však zabezpečené doručovanie:

listových, balíkových a expresných zásielok, s výnimkou zásielok, na ktoré sa viažu poplatky (dobierka, doplatné, clo),
novín a časopisov,
letákov a periodických zásielok.
Uzamykateľné poštové priečinky (P. O. BOX), budú sprístupnené zákazníkom v stanovenom čase, o ktorom bude každý zákazník informovaný listom vloženým do priečinka.

Odporúčame zákazníkom využiť služby Slovenskej pošty do 30. 12. 2008 dopoludnia (platí aj pre odvod hotovosti z pokladní) alebo po 2. januári 2009.

Prehľad o obmedzení služieb v dňoch 30. – 31. december 2008

Aktuálne informácie o obmedzeniach v poskytovaní služieb Slovenskej pošty v súvislosti s prechodom na euro budú včas zverejnené formou oznamov aj na všetkých poštách, a to v priestoroch pre verejnosť, resp. na vstupných dverách.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Chobot Pozri príspevok
To záleží od prílušného DP konkrétneho mesta. Nie je to centrálne usmernené. Napr. v BA môžeš použiť staréí cest. lístky, ktoré ti zostanú až do 31.1.2009.

http://www.dpb.sk/tarifa/tarifa_oznam_od01012009.htm

Nie som si istý, ale niekde som čítal, že po tomto termíne budú staré cest. odkupovať.
Neviem na túto otázku odpoveď, ale poznatok, ktorý niekomu možno pomôže: Ak máte na čipových kartách vydaných SADkami kladný zostatok v Sk, automaticky vám budú prekonvertované na EUR. Chvala bohu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať