Zavrieť

Porady

dym z krbových kachlí

jkmk jkmk

jkmk je offline (nepripojený) jkmk

pri prikladaní do krbových kachlí vychádza stále určité množstvo dymu do miestnosti. mám dostatočný ťah komína a otvaram dvierka postupne ,ale stále je viac menej veľký únik dymu. ako to úplne odstrániť prípadne ako odstrániť následný zápach z dymu.
ďakujem za radu Jozef.
Usporiadat
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
Klapku nemam, link neviem najst, ale normalne krbove kachle (mam uz druhe, iny typ, rovnaky problem), kolena su dve (od kachiel a do mura, ale 45°), vdaka za link na krbarov. Nevenoval si ale pozornost poznatku, ze v lete mi ide az inverzny tah, teda taha z vonku do vnutra..., inac by si vsetky tieto poznatky nepisal, pretoze inverzia nemoze vzniknut, ak mas upchaty komin, ci vela kolien v rozvodoch.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jopal
Klapku nemam, link neviem najst, ale normalne krbove kachle (mam uz druhe, iny typ, rovnaky problem), kolena su dve (od kachiel a do mura, ale 45°), vdaka za link na krbarov. Nevenoval si ale pozornost poznatku, ze v lete mi ide az inverzny tah, teda taha z vonku do vnutra..., inac by si vsetky tieto poznatky nepisal, pretoze inverzia nemoze vzniknut, ak mas upchaty komin, ci vela kolien v rozvodoch.
Schválne som sa pýtal kde máš komínové dvere. Aby bol dobrý ťah tak musí existovať prirodzené prúdenie v komíne teplotný rozdiel medzi vstupom a výstupom musí byť tak veľký aby vznikol prirodzený prúd, ktorý svojou rýchlosťou strhne aj teplejšie plyny ktoré vstupujú niekde medzi začiatkom(komínovými dvierkami) a koncom (koniec komína) Teda dráha prúdiaceho vzduchu musí byť neprerušená aspoň 1,5 m a tam môže vstúpiť odbočka zo spotrebiča a ďalej nová odbočka musí byť aspoň 1 m na pripojenie nového spotrebiča.
Musíš spraviť
A, namontovať medzi výstupom z krbu a vstupom do komína odťahový ventilátor, podobne ako u väčšiny splyňovacích kotlov na drevo sú už dnes nie tlačné, ale odťahové ventilátory.
alebo
B, do komína pod vstup od krbu(aspoň 1,5 m) vyvrtať čo najväčšiu dieru a pomocou klampiarskych materiálov do nej priviesť vzduch z najnižšieho možného bodu nad podlahou aby si vytvoril prirodzený prúd vzduchu, ktorý strhne spaliny sebou a vytiahne ich von z komína. Ťah vyskúšaš tak, že do tej diery dáš zapálené noviny tie musia hučať pri horení.
Naposledy upravil pavol54 : 09.01.18 at 12:43
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
O tom odtahovom ventilatore som vedel len o takom co sa montuje na koniec komina ale toto je pre mna novum: (http://www.lacnejsiekurenie.sk/d/mag...n-150-1000070/) Dlho som vahal ako to riesit a nakoniec som nadstavil komin (nepomohlo). Odradzala ma u neho ta cena, to je normalna zlodejina za ruru s venitlatorom dat viacej ako za cele kachle! Zaujalo ma aj to B. Dieru pod kominom mam od ustia napojenia krbu na komin asi vo vzdialanosti asi 1 m co je tiez 1 m od podlahy. Podla to ho co pises, je to malo? Mne to sluzi, na vyberanie sadzi, co napadaju z komina.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jopal
O tom odtahovom ventilatore som vedel len o takom co sa montuje na koniec komina ale toto je pre mna novum: (http://www.lacnejsiekurenie.sk/d/mag...n-150-1000070/) Dlho som vahal ako to riesit a nakoniec som nadstavil komin (nepomohlo). Odradzala ma u neho ta cena, to je normalna zlodejina za ruru s venitlatorom dat viacej ako za cele kachle! Zaujalo ma aj to B. Dieru pod kominom mam od ustia napojenia krbu na komin asi vo vzdialanosti asi 1 m co je tiez 1 m od podlahy. Podla to ho co pises, je to malo? Mne to sluzi, na vyberanie sadzi, co napadaju z komina.
Moja posledná veta -noviny skús ten ťah. Inak je to pálka. Ja som menil motorček na ATTACK - u 25, mám taký dojem že ma to vyšlo do 100. asi je o to záujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať