Zavrieť

Porady

Odstránenie stromov v blízkosti bytovky

Pekný deň prajem, mám problém a neviem ako ho vyriešiť.
Pred našou bytovkou rastú vysoké stromy, až to vyzerá ako v lese. V lete nám tienia a do bytu sa z nich dostáva veľa hmyzu, pričom sú vysoké už ako bytový dom ...
Chcel by som sa spýtať, či neviete ako sa dá tento problém vyriešiť, kde začať konať.
Ďakujem pekne za všetky odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Záleží od toho, komu patrí pozemok, na ktorom rastú stromy a komu patria stromy. Treba začať odtiaľ. Ak sú stromy a pozemok vo vlastníctve vlastníkov bytovky, tak treba ísť na mestský/obecný úrad pýtať žiadosť a tam dajú aj bližšie vysvetlenie. Ak je vlastníkom niekto iný, tak tiež treba ísť na úrad a tam dajú potrebné informácie.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Aj u nás to takto vyzeralo - stromy boli vysoké, tienili a konáre išli do okien. A ešte k tomu na nich sedávali holuby. Suseda požiadala na mestskom úrade o výrub, ktorý našťastie povolili, no dosť sa oprela hlavne aj o hygienické dôvody. Za každý vyrúbaný strom určili ďalšie dva na výsadbu, o ktoré sa ešte potom má niekoľko rokov starať. Ak ich niekto zniží, má ich vysadiť znovu.
    U nás nám to dokonca chcelo mesto samo vyrúbať na ich náklady - no začali okolky, že jeden teraz a na rok druhý, tak sme ich pomocou firmy šmykli oba naraz.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Draha Lotarka

    ...A ešte k tomu na nich sedávali holuby....

    ...U nás nám to dokonca chcelo mesto samo vyrúbať na ich náklady - no začali okolky, že jeden teraz a na rok druhý, tak sme ich pomocou firmy šmykli oba naraz...

    To je ono !!!
    Holuby postrielat, stromy vykacat travnate porasty zastavat, alebo premenit na parkoviska ! Nechcete sa prestahovat do Bratislavskej Petrzaky alebo skor do Bratislavskeho Ruzinova ?

    Ak to prekaza v normalnom uzivani bytu je to asi nutne, ale rovnako sa mi zda normalne vysadit za jedej strom dva dalsie. Je len mala sanca ze jeden z dvoch stromov to prezije do plnoletosti bez ,, smyknutia,, firmy...
    Mate suhlas vlastnika alebo 2/3 vlastnikov pozemku na ,,smyknutie,, stromov?

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Ja som napísala len našu skúsenosť.
    A čo sa týka vety:
    To je ono !!!
    Holuby postrielat, stromy vykacat travnate porasty zastavat, alebo premenit na parkoviska ! Nechcete sa prestahovat do Bratislavskej Petrzaky alebo skor do Bratislavskeho Ruzinova ?

    To sú podľa mňa dosť tvrdé slová, ktoré by som si ja nedovolila napísať bez toho, aby som poznala všetky okolnosti a príčiny. Ale čo už

    Nevyjadrila som sa, že vysadenie dvoch stromov za jeden odsudzujem, práve naopak, som za, ale nie na tie isté miesta, kde za pár rokov môže nastať ten istý problém. Hneď v ten rok ako sme odpílili tieto stromy, sme namiesto nich nasadili ruže, iné kvete,.. a rastú doteraz, lebo sa o ne staráme. A nebojím sa, že keď sa moje deti hrajú pred vchodom, že sa náhodou dotknú lavičky, ktorá bola celá od holubých výkalov alebo ich dokonca donesú do bytu na topánkach.

    Nedá sa to brať len z jedného pohľadu! Drahý Felix1

    Odstránenie stromov v blízkosti bytovky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.