Zavrieť

Porady

Pomôžte prosím právnou radou

Prosím pomôžte, môj nebohý otec bol užívateľom pôdy po svojom otcovi. Ešte za socializmu dostal akože do užívania dalšie pozemky svojich súrodencov, išlo vtedy o to, aby ako bolo zaužívané aby pôdu mal v užívaní jeden zo súrodencov. Po nežnej revolúcií kedže sme nežiadali pôdu do vlastníctva vyvlastnením, usilujú pozostalí otcových súrodencov obísť mňa a brata, podelili si medzi sebou pôdu a súdne konanie sa ťahá už dlhšie.Aké kroky mám podniknúť aby sa delili aj so mnou a s mojím bratom? Vedia totiž že nebudeme sa s nimi hádať, avšak musí existovať cesta ako docieliť aby sme svoj podiel dostali aj my s bratom. Ako im zabrániť aby nás celkom vydedili? Aké kroky mám podniknúť aby bol každý z nás zahrnutý do dedičstva? Ked štát vzal pozemky, bola som malé dieťa, ja o tom kde čo bolo viem najmenej na rozdiel od tých, ktorí bývajú v mieste svojho pôvodného bydliska.
Usporiadat
katamama katamama

katamama je offline (nepripojený) katamama

Prosím, je tu niekto z KE? Rada by som sa skontaktovala s niekym osobne, pretože to by bolo pre mňa prijatelnejším riešením. Prosííím.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

katamama Pozri príspevok
Prosím, je tu niekto z KE? Rada by som sa skontaktovala s niekym osobne, pretože to by bolo pre mňa prijatelnejším riešením. Prosííím.
To už môžeš zájsť do ktorejkoľvek advokátskej kancelárie a tam sa osobne poradiť.
0 0
katamama katamama

katamama je offline (nepripojený) katamama

Preboha, ozaj sa mi nedarí, nech by som napísala čokoľvek, zas to dopadne zle, zoči voči určite by to nedopadlo takto. A advokátske kancelárie, no to zase neide moc do úvahy asi z iného dôvodu. Hoci samozrejme za pomoc by som sa v pre mňa prijateľnej miere vedela a hlavne chcela odvďačiť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

katamama Pozri príspevok
Preboha, ozaj sa mi nedarí, nech by som napísala čokoľvek, zas to dopadne zle, zoči voči určite by to nedopadlo takto. A advokátske kancelárie, no to zase neide moc do úvahy asi z iného dôvodu. Hoci samozrejme za pomoc by som sa v pre mňa prijateľnej miere vedela a hlavne chcela odvďačiť.

Myslel som, že by si to mala rýchlejšie cez toho advokáta.

Takto len musíš čakať, či sa nájde niekto ochotný z KE, kto sa s tebou stretne. A ešte aby to bol právnik.
0 0
katamama katamama

katamama je offline (nepripojený) katamama

To za daných okolností nemôže byť pre mňa problémom,len aby sa mi ozval niekto, kto bude ochotný sa mi do toho pozrieť. Možno by pomohlo aj to, keby som vedela aký postoj mám zaujať aby ostatní ma nevylúčili z toho všetkého a aby priam museli so mnou o veci jednať. Tebe Chobot ďakujem že mi vôbec odpovedáš.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať