Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok popri zamestnaní od r.2009

Neviete niekto ako je to s vyplácaním rodičovského príspevku popri zamestnaní? Pracujem na kratší pracovný úväzok, pracovná zmluva ešte pred nástupom na materskú. Teraz mám syna na tie 4 hod v opatere u starých rodičov. Počula som všeliaké fámy o vyplatení rod. príspevku. Jedná sa mi o to, kde umiestniť dieťa aby som o rod. príspevok neprišla. (či do škôlky, či k opatrovateľke, alebo môže ostať u starých rodičov)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    ak už poberáš RP, môžeš nadalej pracovať a on môže ostať u starých rodičov. Nesmie nastúpiť do Mš.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Viem, že som , ale veľmi príbuznej. Môže matka pracovať za 1/2 min.mzdy, ak poberá opatrovateľský príspevok na dieťa so ZŤP ?

    marcva je offline (nepripojený) marcva

    marcva
    mozem prist o rodicovsky prispevok, ked som zatial on nepoziadala? Maly sa narodil 10.5. 2007, stale som na s nim doma, len som akosi pozabudla ist podat ziadost... Da sa RP vyplatit spatne? Ak ano, za cele obdobie? Dakujem

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    Odpoved k prvému príspevku: "Ževraj" keď nechám dieťa u starých rodičov, výška rodičovského príspevku bude cca 1900,-Sk pre starých rodičov. A ak by som ho umiestnila k registrovanej živnostníčke, dostala by som rod. príspevok v plnej výške, lenže by som musela zaplatiť opatrovateľku a v tom prípade sa mi neoplatí chodiť do práce. Ako to zariadiť aby som pracovala aj dostala plnú výšku? Inak, teraz sa pri malom striedame, pomohlo by to???

    Saara je offline (nepripojený) Saara

    Saara
    anna81, tie zmeny sa tykaju len mamiciek, ktorym vznikol narok na RP od 1.1.2009. Ak uz RP poberas, vobec sa ta to netyka, mozes nadalej pracovat a poberat prispevok v plnej vyske tak ako doteraz, teda aspon v roku 2009.

    svobodova je offline (nepripojený) svobodova

    svobodova
    Od 1.1.2009 chce konateľ bez odmeny za výkon činnosti konateľa poberať rodičovský príspevok. N ÚP mu povedali, že to nie je možné lebo je konateľ aj keď bez príjmu. V zákone som nenašla, že by konateľ nemohol poberať rod.príspevok. Neviete či sa niečo zmenilo?

    Rodičovský príspevok popri zamestnaní od r.2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.