Zavrieť

Porady

Qashqai

Kupu uz to tento rok nestihnem. Reklamam neverim.
Rad by som - ak niekto mate Nissan Qashqai - "pocul" recenzie. To auto sa mi paci, ale kedze na nedostatky sa prichadza postupne , radsej sa popytam. Bol som si ho zblizka obzriet v obchode a co ma zarazilo je nedorieseny batozinovy priestor. Zadne sedacky sa nedaju vytiahnut , iba tak neuplne sklopit. Bol som zhrozeny, ako mozno v aute za take penieze take cosi ponukat. Dost mi to schladilo k nemu sympatiu, kedze z auta maly nakladiak obcas urobim.
Naposledy upravil comodo : 21.12.08 at 20:11
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millane Pozri príspevok
Jasna vec že zaleží aj na šoferovi, veď nohu strčenú v karburátore mám 25 rokov, sponzorujem dopravnú políciu a servisné firmy.
Dosť bolo srandy, jednoducho ten môj Nissan nebol šťastný výber.Uvidíme ako kvalitne bude vyrobené Mitsubishi. Vypadá ako tryskáč.
no podľa toho od koho bude motor...tiež to niesu čistokrvný japonci.....ako kopec iných značiek....
http://auto.pravda.sk/testy/clanok/2...ari-spotrebou/
Motor a prevodovka
Pod kapotou sa ukrýva veľká pýcha Mitsubishi. Kým doteraz nakupovalo naftové motory od koncernov VW a PSA, v ASX debutuje jeho prvý autorsky vyvinutý diesel 1.8 DI-D. A nie hocaký. Ide o prvý diesel s variabilným časovaním ventilov a najnižším kompresným pomerom 14,9:1. Už výkonom 110 kW a krútiacim momentom 300 Nm dáva najavo, že si trúfa na dvojlitrových konkurentov. A platí to aj za volantom. Dynamika jazdy je postačujúca a nesklame ani pri predbiehacích manévroch.
Bohužiaľ, ani revolučná technická novinka neochránila tento motor od chronickej choroby mnohých dieselov – slabého záťahu pri nízkych otáčkach. V tomto smere je na tom možno lepšie jeho slabšia verzia s výkonom 85 kW. Pri preraďovaní vyšších prevodových stupňov si preto musíte dávať pozor, aby ste nespadli do „hluchej“ zóny pod 2000 otáčkami za minútu. V takomto prípade motoru trochu trvá, kým chytí druhý dych. Zato vo vysokých sa cíti ako ryba vo vode a vďaka variabilnému časovaniu nepozná efekt prudkého úbytku sily predtým, než ručička otáčkomera zasiahne červené pole. Točí s neutíchajúcou razanciou až do konca spektra. Zvuk motora vás síce nijako neočarí, ale vyčítať mu hlučnosť či vibrácie by bolo nespravodlivé.
Čím vás však naozaj dostane, je jeho hospodárnosť. Priemer výrobcu 5,7 litra nafty nie je ďaleko od pravdy. Bežne sme s ASX jazdili pod hranicou šiestich litrov, a to vrátane jazdy v meste či na diaľnici. Mimo mesta možno pri ekonomickej jazde podliezť dokonca aj hranicu piatich litrov. To aj vďaka 6-stupňovej prevodovke a stop-štart systému, ktorý funguje naozaj takmer pri každom státí.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a pozeral si aj qashqai+2? Ten je o dost vacsi a osobne mi je viac sympatickejsi ako 5 miestna verzia

I ked teraz ma nissan velku akciu zlavu 30%... neist teraz do hypoteky, tak by sme uz frcali k najblizsiemu dilerovi a brali bud navaru alebo pathfinder Navara vychadza kdesi okolo 500tis. Plus mozny odpocet DPH, co pri qashqai-i nie je... mozno pri tej novej 7miestnej verzii.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Najlacnejšia Navara je za 695 tisíc....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

podla toho akcioveho cennika je za cca 482tis bez DPH vo vybave XE a najdrahsia je za 734tis bez DPH vo vybave Platinum.

A najlacnejsi Pathfinder je za 593tis bez DPH.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

andreaS Pozri príspevok
podla toho akcioveho cennika je za cca 482tis bez DPH vo vybave XE a najdrahsia je za 734tis bez DPH vo vybave Platinum.

A najlacnejsi Pathfinder je za 593tis bez DPH.
Ale je to velka krava. Musim brat ohlad i na garaz a manevrovacie schopnosti .
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Len z toho, čo mám načítané: Qashqai je hodnotený ako aktuálne najlepší Nissan. Možno Qashqai plus by bol pre Vás vhodnejší, ak sa často sťahujete.

Zvážil by som S-max od Fordu.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Jozef Mihál Pozri príspevok
Len z toho, čo mám načítané: Qashqai je hodnotený ako aktuálne najlepší Nissan. Možno Qashqai plus by bol pre Vás vhodnejší, ak sa často sťahujete.

Zvážil by som S-max od Fordu.
Nestahujem sa casto ( nie som kocovny cigan :-) , hladam v podstate co najmensie auto zvonka a co najvacsie zvnutra , pricom by som rad nieco co nema "brucho na zemi". Vsimol som si ze Toyota vysla s modelom Urban cruiser , ktovie ako to byde vyzerat zblizka a hlavne co si za to zapytaju.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Toyota bude mat isto cenu blizko milionu.

Ale ten Qashqai+2 sa mne osobne pozdava viac ako Qashqai. Mne sa toto auticko aj velmi paci zvonka, len ta cena je dost vysoka a ani jazdenka z vonku sa neda doviest za vyrazne menej.

Preto som tu cenu porovnavala so sucasnou akciou na ine modely. A musim priznat ze Pathfinder si ma velmi ziskal a manzela pre istotu Navara. I ked v praxi si to neviem predstavit. V meste sa blbo parkuje a tu zachadzam do ineho extremu a to, ze idealne auticko do mesta je Smart. Ale to uz som velmi mimo temu.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Pre nakup auta najnevhodnejsia doba. Uz po kupe auta bude mat hodnotu nizsiu o 30%. Treba sa poobzerat po 2-3 rocnom aute, kedy pokles ceny nie je taky drasticky.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
najag Pozri príspevok
Pre nakup auta najnevhodnejsia doba. Uz po kupe auta bude mat hodnotu nizsiu o 30%. Treba sa poobzerat po 2-3 rocnom aute, kedy pokles ceny nie je taky drasticky.
Keby každý tak rozmýšlal ako ty tak kto by kupoval nové autá?
Ja osobne kupujem stále len nové auto a cca po 4 rokoch predávam keď sa začínaju vyskytovať poruchy.Nech ma starosti budúci majiteľ
0 0
millane millane

millane je offline (nepripojený) millane

Ak môžem pridať svoj názor, Qashqai mám 4 roky, má nabehnuté 250 000 km, po 140 000km začali problémy s motorom, cenovo ma opravy vyšli za posledný rok akoby som kúpil vozidlá 2. Takže ak kúpiť Nissan Qashqai, treba kúpiť jeden na ND. Kupujem každé 4 roky nové auto, ale väčší nepodarok som ešte nemal.
0 0
mh604 mh604

mh604 je offline (nepripojený) mh604

ja zas opacne 270 000km malo 3 roky...bez problemov benzin 1.6
0 0
millane millane

millane je offline (nepripojený) millane

Je to vec vkusu, šťastia i náhody. Jazdím denne okolo servisu a nebol prvý, kde mi technici zahlásili: Qashqai by som si nikdy nekupil. Je pekný, ale to je všetko.
Ale aká je spoľahlivosť dnešnej techniky? 80%? Tak som kúpil pondelkovy stroj
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millane Pozri príspevok
Je to vec vkusu, šťastia i náhody. Jazdím denne okolo servisu a nebol prvý, kde mi technici zahlásili: Qashqai by som si nikdy nekupil. Je pekný, ale to je všetko.
Ale aká je spoľahlivosť dnešnej techniky? 80%? Tak som kúpil pondelkovy stroj
hej... a to je ktorý servis.... mám mechanika z nissanu a je to "pán" mechanik...... a toto teda v živote nepovedal a doma máme momentálne 3ks nissanov ....
0 0
millane millane

millane je offline (nepripojený) millane

predstav si, v Bratislave. a nebol to maniak z vychodu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millane Pozri príspevok
predstav si, v Bratislave. a nebol to maniak z vychodu.
to má aký súvis.....?
a prečo by ho nekúpil?som zvedavá....
0 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

millane Pozri príspevok
Ak môžem pridať svoj názor, Qashqai mám 4 roky, má nabehnuté 250 000 km, po 140 000km začali problémy s motorom, cenovo ma opravy vyšli za posledný rok akoby som kúpil vozidlá 2. Takže ak kúpiť Nissan Qashqai, treba kúpiť jeden na ND. Kupujem každé 4 roky nové auto, ale väčší nepodarok som ešte nemal.
Čo to boli za problémy?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hlavne treba kúpiť so silnejším motorom....
0 0
millane millane

millane je offline (nepripojený) millane

Najprv sa porúčalo turbo,dymu sa začalo valiť akoby auto horelo,ironiou bolo, že som stál na križovatke pred hasičama,a tí vybehli s penou uprostred leta. Sneží.
Nenabehol som po oprave ani 5000km a hrmot v motore - kľuková hriadeĺ.Potom každých 1000km problémy s chladením, no a čo ma dožralo bolo, keď som pred kruháčom,nemohol zaradiť dvojku a ostal som stáť. Po odvoze odťahovkou bola diagnoza - spojka s prevodovkou. auto malo len 200 000km. Keď som sa dozvedel že v Qashqai je diesel od renaultu , tak som si povedal...čo chceš? veď to je auto do tesca a naspäť. Pre dôchodcov.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

nissan a renault spolupracuju uz dlhsie, ako vacsina automobiliek. qashqai je velmi oblubene auto, a aj predavane takze sa urcite najdu aj nevydarene, ale musime povedat, ze zalezi aj na soferovi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať