Zavrieť

Porady

Registratúra...

Aj napriek tomu, že registratúrny poriadok budeme musieť mať až o dva roky ak máte záujem pozrieť si o čo vlastne ide odporúčam: http://www.civil.gov.sk/arch/registratura.htm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Čítala som to na stránke uvedeného ministerstva, že je návrh na posunutie termínu, pretože sa to nestíha a pod.
    A kolega mi ráno povedal, že tento návrh aj prešiel. Ale idem si to pre istotu overiť, a potom pošlem príspevok.
    Ak o tom vie niekto viac, prosím, pošlite nám názor.
    Dúfam, že budem mať pravdu, lebo mne teda riadne odľahlo, keď som to čítala...

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    ano mas pravdu, povinnost mat registrovany poriadok atd atd sa posuva do roku 2007, ale zrejme nas to neminie. ale tusim je niekde na porade uz debata na tuto temu

    Lydium je offline (nepripojený) Lydium

    mladá ale učenlivá Lydium
    Inak už sa niečo pošuškáva aj o tom, že sa to možno na koniec aj zruší. Veď už len to, že rok 2006 bude volebný....

    Lydium je offline (nepripojený) Lydium

    mladá ale učenlivá Lydium
    Toto je link na článok, ktorý bol v SME (http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2240143). A už je to aj na stránke Min. vnútra http://www.minv.sk/
    Naposledy upravil Lydium : 31.05.05 at 13:14

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja som vcera videla relaciu na TA3, pani z ministerstva obhajovala zakon, rozpravala o tom, aky je dolezity preto, aby sa pre buduce generacie zachovali po nas pisomnosti. Hovorila tiez o posunuti ucinnosti zakona do roku 2007 a aj o pokutach, ktore bude urad vyrubovat (50 z 100 tisic SK). Ale hovorila aj to, ze k tomu, aby pokutu vyrubili, musia najskor prist na to, ze subjekt zakon neplni, potom pridu na kontrolu, spisu zapis so zistenymi nedostatkami, daju lehotu na odstranenie a az ak subjekt nedostatky neodstrani, pristupia k vyrubeniu pokuty. To sa mi zdalo celkom ludske.

    AlexS je offline (nepripojený) AlexS

    AlexS
    Pri vysvetlovaní pracovníčok archivu áno. Ale zákon určuje, že pokuty sú učelovo viazané na ochranu archívných dokumentov - § 31, ods. 6. Kazdý si vie predstaviť, aké pokuty by mali motoristi, keby takúto možnosť mali všetci zamestanci ministerstva vnútra.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    anka
    ako to o dva roky?
    Okrem SME, TA3 a www.minv.sk to dávali aj v televíznych novinách na Markíze.

    Bianka je offline (nepripojený) Bianka

    Bianka
    Takže s istotou sa môžem spoľahnúť že dátum 30.6.2005 je neplatný pre s.r.o.? Do kedy sa to teda má predložiť?

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    zákon 251/2005 predĺžil lehoty...a platí to aj pre SRO-čky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.