Zavrieť

Porady

vratenie auta

Dobry den. Potrebovala by som poradit ohladom mojho auta a mojho ex. Pocas nasho vztahu moj brat predaval auto a moj teraz uz ex sa sam rozhodol, ze mi ho kupi. Poslal mi peniaze na moj ucet a auto som od brata kupila. Bolo to v ramci rodiny a neexistuje ziadna zmluva o predaji auta a auto sa prepisalo na mna. Po par mesiacoch po nasom rozchode s mojim ex mi poslal spravu, ze chce spat to auto. Chodili dalsie sms, ze chce spat auto alebo peniaze. A teraz sa dopracoval k tomu, ze chce peniaze, ktore mi podla neho pozicial. Nema nic v rukach, iba bankovy vypis o prevode penazi na moj ucet a chce ist s tym na sud. Prosim o radu, moze to vyhrat?
Usporiadat
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Ak dobre rozumiem tvojmu popisu, peniaze ziada brat. Ty sice nemas doklad o kupe/predaji auta, ale v technickom preukaze, ci po novom Osvedceni o evidencii vozidla v casti Zakladne udaje o vozidle je uvedeny ako "vlastnik vozidla" kto?

Pre pripad, ze sa mylim v osobe, ktora ziada auto. Ak je to manzel, v tom pripade je auto spolocny majetok. Tak odrez polovicu a daj mu ju.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
srandista sa opäť prejavil.
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Ini sa nemusia podpisovat, pretoze su schopni vydrzat s jednym nickom cele roky. Nad tym porozmyslaj. A urob este nieco. Zaloz si vlastnu temu a ju zahlcuj svojimi skvelymi myslienkami. Ak si si nevsimol, toto je tema o inom, nie o tebe.
Aj tebe stastny a vesely.
0 0
siillvia siillvia

siillvia je offline (nepripojený) siillvia

Musim podotknut, auto ma dvanast rokov a myslim, ze to nie je az taky hodnotny dar. Peniaze pyta ten moj ex a nie manzel, ale priatel. siillvia
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Siillvia, je to na tebe ci darovanu vec vratis, alebo nie. Alebo ci mu vratis nejaku cast sumy, ktoru ti poslal. No jeho nikto nenutil posielat ti peniaze.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

myslim si, ze pointa je niekde inde. ide o to, ze jej ex sa vyhraza, ze poda zalobu z titulu nevratenej pozicky, preukaze to sudu vypisom z uctu, ze jej peniaze poslal (pozical) a mozno aj nejaki svedkovia mu to potvrdia. ona bude tvrdit, ze jej ich daroval a bude sa to snazit aj dokazat...

skuste hadat, komu teraz sudca uveri...
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

novikovka Pozri príspevok
Z toho vyplýva, že aj keď sa majú radi - darovať písomne proti podpisu?


Ka Mil
ci verite, ci nie, aj taketo situacie prinasa zivot...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
riccado Pozri príspevok
ci verite, ci nie, aj taketo situacie prinasa zivot...
Chvíľku mi o to rozprávaj
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Myslim si, ze dokazne bremeno by bolo na expriatelovi. Doklad o pozicani penazi nema, je to jeho vec co robi so svojimi peniazmi a siillvia si moze tiez priviest vsetkych (byvalych) spoluziakov za svedkov. Takisto nema lekarske potvrdenie, ze peniaze vydal po dlhodobom muceni.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

riccado Pozri príspevok
myslim si, ze pointa je niekde inde. ide o to, ze jej ex sa vyhraza, ze poda zalobu z titulu nevratenej pozicky, preukaze to sudu vypisom z uctu, ze jej peniaze poslal (pozical) a mozno aj nejaki svedkovia mu to potvrdia. ona bude tvrdit, ze jej ich daroval a bude sa to snazit aj dokazat...

skuste hadat, komu teraz sudca uveri...

No ja neviem, ale ak manželia (predpokladám, že to bolo za manželstva) nemali rozdelené BSM, tak si asi nemôžu poskytnúť požičku. Ale to by bolo treba poznať situáciu hlbšie
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Dáša_ Pozri príspevok
No ja neviem, ale ak manželia (predpokladám, že to bolo za manželstva) nemali rozdelené BSM, tak si asi nemôžu poskytnúť požičku. Ale to by bolo treba poznať situáciu hlbšie
pisala vyssie, ze neboli manzelia, bol to jej priatel...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

riccado Pozri príspevok
pisala vyssie, ze neboli manzelia, bol to jej priatel...
Aha, tak to mi uniklo. To je úplne iná situácia.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

riccado Pozri príspevok
myslim si, ze pointa je niekde inde. ide o to, ze jej ex sa vyhraza, ze poda zalobu z titulu nevratenej pozicky, preukaze to sudu vypisom z uctu, ze jej peniaze poslal (pozical) a mozno aj nejaki svedkovia mu to potvrdia. ona bude tvrdit, ze jej ich daroval a bude sa to snazit aj dokazat...

skuste hadat, komu teraz sudca uveri...
Myslím, že ex-priateľ ťahá za kratší koniec. Samotný dôkaz, že peniaze previedol, nie je dôkazom, že tie peniaze požičal. Takže domnievam sa, že sudca dá za pravdu silvii, že tie peniaze dostala. Pokiaľ on nepreukáže, že to nebol dar, tak nie je dôvod na vrátenie peňazí.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Chobot Pozri príspevok
Myslím, že ex-priateľ ťahá za kratší koniec. Samotný dôkaz, že peniaze previedol, nie je dôkazom, že tie peniaze požičal. Takže domnievam sa, že sudca dá za pravdu silvii, že tie peniaze dostala. Pokiaľ on nepreukáže, že to nebol dar, tak nie je dôvod na vrátenie peňazí.
suhlasim s tebou, aj ked nikdy nevies, ako to dopadne...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Položím otázku inak: kedy môže ex trvať na vrátení daru?
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Dáša_ Pozri príspevok
Položím otázku inak: kedy môže ex trvať na vrátení daru?
kedy len bude chciet, otazne je, ci bude aj uspesny...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dáša_ Pozri príspevok
Položím otázku inak: kedy môže ex trvať na vrátení daru?
Tu nie je je preukázané, či išlo o dar, lebo nebola darovacia zmluva. On tie peniaze dal bez všetkého, preto je ťažké niečo žiadať späť. On ich nedaroval, on ich dal.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Chobot Pozri príspevok
On ich nedaroval, on ich dal.
Prosim vas viete mi niekto vysvetlit aky je rozdiel v tom, ze niekto nieco da a daruje?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

je dosť možné, že to darovanie peňazí bolo u darcu spojené s určitým očakávaním a možno aj prísľubom zo strany obdarovanej, pravdepodobne nenaplnené, či prísľub nedodržaný. A obnos zrejme nemalý. Ako to bolo naozaj, to vedia len oni dvaja.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ja si myslím, že priateľka(ex) je úplne v nevýhodnej situácii. O darovanie nemôže ísť, pretože chýba písomná darovacia zmluva. Naopak, priateľ(ex) má nezvratný dôkaz o tom, komu, koľko a kedy poskytol, pretože má o tom bankový doklad. A nemusí si ani vymýšľať legendu o pôžičke, pretože tie peniaze sa dostali do dispozície priateľky bez právneho dôvodu a zo strany priateľky ide teda o bezdôvodné obohatenie, ktoré expriateľovi musí podľa zákona vydať. Samozrejme vtedy , ak tento nárok nie je ešte premlčaný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať