Zavrieť

Porady

Prispevky do DSS???

Pekný deň prajem všetkým. Chcela by som Vás poprosiť, či ste si už ako sporitelia kontrolovali svoje osobné účty v DSS a či už Vám nabehli príspevky. Zamestnancom našej firmy totiž ešte nie, už som sa telefonicky informovala na SP, tam naše platby evidujú pod správnym IČZ, tiež som si prekontrolovala všetky rodné čísla zamestnancov či súhlasia s rč na registračných listoch. Zo strany zamestnávateľa je tak všetko v poriadku, no peniaze i tak niekde "viaznu". Zjavne na SP, zaujímalo by ma či niekto viete kde ich ponaháňať, ako im šľapať na päty, aby nezdržovali naše peniaze.
Usporiadat
zubo zubo

zubo je offline (nepripojený) zubo

Príspevky vraj nabiehajú priebežne, samozrejme závisí aj od toho kedy bola podpísaná zmluva. Pár krát sa to objavilo i v tlači , že SP nestíha. Ak je všetko správne uvedené tak asi treba čakať. Hádam na to dáko nabehnu a my nebudeme musieť čakať na každý príspevok tak dlho. Inak poradiť neviem.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

SP v tom ma bordel, napriklad mne zatial nabehli iba dva prispevky z 3, a to prvy a treti. Druhy niekde stratili... Pritom som SZCO a teda s papierami, cislami a vykazmi to nema nic spolocne.
0 1
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

Je mi jasné, že v tom majú bordel, ale mňa naši ľudia na čele s vedením tlačia naháňať ich, ísť za tým, písať atď....
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Na prevod maju max 45 dni od pripisania platby odvodov na ich ucet.
Pokial nesplnia, treba sa stazovat na UFT.

Takisto je dolezite, ze SP zacne odvadzat 9% az z odvodu za dalsi mesiac, teda ak podpisali vo februari, SP zaregistrovala zmluvu k 1.3, tak termin uplynul niekedy koncom maja.
0 1
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

je Vám ale jasné, že nás vlastne oberajú o peniaze? .... myslíte, že nám doplatia ten rozdiel, čo vznikne z ich omeškania??
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Nastastie, zakon v tomto pripade stanovuje aj penale pre SP.
Otazka je, ci tie penale DSS pripise klientovi alebo si ich necha.
0 1
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

SP ma na prevod penazi 5 dni od priradenia platby, maximalne vsak 45 dni od terminu, kedy prispevok nabehol na ich ucet. Poslednym terminom na zaplatenie odvodov je oficialny den vyplat, ak nie je stanoveny, je to koniec mesiaca.
Priklad: Pre zamestnanca, ktoremu zaregistrovala SP zmluvu v januari, sa prvy krat prevedu prispevky z februarovej vyplaty. Ak nie stanoveny vyplatny den, tak zamestnavatel odvody moze zaplatit az v posledny marcovy den. Teda prispevky z februarovach vyplat mali byt prevedene do DSS najneskor v polovici maja. (45 dni od konca marca) Analogicky prispevky z marcovych vyplat najneskor v polovici juna atd.
Ale: Podla vykladu SP lehota 45 dni nie je zavazna vtedy, ak dostanu platbu, ktoru nevedie identifikovat (nevedia, kolko penazi maju komu poslat). Potom zrejme nastupuje institut platby z garancneho fondum, kde je lehota 60 dni.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Ja som uzatvorila zmluvu este koncom decembra minuleho roka.......prve prispevky na svojom ucte DSS som zaznamenala az v druhej polovici maja a poviem Vam, ze som uz bola pekne roztocena. Tiez som citala vselijake prispevky SP o tom, ze vraj vsetky platby posielaju nacas a vraj ak neprisla platba vcas, tak len preto, ze zamestnavatel nespravne vyplnil vykaz alebo neuhradil platbu... Dovolim si tvrdit, ze je to velka loz, pretoze vykazy vyplnujem ja a platby uhradzam tiez ja a zasadne nacas....

Tolko moja skusenost......a tiez mi prisli prispevky len za 2 mesiace...
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ja mám zase ten problém, že šéf platí odvody ako chce , len teraz platil za 1 /2005...
na školení nám hovorili, že SP z foondu solidarity bude platiť mojich 9 % a potom si to aj s úrokmi vyžiada od zamestnávateľa...no ale teraz mi bolo povedané, že to tak nie je a ja si mám nahánať svojho zamestnávateľa, aby platil poriadne...už ho vidím ako ho to bude zaujímať...nestretli ste sa s podobným problémom ?
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

to bubika:

Ako som uz pisal, prve prispevky na ucty v DSS mohli sporitelia dostat az z februarovych vyplat. SP totiz zacala registrovat zmluvy az od januara bez ohladu na to, ci ich sporitel podpisal este minuly rok. No a podla zakona prispevky sa zacnu odvadzat az od mesiacia nasledujuceho po zaregistrovani zmluvy
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

Keď si ja prezerám zostatok za dôchodk.účte na internet. stránke DSS - stále mi tam vybieha hláška, že vraj SP prevedie peniaze do 3 mesiacov od poukázania zamestnávateľa, zatiaľ tam mám 2 z 3 odvodov... Tých 45 dní sa myslí pracovných ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovolil som si zosumarizovať túto tému na blogu.

http://mihal.blog.sme.sk/c/12557/Dos...kovy-ucet.html
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Nie je tu zaujímavejšia otázka úrokov ako bordelu v soc.poisťovni?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Skôr si myslím, že soc. poisťovňa robí premyslene tento krok, aby sa jej čo najdlhšie zdržali peniaze od firiem a získala na úrokoch. Veď aj štát to tak bežne robil keď mal dať peniaze napr. školstvu, tak to ťahal čo najdlhšie, al. rozpočtovo-príspevkovým organizáciam. Veď keď ich dajú do DSS tak z čoho budú vyplácať dôchodky? Je to stále o politike...Je to nečisté voči všetkým poctivým ľuďom, ale Kaník to nepripustí...
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Skontroloval si už niekto aj správnu čiastku? Tá moja mi nesedí a s tou na páske. Malo by to byť 9% z vymeriavacieho základu pre starobné poistenie, alebo sa mýlim? Je možné, aby hneď sťahovali poplatky za vedenie účtu alebo niečo také? Vďaka moc. Jana
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

JanaSys
Skontroloval si už niekto aj správnu čiastku? Tá moja mi nesedí a s tou na páske. Malo by to byť 9% z vymeriavacieho základu pre starobné poistenie, alebo sa mýlim? Je možné, aby hneď sťahovali poplatky za vedenie účtu alebo niečo také? Vďaka moc. Jana
hned ako pripisu novu platbu - stiahnu si z toho poplatok vo vyske podla zmluvy (0,5% v ING)
0 0
TMarek TMarek

TMarek je offline (nepripojený) TMarek

JanaSys
Skontroloval si už niekto aj správnu čiastku? Tá moja mi nesedí a s tou na páske. Malo by to byť 9% z vymeriavacieho základu pre starobné poistenie, alebo sa mýlim? Je možné, aby hneď sťahovali poplatky za vedenie účtu alebo niečo také? Vďaka moc. Jana
Záleží na tom s ktorou DSS má sporiteľ uzatvorenú zmluvu. Ja som uzavrel zmluvu s DSS Allianz a v zmluve je napísané, že DSS si sťahuje poplatky za vedenie účtu vždy vo výške 1% zo zaslanej čiastky. Prvé peniaze mi na účet v DSS prišli 26.5. a to sú podľa všetkého peniaze vzťahujúce sa k februáru 2005,
lebo odvtedy mám platnú zmluvu. Suma, ktorá nabehla na účet je presne
8,827 % z môjho vymeriavacieho základu pre starobné poistenie. Zároveň s touto platbou mi stiahli spomínané 1% ako poplatok za vedenie účtu. Je to vedené ako samostatná položka na mojom dôchodkovom účte.
Dávam teda i ja otázku do pléna: Prečo SP neposlala celých 9% ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pretože SP má za to, že prevádza peniaze do DSS 0,5% z posielanej sumy. SP (podľa toho, čo hovorili) by to mala počítať takto :

14% z VZ zaokrúhlené nahor ide do SP.Tam si nechajú 5% z VZ zaokrúhlené nahor, Z rozdielu si strhnú 0.5%, čo ostane pošlú do DSS.
Naposledy upravil Jana Motyčková : 06.06.05 at 11:45
0 0
TMarek TMarek

TMarek je offline (nepripojený) TMarek

somij
Pretože SP má za to, že prevádza peniaze do DSS 0,5% z posielanej sumy. SP (podľa toho, čo hovorili) by to mala počítať takto :

14% z VZ zaokrúhlené nahor ide do SP.Tam si nechajú 5% z VZ zaokrúhlené nahor, Z rozdielu si strhnú 0.5%, čo ostane pošlú do DSS.
Použil som tento algoritmus na seba a nevyšlo to. Rátajte so mnou:
Na účet DSS prišlo za február 3803,95 SKK.

VZ = 43095,-
14% z VZ = 6033,3 teda do SP prišlo 6034,-
5% z VZ = 2154,75 teda SP si nechala 2155,-
Rozdiel týchto čiastok je 6034 - 2155 = 3879,-
Z tohto rozdielu odpočítam 0,5% teda 19,395,- a zostane 3859,605 Sk

Rozdiel medzi vypočítanou hodnotou a tým, čo prišlo na účet DSS je
55,655 Sk.

Tak ako sa to teda počíta ?
Naposledy upravil TMarek : 07.06.05 at 07:10
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

bodliak
SP v tom ma bordel, napriklad mne zatial nabehli iba dva prispevky z 3, a to prvy a treti. Druhy niekde stratili... Pritom som SZCO a teda s papierami, cislami a vykazmi to nema nic spolocne.
ak si szco odkial vies že ti pripisali prvý a tretí ??... každý mesiac platiš rovnako.. :-)))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať