Zavrieť

Porady

Ochrana osobnych udajov v eshope

Vie mi prosim niekto poradit ake povinnosti ma firma ak prevadzkuje eshop s elektronikou voci ochrane osobnych udajov? Firma nema zamestancov a uctvonik je externy. Spracovavame iba adresy zakaznikov plus tel. cisla. Co je potrebne zabezpecit aby to bolo ok.
TiCSi Prevádzkujem e-shop, sama, bez zamestnanca, do osobných údajov nikto iný nemá prístup. Ešte by som sa spýtala, hoci som už to urobila aj na e-mailovej adrese ÚOOU, bez odpovede: vyplnila som žiadosť o registráciu, ale ako prílohu ešte žiadajú tzv. "Popis podmienok spracúvania osobných údajov". Čo to vlastne je, čo má obsahovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    AJKA12 je offline (nepripojený) AJKA12

    AJKA12
    DObry vecer, prosim poradte mam taky isty problem. Neviete niekto poradit ?
    Dakujem
    Naposledy upravil AJKA12 : 01.07.09 at 14:23

    synthimode je offline (nepripojený) synthimode

    synthimode
    Dobry den

    adresy zakaznikov atd su v zmysle zakona osobne udaje, a kedze ich zhromazduje a spracuva kazdy eshop, je podla mna kazdy eshop povinny sa registrovat na webe Uradu pre ochranu osobnych udajov SR

    Link:
    http://www.dataprotection.gov.sk/bux...php?page_id=92

    kde si stiahnete tlaciva :

    1. registracia informacneho systemu

    2. nahlasenie zodpovednej osoby

    vyplnite palickovym a odoslete na adresu vyssie menovaneho uradu, od ktoreho mi dnes prisiel aj mail, citujem :

    "informačný systém, v ktorom sa spracúvajú osobné údaje na základe zmluvy (§ 7 ods. 4 písm. b) zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov), podlieha povinnosti registrácie. Úrad na ochranu osobných údajov SR z hľadiska efektívnosti pre registráciu odporúča použiť formuláre zverejnené na svojej internetovej stránke, ktoré po vyplnení je potrebné mu zaslať v jednom exemplári."

    synthimode je offline (nepripojený) synthimode

    synthimode
    Ak sa nahodou mylim v predoslom prispevku a niekto z Vas sa v tom vyzna lepsie, napiste sem prosim par slov.

    Ochrana osobnych udajov v eshope

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.