Zavrieť

Porady

hodnota Stravných lístkov

akú hodnotu stravných lístkov v eur objednávate? Mám na mysli dejeuner, doteraz sme objednávali jeden stravný lístok v hodnote 90 sk. Po prepočítaní to vychádza 2,99 Eur. Tak neviem či to zaokrúhliť na 3 eur?
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aj pri použití stravného lístka sa s tým bude ľahšie manipulovať.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Prosím,,,,, aká je hodnota ==najmenšia stravného lístka, prosím odpoveď, ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

svedia Pozri príspevok
Prosím,,,,, aká je hodnota ==najmenšia stravného lístka, prosím odpoveď, ďakujem
Najmenšia možná je vo výške 2,48 €. ( 75% stravného pri PC trvajúcej 5 až 12 hodín, t.j. 75% z 3,30 €)
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

normálne v zamestnaní na pracovisku, by som vás poprosila o odpoveď na aký stravný lístok má nárok zamestnanec...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

svedia Pozri príspevok
normálne v zamestnaní na pracovisku, by som vás poprosila o odpoveď na aký stravný lístok má nárok zamestnanec...
Veď práve, že si sa pýtala na najmenšiu hodnotu, tak som Ti na otázku odpovedala. Pod túto hodnotu podľa ZP §152 ísť nemôže.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Inuska17 Pozri príspevok
akú hodnotu stravných lístkov v eur objednávate? Mám na mysli dejeuner, doteraz sme objednávali jeden stravný lístok v hodnote 90 sk. Po prepočítaní to vychádza 2,99 Eur. Tak neviem či to zaokrúhliť na 3 eur?
My sme dostali v 12/2008 na rok 2009 Dejenuery v hodnote 90 sk a je na nich 2,99€ a teraz v januári keď sme dávali objednávku tak nám povedali z firmy, že 90 sk sú 3€ lístky. Takže to zaokrúhlili.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Určuje to zákon resp. novela zákona o cest. náhradách 475/2008 §8 ods. 2 . ktorý určuje na celé desiatky eurocentov. Mňa by však pri tejto príležitosti zaujímalo ako zaúčtovať napr. stravný listok v hodnote 3,10 €. Skúsim napísať príklad a môže mi ho niekto odobriť :

55 % -- z maxima 3,30 €: 1, 815 €
zo Soc. fondu : 0, 140 €
zost. zamestnanec : 1, 145 €
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

My máme lístky za 98,0 Sk a v € je 3,25 - tak je aj na lístku napísané.
55% firma´= 1,79 € a zamestnanec 45% = 1,46 €. Dúfam že je to správne, ak nie opravte má. Dík.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MarcelkaT Pozri príspevok
My máme lístky za 98,0 Sk a v € je 3,25 - tak je aj na lístku napísané.
55% firma´= 1,79 € a zamestnanec 45% = 1,46 €. Dúfam že je to správne, ak nie opravte má. Dík.
Môže to tak byť.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

heluška Pozri príspevok
Určuje to zákon resp. novela zákona o cest. náhradách 475/2008 §8 ods. 2 . ktorý určuje na celé desiatky eurocentov. Mňa by však pri tejto príležitosti zaujímalo ako zaúčtovať napr. stravný listok v hodnote 3,10 €. Skúsim napísať príklad a môže mi ho niekto odobriť :

55 % -- z maxima 3,30 €: 1, 815 €
zo Soc. fondu : 0, 140 €
zost. zamestnanec : 1, 145 €
...podľa mňa zaokrúli na eurocenty, t.j. na 2 desatinné miesta.

Chcela by som vidieť ako Ti zamestnanec platí ten pol cent
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
K príspevku č. 8, tú sumu 1,815 Eur môžeme zaokrúhliť na 1,82 ?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

MarcelkaT Pozri príspevok
My máme lístky za 98,0 Sk a v € je 3,25 - tak je aj na lístku napísané.
55% firma´= 1,79 € a zamestnanec 45% = 1,46 €. Dúfam že je to správne, ak nie opravte má. Dík.
Ja by som ešte dala čerpanie zo soc.fondu. Takto:
firma 55% 1,79
soc. fond 0,06
zamestnanec 1,40
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Tweety ďakujem za odpoveď a prajem príjemný deň.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Tweety,chcem sa opýtať k tej najmenšej sume 2,48€,je to niekde určené,ja som dala 74:30,126 je 2,46 €,alebo som niečo nepostrehla? Ďakujem
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

ilona Pozri príspevok
Tweety,chcem sa opýtať k tej najmenšej sume 2,48€,je to niekde určené,ja som dala 74:30,126 je 2,46 €,alebo som niečo nepostrehla? Ďakujem
Nie som Tweety, ale pozri sem: http://www.porada.sk/908807-post141.html
Určuje to ZP.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Aljok Pozri príspevok
Nie som Tweety, ale pozri sem: http://www.porada.sk/908807-post141.html
Určuje to ZP.

Tak potom niektoré stravovacie spoločnosti zaspali. Ja som si tiež pri objednávaní SL na 01/2009 pýtala SL v hodnote 2,48 €, na čo mi pani odpovedala, že najmenšie sú 2,46 €.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Aj tak som nenašla,kde sa to píše 2,48,alebo som nepostrehla , zvyšovalo sa stravné aj od 1.1.2009,lebo ja viem len o 1.6.2008 a to bolo 98,-sk . Táto suma mi stále vychádza na 2,46. Ak môžte napíšte odkiaľ máte tu sumu 2,48. Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ilona Pozri príspevok
Aj tak som nenašla,kde sa to píše 2,48,alebo som nepostrehla , zvyšovalo sa stravné aj od 1.1.2009,lebo ja viem len o 1.6.2008 a to bolo 98,-sk . Táto suma mi stále vychádza na 2,46. Ak môžte napíšte odkiaľ máte tu sumu 2,48. Ďakujem
Áno, od 1.1.09 sa Opatrením 621 zvyšovali všetky časové pásma. 3,30 € prvé , ale to už tu bolo písané. Pri určovaní výšky stravného podľa ZP je podstatné to prvé pásmo, t.j.3,30 €.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ďakujem,práve som to objavila.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Dala by som krk na to, že toto na svojich stránkach pri objednávaní lístkov nemali: http://www.accorservices.sk/SK/Prakt...stravneho.aspx

čo teraz, keď som objednala na január SL len za 2,46, idem sa opýtať do stravovacej spoločnosti....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať