Zavrieť

Porady

Bezkomínový kozub

Dobrý deň, máte niekto skusenosti s bezkomínovým kozubom na bioplyn? Nakoľko bývam v bytovke,zdá sa mi to vhodné riešenie / bez komína a narušenia fasády,resp,strechy,bývam úplne hore-2.posch./ Uvítala by som odbornú ale aj laickú radu niekoho ,kto ho má priamo doma a užíva ho.Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PavolG je offline (nepripojený) PavolG

    PavolG
    Caves, podobne i ked nie to iste sa riesilo niekde v inej debate. O kozube na bioplyn som osobne nepocul, lebo si neviem predstavit ako by si ten plyn tam doviedol, nevraviac o povoleniach. Ale pozri si www.bezkominovekrby.sk je tam siroka ponuka bezkominovych krbov (kozubov) na bioalkohol. Vhodne do bytu.
    Maj sa.
    Palo

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja teda neviem, kto to vymyslel, ale ja by som si to do bytu urcite nedal. Aj keby to zrovna nemalo skodlive splodiny, tak to intenzivne spaluje kyslik z priestroru.

    Jednoduchy pokus - zakryte malu sviecku velkou zavarackovou flasou. 5 L vzduchu bude stacit miniaturnemu plamienku sviecky na mozno 10 sekund - opravte ma prosim, ak sa o nejake 2 sekundy mylim, naposledy som to skusal ako chlapec.
    Kolko teda musi spalit taky spotrebic, ktory aj realne hreje?

    Predpokladam, ze to nebudete pouzivat pri otvorenom okne.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    "misomiso", pokus je fajn, ale predpokladám, že nebývaš vo vzduchotesnej škatuli s rozmermi bytu.
    Treba uvažovať, že pohyb vzduchu v byte, resp. infitrácia tento problém rieši, i v prípade "ponorkových okien". Snáď by sa to dalo prirovnať k niečomu ako "podtlakové vetranie".
    Tohto efektu by som sa určite nebál, aj keby išlo o používanie niekoľko hodín denne. Jedná sa predsa o zariadenie na vizuány efekt a nie na vykurovanie.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ... asi pred týždňom dávali reklamu v telke krb v stene bez použitia dreva a pod.. Skús si to nájsť v reklamách.

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    ten bioalkohol moze byt kvalitny, ale predavaju sa aj lacnejsie nekvalitne verzie. Tie nekvalitne nie su dostatocne ciste a potom tvoria v interieri nebezpecne splodiny, zdraviu skodlive.
    Tie kvalitne su velmi ciste, ale aj velmi drahe...
    Takze taketo kozuby, resp. ich prevadzka, je velmi draha.

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    My máme doma bezkomínový krb na biopalivo, používame ho viac-menej pre efekt... Z jedného litra paliva nám horí naplno 1 hodinu. Je samozrejme aj pravda, že hreje a že uberá kyslík, preto odporúčam pred zapálením krbu najprv vyvetrať... Ale ten relax

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    deli. Pozri príspevok
    ten bioalkohol moze byt kvalitny, ale predavaju sa aj lacnejsie nekvalitne verzie. Tie nekvalitne nie su dostatocne ciste a potom tvoria v interieri nebezpecne splodiny, zdraviu skodlive.
    Tie kvalitne su velmi ciste, ale aj velmi drahe...
    Takze taketo kozuby, resp. ich prevadzka, je velmi draha.
    Aj keby sa tam spaloval hoci cisty vodik, ktoreho emisie tvori iba cista vodna para, aj tak to spotrebovava kyslik z priestoru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.