Zavrieť

Porady

Kúpa bytu

Dobrý deň,
prosím poradiť ako postupovať v prípade, ak mám záujem o kúpu bytu. Mám podpísanú kúpnu zmluvu, a aj schválené financovanie cez hypotéku, v kúpnej zmluve mám však zaujímavý odsek:

Predávajúci sa týmto zaväzujú odovzdať priestory bytu k užívaniu kupujúcemu najneskôr do 1.1.2009. Najneskôr 1.1.2009 sa predávajúci ďalej zaväzujú vykonať potrebné zmeny súvisiace so zmluvou o výkone správy, zmenu vlastníka bytu v rámci katastra nehnuteľností, zmenu pre odber plynu, elektriny a pod.
Byt bude odovzdaný za účasti oboch zmluvných strán po predošlom kontaktovaní zo strany predávajúcich.

Nečakal som, že banke bude schvaľovanie trvať tak dlho, a návrh do Katastra radšej ani nepočítam ...

Banka s týmto odsekom nemá problém ... no mám trochu obavu, čo na to povie Katastrálny úrad ... nemôže odmietnuť návrh na vklad, požadovať opravu zmluvy? Dá sa to opraviť tak aby kataster nemal žiadne výhrady a povolil návrh na vklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    callyisto je offline (nepripojený) callyisto

    callyisto
    Ďakujem za odpoveď,
    no nie som si celkom istý ... kúpna zmluva je v piatich vyhotoveniach ... a pár z nich ostáva na Ktastri, či nie?

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    callyisto Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď,
    no nie som si celkom istý ... kúpna zmluva je v piatich vyhotoveniach ... a pár z nich ostáva na Ktastri, či nie?
    tak este raz a jednoduchsie. kataster skuma pri povoleni vkladu urcite nalezitosti zmluvy a to, ako si ucastnici dohodli odovzdanie nehnutelnosti, to kataster ale vobec nezaujima....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.