Zavrieť

Porady

Opravne alebo dodatočné priznanie k DPH

Ahojte, veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o radu. Teraz na konci roka keď som kontrolovala učtovníctvo som zistila, že v januári 2008 som zle zadala DPH k jednemu dokladu. Za prvy štrvrťrok 2008 som podala daňové priznanie s nadmernym odpočtom 42000. Keď som opravila doklad a znovu prepočítala DPH vyšiel mi nadmerny odpočet o 492,-- Sk nižší. A keďe už je koniec roka nadmerny odpočet sa odrátal z 2.Q. a za 3.Q. mi vrátili DPH. Ako mám túto chybu opraviť. Poraďte mi prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    laruta Pozri príspevok
    Ahojte, veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o radu. Teraz na konci roka keď som kontrolovala učtovníctvo som zistila, že v januári 2008 som zle zadala DPH k jednemu dokladu. Za prvy štrvrťrok 2008 som podala daňové priznanie s nadmernym odpočtom 42000. Keď som opravila doklad a znovu prepočítala DPH vyšiel mi nadmerny odpočet o 492,-- Sk nižší. A keďe už je koniec roka nadmerny odpočet sa odrátal z 2.Q. a za 3.Q. mi vrátili DPH. Ako mám túto chybu opraviť. Poraďte mi prosím.
    Podaním dodatočného DP.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    laruta Pozri príspevok
    Ahojte, veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o radu. Teraz na konci roka keď som kontrolovala učtovníctvo som zistila, že v januári 2008 som zle zadala DPH k jednemu dokladu. Za prvy štrvrťrok 2008 som podala daňové priznanie s nadmernym odpočtom 42000. Keď som opravila doklad a znovu prepočítala DPH vyšiel mi nadmerny odpočet o 492,-- Sk nižší. A keďe už je koniec roka nadmerny odpočet sa odrátal z 2.Q. a za 3.Q. mi vrátili DPH. Ako mám túto chybu opraviť. Poraďte mi prosím.
    Podáš DDP za 1.Q.2008 a zaplatíš 492,- SK

    laruta je offline (nepripojený) laruta

    laruta
    V dodatočnom daňovom priznaní sa vypĺňajú všetky riadky už správne tak ako v riadnom len sa vyplní aj spodná časť a to rozdiel medzi dodatočným a riadnym daňovým priznaním. Dopre som to pochopila?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    laruta Pozri príspevok
    V dodatočnom daňovom priznaní sa vypĺňajú všetky riadky už správne tak ako v riadnom len sa vyplní aj spodná časť a to rozdiel medzi dodatočným a riadnym daňovým priznaním. Dopre som to pochopila?
    Áno. Uvedieš rozdiel s plusovým znamienkom.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Podáš dodatočné DP za I.Q, vypíšeš ho celé znova, so správnymi sumami. Do riadku 35 uvedieš rozdiel oproti pôvodne podanému DP. Tento riadok vyjadruje vzťah voči štátnemu rozpočtu, v Tvojom prípade uvedieš sumu so znamienkom "+ " znamená to, že výsledok dodatočného DP je v prospech ŠR.

    Opravne alebo dodatočné priznanie k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.