Zavrieť

Porady

Limit pre platcu DPH pri SW vyvoji

Ahojte, novy limit pre platcu DPH je 35000 Eur. Moja otazka je, ci sa prijmy z vyvoja a udrzby SW rataju do prijmov pre platcu DPH, alebo nie. Mam s.r.o a fakturujem do Panamy. Software posielam cez internet.
Podla pravnej analyzy, ktoru robil moj kontraktor by sa moje prijmy nemali zaratavat do limitu pre platcu DPH.
Neriesil niekto z Vas podobny problem?
Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    milan_b Pozri príspevok
    Ahojte, novy limit pre platcu DPH je 35000 Eur. Moja otazka je, ci sa prijmy z vyvoja a udrzby SW rataju do prijmov pre platcu DPH, alebo nie. Mam s.r.o a fakturujem do Panamy. Software posielam cez internet.
    Podla pravnej analyzy, ktoru robil moj kontraktor by sa moje prijmy nemali zaratavat do limitu pre platcu DPH.
    Neriesil niekto z Vas podobny problem?
    Vdaka.
    Tebou poskytované služby nie sú predmetov dph na Slovensku. Takže sa nezaratavajú.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    milan_b Pozri príspevok
    Vdaka Smith. Odpovedas celkom jednoznacne. Na com sa zaklada Tvoje tvrdenie?
    Na § 15 zákona o dph, ktorý hovorí o tom ako určím miesto vzniku zdaniteľného plnenia.

    Ak podľa tohto § miesto plnenia je mimo SR, potom nie je predmetom dane, a ani do obratu sa nezarátava.

    milan_b je offline (nepripojený) milan_b

    milan_b
    Stresovalo ma, ze zarobim menej. Panamu vobec netrapi nasa DPH a ako platca DPH by som musel dat na fakturu 19% DPH, ktoru mi kontraktor urcite nepreplati Takze by som musel odviest 19% DPH zo zisku.

    Limit pre platcu DPH pri SW vyvoji

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.