Zavrieť

Porady

Zmena sídla ???

Hľadala som na porade už odpoveď na moju otázku, ale presne to čo potrebujem som tam nenašla. Súrne by som potrebovala pomôcť.

Živnostník mal doteraz sídlo doma v byte. Do nákladov si nedával nič ohľadom bytu. Teraz by mal podpísať zmluvu o prenájme kancelárskych priestorov od 1.6.2005, ide o to že nevie či to má niekde nahlásiť. Nechcel by meniť sídlo v živnostenskom liste, lebo chce aby na faktúrach figurovala aj naďalej jeho adresa trvalého bydliska, tak isto nechce meniť pečiatku a všetko s tým s pojené. Môže to tak fakturovať a čo by mal teraz urobiť? Ide aj o to, že či si bude môcť dávať náklady na kanceláriu do nákladov.
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Anja111 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, aj keď ma to nepotešilo...
Možno som ťa nepotešila, ale možno zachránila eventuálnu pokutu.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Spoločnosť s.r.o. chce zmeniť sídlo do druhého mesta. Chcem sa spýtať aké poplatky sa teraz platia za zmenu sídla a celý postup. Tak isto aj na leasing vozidla. Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
astensova Pozri príspevok
Spoločnosť s.r.o. chce zmeniť sídlo do druhého mesta. Chcem sa spýtať aké poplatky sa teraz platia za zmenu sídla a celý postup. Tak isto aj na leasing vozidla. Ďakujem
Do OR sa platí, ak podávaš papierovo klasicky tak 66.- Eur, ak elektronicky, tak 33.- Eur, zmena sídla na ŽR 3.- Eurá po zápise zmeny do OR.
Postup : valné zhromaždenie, na ktorom sa schváli zmena sídla, úplné znenie, nájomná zmluva alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

ďakujem a leasing?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
astensova Pozri príspevok
ďakujem a leasing?
Na tom sa nič nemení. Zmenu sídla iba oznámiš leasingovej spoločnosti, ako aj ostatným obchodným partnerom a DÚ.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

odhlásenie spoločnosti je bez poplatku?
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

posúvam
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
astensova Pozri príspevok
odhlásenie spoločnosti je bez poplatku?
Nerozumiem slovu : odhlásenie, čo tým myslíš ?
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Sidlo spoločnosti sa musí odhlásiť z jednoho mesta a prihlásiť do druhého a to odhlásenie či je nejaký poplatok. Ešte som to nerobila tak preto sa informujem. Mám rodinný dom a sídlo si dajú u mňa len čo sa týka pošty. Vlastním RD čo potrebujem na vybavenie tohto sídla. Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
astensova Pozri príspevok
Sidlo spoločnosti sa musí odhlásiť z jednoho mesta a prihlásiť do druhého a to odhlásenie či je nejaký poplatok. Ešte som to nerobila tak preto sa informujem. Mám rodinný dom a sídlo si dajú u mňa len čo sa týka pošty. Vlastním RD čo potrebujem na vybavenie tohto sídla. Ďakujem
Ešte raz : Robí sa to valným zhromaždením alebo rozhodnutím jediného spoločníka. K novému sídlu potrebuješ buď súhlas vlastníka nehnuteľnosti, alebo nájomnú zmluvu. Dá sa zmena zapísať do OR. Potom od zápisu v OR oznamuješ ŽR a DÚ do 15 dní.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Veľmi pekne ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať