Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie DPH v MRP.

Dobrý večer, prosím vás poradte mi niekto ako mám zaúčtovať DPH v programe MRP jedná sa o došlú zahraničnú fa za služby. Skúšala som to cez kód 49 ale niečo mi tam nesedí...ako mám urobiť to samozdanenie???
ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bogarik68 Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím vás poradte mi niekto ako mám zaúčtovať DPH v programe MRP jedná sa o došlú zahraničnú fa za služby. Skúšala som to cez kód 49 ale niečo mi tam nesedí...ako mám urobiť to samozdanenie???
    ďakujem za pomoc
    Kód je správny. Keď nahadzuješ položky faktúry treba uviesť aj sadzbu DPH.

    bogarik68 je offline (nepripojený) bogarik68

    bogarik68
    Neviem vo výkaze DPH nemám vypočítanú daň!!!skúšala som to viac krát ale nejde mi to!!!asi robím niekde chybu tak mi poradte presýy postup dik

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bogarik68 Pozri príspevok
    Neviem vo výkaze DPH nemám vypočítanú daň!!!skúšala som to viac krát ale nejde mi to!!!asi robím niekde chybu tak mi poradte presýy postup dik
    Už som písal, zadávaš aj sadzbu dane,alebo nie?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keď si zadávaš prijatú faktúru, musíš pri nej zadať aj DPH.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bogarik68 Pozri príspevok
    áno zadávam aj dph aj tak mi to vo výkaze nesedí...
    Čo nesedí vo výkaze?

    bogarik68 je offline (nepripojený) bogarik68

    bogarik68
    Faktúra je na 309 EUR z tohto mám vypočítať daň?základ je 259,66 EUR?a čo spraviť s úhradou?je tam kurzový rozdiel 44 Sk, čo s tým???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bogarik68 Pozri príspevok
    Faktúra je na 309 EUR z tohto mám vypočítať daň?základ je 259,66 EUR?a čo spraviť s úhradou?je tam kurzový rozdiel 44 Sk, čo s tým???
    Ak faktúra je na 309 € potom aj základom dane je 309 €.

    bogarik68 je offline (nepripojený) bogarik68

    bogarik68
    z toho mám vypočítať dph?ale uhradená je len na čiastka 309 EUR to je akože ok???teraz už tomu vobec nerozumiem....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bogarik68 Pozri príspevok
    z toho mám vypočítať dph?ale uhradená je len na čiastka 309 EUR to je akože ok???teraz už tomu vobec nerozumiem....
    Mám pocit, že system samozdanenia ti nie je jasny. Samozdanenie nemá nič spoločné s úhradou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.