Zavrieť

Porady

Pokladničné bloky bez náležitostí...

Zdravím všetkých účastníkov a chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti-neviem, čo s pokladničnými blokmi: konkrétne naši zásobovači mi predložili k zúčtovaniu bloky z registračných pokladníc, ktoré nemajú všetky náležitosti, vyčíslený základ dane.... Na školení nám školiteľka z DÚ naznačila, že prví mesiac budú zhovievaví, ale ďalšie mesiace nekompromisní pri prípadnej kontrole...Ako sa s tym vysporiadavate?!? Ďakujem, každá rada nad zlato.
Usporiadat
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Je to uz stara tema, ale mozno este niekoho zaujima. Na skoleni sme sa dozvedeli, ze danovy urad mal snahu prave Tesco presvedcit o tom, ze by mohli urobit nieco pre svojich zakaznikov (urcite ich nie je malo) a doplnit tam ten zaklad dane, ale oni vraj argumentovali tym, ze svoju povinnost o nalezitostiach danoveho dokladu maju splnenu v sulade so zakonom. Podla Zakona o RP ma byt na doklade totiz vycislena dan a suma celkom, kym podla Zakona o DPH ma byt na doklade aj zaklad dane. Takze nam lektorka vysvetlila, ze cely problem je v nesulade nasich zakonov....
A Tesco si tak velmi "vazi" svojich klientov, ze na nich kasle.
Ja osobne tam uz na firemne nakupy nechodim.
Ale zasa musim povedat, ze ked nam z pobocky v Nitre dodali na zauctovanie doklad z RP z Tesca, vzdy pri nom bola pripnuta aj faktura... aj ked sa nakupoval iba toal. papier :-)
Keby mali doklady v dobrom stave aj pre zakaznika - nasho pana, usetrili by okrem papiera kopu casu a starosti pokladnikom... ale oni vedia sami najlepsie co robit, nie?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Od 1.7.2005 novelou zákona o ERP budú musieť aj také obchodné reťazce ako Tesco mať svoje RP nastavené tak, že tam budú uvádzať základ dane a vypočítanú DPH. Dovtedy je skutočne Tesco na koni a nikto v tomto štáte ho nemôže za doterajšie vystavovanie dokladov postihnúť. Takže svitá na lepšie časy.
0 0
ivetakli ivetakli

ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

Nemôžeš! Pozor na blokoch musí byť aj na zadnej strane razítko Vašej firmy. Pri kontrole nás zvozili, že ho nemáme.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Aj ja som to už počula, ale počula som aj to, že to nie je povinnosť - pečiatkovať. Je to údajne iba preto, aby si firmy neposúvali bločky....
0 0
ivetakli ivetakli

ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

Minulý rok sme mali dve kontroly, v podstate to prebehlo dobre, vyhodili nám dva doklady cca 200,-- Sk DPH, na to razítkovanie nám dali jeden deň čas a potom to prišli skontrolovať.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

M0NIKA
Aj ja som to už počula, ale počula som aj to, že to nie je povinnosť - pečiatkovať. Je to údajne iba preto, aby si firmy neposúvali bločky....
V starom zákone o DPH platného do 30.4.2004 bola zapracovaná požiadavka uviesť na doklady z ERP údaje firmy v prospech ktorého bolo zdaniteľné plnenie uskutočnené. V novom zákone to nie je definované.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

A ak nie som platcom DPH tak to neplatí, resp. neplatilo?
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

M0NIKA
A ak nie som platcom DPH tak to neplatí, resp. neplatilo?
Pre neplatiteľov to neplatilo. Išlo o to, že ak si chcela uplatniť DPH na vstupe z dokladu z ERP, tak si bola zodpovedná za výpočet správnej výšky DPH a mala si aj uvisť na doklad spolu so svojími údajmi resp. údajmi firmy.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Jasné, tak preto som to brala tak, že sa ma to netýka....
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

ivetakli
Nemôžeš! Pozor na blokoch musí byť aj na zadnej strane razítko Vašej firmy. Pri kontrole nás zvozili, že ho nemáme.
A ktorý zákon určuje, že musíš mať pečiatku? Čo keď ju nemám?
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Čo musí byť na tej pečiatke, stačí keď tam mám IČO alebo musí tam byť aj IČ DPH?
0 0
emve emve

emve je offline (nepripojený) emve

Kto nakupuje v OD Tesco, tak vie, že tam na bločkoch z RP nie je uvedený základ dane, iba DPH a cena celkom. Pri "pokece" s kontrolórkami DÚ mi povedali, že tento problém musí riašiť riaditelstvo DÚ priamo s riaditelstvom Tesca, lebo oni sú velký kolos a nemôžu teraz zmeniť všetky pokladnice tak, aby vyčíslovali aj základ. A kedže se nevedia dohodnúť, tak je tichý súhlas to Tescu tolerovať. A Tesco vydáva bločky roky rovnaké a život ide ďalej....
Vierka
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Trošku z inej strany bločky. Už niekde sme diskutovali aj o blednúcich bločkoch. Neviem, či niekto zaregistroval v nejakej relácii (neviem či to bola určite Paľba na Markíze), ako sa k tomuto problému vyjadril hovorca Daňového riaditeľstva? Odporúča daňovníkom, aby si urobili kópie dokladov, aby mohli preukázať hodnoty na bločku aj po ich vyblednutí! Tak a je to vyriešené, bez toho aby firmy, ktoré vydávajú takéto doklady museli niečo urobiť!
0 0
jozef35 jozef35

jozef35 je offline (nepripojený) jozef35

accad
Od 1.7.2005 novelou zákona o ERP budú musieť aj také obchodné reťazce ako Tesco mať svoje RP nastavené tak, že tam budú uvádzať základ dane a vypočítanú DPH. Dovtedy je skutočne Tesco na koni a nikto v tomto štáte ho nemôže za doterajšie vystavovanie dokladov postihnúť. Takže svitá na lepšie časy.
Neviem, či sa niekto už stretol s bločikmi z Tesca-Lamač. Tam majú zrazu aj základ dane, ale na Zlatých pieskoch stále po starom. Tak zdovodnovanie Tesca centrály, že to majú jednotné asi neobstojí. Takže hor sa na nákupy do Lamača.
0 0
manzelka manzelka

manzelka je offline (nepripojený) manzelka

Prosim o radu .........som zacinajuca zivnostnicka v oblasti MOBILNY MASER potrebovala by som poradit ci potrebujem ERP alebo mi stacia pokladnicne doklady a ake?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

manzelka Pozri príspevok
Prosim o radu .........som zacinajuca zivnostnicka v oblasti MOBILNY MASER potrebovala by som poradit ci potrebujem ERP alebo mi stacia pokladnicne doklady a ake?
Ak sa tam nenájdeš, tak ti stačia pokladničné doklady
klikni http://www.porada.sk/869446-post12.html
0 0
manzelka manzelka

manzelka je offline (nepripojený) manzelka

Diky za pomoc.Maserske sluzby tam nie su .Este sa chcem spitat na ktorej stranke by som nasla popis pokladnicnych blokov ktore potrebujem na svoju cinnost. Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať